China UnionPay

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
China UnionPay
中国银联
Zhōngguó Yínlián
Тип бізнес-підприємство
асоціація банківських карт[d]
підприємство і кредитна організація[d]
Форма власності публічна компанія
Галузь Фінансові послуги
Засновано березень 2002
Штаб-квартира Китайська Народна Республіка, Шанхай
Продукція Платіжна система
Сайт www.en.unionpay.com

China UnionPay у Вікісховищі?

China UnionPay (спрощ.: 中国银联піньїнь: Zhōngguó Yínlián), також відома як UnionPay (спрощ.: 银联піньїнь: Yínlián) або як аббревіатура, CUP — національна платіжна система Китаю створена у 2002 році з ініціативи державної ради та Народного банку Китаю. Має представництво у 135 країнах, в Україні запроваждена з 13 листопада 2018 року. Надаватиме можливість китайським туристам використовувати свої платіжні картки в банкоматах ПриватБанку.

Історія[ред. | ред. код]

З ініціативи Народного банку Китаю 26 березня 2002 року була запущена платіжна система China UnionPay. У 2010 у обігу знаходилося 8 мільярдів платіжних карток системи UnionPay завдяки цьому система стала найпопулярнішою у світі. Водночас, за оцінками самої корпорації, за межами материкової частини Китаю емітовано близько 100 млн. карток. [1]

China UnionPay в Україні[ред. | ред. код]

6 лютого 2014 Національний банк України розглянув документи міжнародної платіжної системи China UnionPay та прийняв рішення про їх відповідність вимогам законодавства України з питань діяльності платіжних систем.

Національний банк України узгодив умови та порядок діяльності в Україні китайської міжнародної платіжної системи UnionPay International

13.11.2018 прес-реліз

Найбільша у світі за кількістю емітованих платіжних карт міжнародна платіжна система UnionPay International виходить на український ринок. 12 листопада Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем Національного банку України узгодив умови та порядок її діяльності в Україні.

На першому етапі платіжна система UnionPay International надаватиме в Україні послуги еквайрингу, видачі готівки та оплати товарів і послуг за платіжними картками UnionPay. Як очікується, щорічна вартість обслуговування емітованої в Україні платіжної картки UnionPay становитиме близько $300 [1].

Посилання[ред. | ред. код]


  1. експертно-комунікаційна група Silk Bridge. Экспертно-коммуникационная группа Silk Bridge (російська). Процитовано 07.12.2018.