Відмінності між версіями «Civilization (серія)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 16: Рядок 16:
'''Civilization''' ({{lang-uk|Цивілізація}}) — серія [[відеогра|відеоігор]] жанру глобальних [[покрокова стратегія|покрокових стратегій]], що видається з [[1991 у відеоіграх|1991]] року і донині. Остання номерна (п'ята) частина вийшла у [[2010 у відеоіграх|2010]] році, шоста знаходиться в розробці.
'''Civilization''' ({{lang-uk|Цивілізація}}) — серія [[відеогра|відеоігор]] жанру глобальних [[покрокова стратегія|покрокових стратегій]], що видається з [[1991 у відеоіграх|1991]] року і донині. Остання номерна (п'ята) частина вийшла у [[2010 у відеоіграх|2010]] році, шоста знаходиться в розробці.


В іграх серії гравець виступає в ролі лідера певної цивілізації (нації), що веде її від кам'яного віку до космічної ери. Для цього гравець засновує та розбудовує міста, досліджує науки та технології, прокладає дороги та залізниці, закладає шахти та ферми, веде війни чи живе в мирі, засилає шпигунів або місіонерів. В усіх іграх дискретна (розбита на клітинки) карта, зазвичай [[квадрат]]ні або [[ромб]]оїдальні клітинки, з 5-ї частини — [[гексагон]]альні. Також для всіх версій гри характерною особливістю є наявність «[[Цивілопедія|Цивілопедії]]» — енциклопедії ігрового світу, яка також містить статті про всі прототипи з реальної історії, що відтворені у грі.
В іграх серії гравець виступає в ролі лідера певної цивілізації (нації), що веде її від кам'яної доби до космічної ери. Для цього гравець засновує та розбудовує міста, досліджує науки та технології, прокладає дороги та залізниці, закладає шахти та ферми, веде війни чи живе в мирі, засилає шпигунів або місіонерів. В усіх іграх дискретна (розбита на клітинки) карта, зазвичай [[квадрат]]ні або [[ромб]]оїдальні клітинки, з 5-ї частини — [[гексагон]]альні. Також для всіх версій гри характерною особливістю є наявність «[[Цивілопедія|Цивілопедії]]» — енциклопедії ігрового світу, яка також містить статті про всі прототипи з реальної історії, що відтворені у грі.


== Офіційні ігри серії ==
== Офіційні ігри серії ==

Версія за 07:43, 10 жовтня 2016

Civilization
Цивілізація
Civ1 logo v1.svg
Жанр глобальна стратегія
Розробник MicroProse, Firaxis Games, Westlake Interactive, Aspyr, BreakAway Games
Видавець MicroProse, Koei, Hasbro Interactive, Infogrames, MacSoft, Aspyr, Atari, 2K Games
Платформа MS-DOS, Microsoft Windows, macOS, Amiga, Super Nintendo Entertainment System, PlayStation, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo DS, iOS, Android і N-Gage
Перша гра Civilization I
1991
Остання гра Civilization: Beyond Earth
2014

Civilization (укр. Цивілізація) — серія відеоігор жанру глобальних покрокових стратегій, що видається з 1991 року і донині. Остання номерна (п'ята) частина вийшла у 2010 році, шоста знаходиться в розробці.

В іграх серії гравець виступає в ролі лідера певної цивілізації (нації), що веде її від кам'яної доби до космічної ери. Для цього гравець засновує та розбудовує міста, досліджує науки та технології, прокладає дороги та залізниці, закладає шахти та ферми, веде війни чи живе в мирі, засилає шпигунів або місіонерів. В усіх іграх дискретна (розбита на клітинки) карта, зазвичай квадратні або ромбоїдальні клітинки, з 5-ї частини — гексагональні. Також для всіх версій гри характерною особливістю є наявність «Цивілопедії» — енциклопедії ігрового світу, яка також містить статті про всі прототипи з реальної історії, що відтворені у грі.

Офіційні ігри серії

Примітки

Посилання