Counter-Strike: Condition Zero

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Counter-Strike: Condition Zero
Counter-Strike Condition Zero.jpg
Закордонне видання гри.
Розробник США Turtle Rock Studios
США Gearbox Software
США Rogue Entertainment
США Ritual Entertainment
Видавець Весь світ Vivendi (спочатку)
Весь світ Valve
Росія SoftClub (спочатку)
Росія Бука
Дистриб'ютор Vivendi
Частина серії Counter-Strike
Попередня гра серії Counter-Strike
Наступна гра серії Counter-Strike: Source
Дата випуску Весь світ 23 березня 2004
Росія 2008
Ліцензія Комерційна
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа ПК (Microsoft Windows, Mac OS X, Linux)
Рушій гри GoldSrc
Режим гри Багатокористувацька гра
Однокористувальницька гра
Носій Завантаження з Інтернет (Steam)
2 компакт-диска або 1 DVD
Системні
вимоги
Процесор 500 Мгц; 96 Мб оперативної пам'яті; операційні системи Windows 98/ME/2000/XP; відеокарта на 16 Мб, 1 Гб вільного місця на жорсткому диску.
Керування Клавіатура, миша
Сайт store.steampowered.com/app/80
CMNS: Counter-Strike: Condition Zero на Вікісховищі

Counter-Strike: Condition Zero — шутер від першої особи, розроблений компаніями Turtle Rock Studios, Gearbox Software, Rogue Entertainment і Ritual Entertainment за ліцензією Valve і випущений Vivendi Universal Games у 2004 році; поширенням гри займається сама компанія Valve, якій належить марка «Counter-Strike». Гра доступна як у коробковому варіанті, так і за допомогою цифрової дистрибуції через сервіс Steam.

Ігровий процес[ред. | ред. код]

Однокористувацька гра[ред. | ред. код]

Гравець виступає у ролі командира загону спецпризначенців. На кожному рівні складності гравцеві необхідно пройти вісімнадцять етапів; після проходження кожних трьох видається доступ до трьох наступних. Для виграшу гравець повинен виконати всі завдання (наприклад, «знешкодити бомбу», «врятувати заручників», «вбити кількох ворогів будь-якою зброєю», «вбити кількох ворогів конкретною зброєю») і випередити команду терористів за кількістю виграних раундів на два або більше.

Гравцеві доступне вербування бійців-ботів, керованих штучним інтелектом. Найм здійснюється за спеціальні очки репутації, які видаються за виконані завдання. Кожен бот має ім'я, зброю і набір особливих характеристик: навичка володіння зброєю, навички роботи в команді, сміливість. Боти проводять активні радіопереговори, доповідаючи про місцезнаходження побачених терористів, заручників і бомбу, про власні наміри та результати.

Багатокористувацька гра[ред. | ред. код]

В багатокористувацькому режимі доступні класичні типи гри з оригінальної Counter-Strike: «Порятунок заручників», «Замінувати / Знешкодити» і «Вбивство VIP». Гравці грають одні з одними, або в компанії з ботами.

Порівняно з оригінальною грою, в Condition Zero було зменшено кількість карт, але додано нові фракції терористів і специпризначенців. Арсенал зброї та спорядження лишився незмінним. Condition Zero пропонує систему підказок, покликаних полегшити знайомство з грою.

Ігровий рушій[ред. | ред. код]

Докладніше: GoldSrc

Counter-Strike: Condition Zero використовує допрацьований ігровий рушій GoldSrc, вперше задіяний у грі Half-Life 1998 року; на його ж основі працює і оригінальна Counter-Strike. GoldSrc являє собою значно перероблений рушій Quake engine.

Основні зміни, внесені в код рушія, дозволили створити розумніший штучний інтелект супротивників і союзників, поліпшену систему лицьової анімації і реалізувати підтримку альфа-змішування. Остання можливість дозволяє створювати напівпрозорі текстури — з їх допомогою, наприклад, можна зобразити скло на балістичних щитах або протигазах.

Також була покращена система частинок і введена підтримка детальних текстур (так зване MIP-текстурування) — завдяки цій технології текстури, які використовуються при далеких планах, при наближенні до них віртуальної камери, плавно підміняються на якісніші аналоги. Також було збільшено середню кількість полігонів на одну тривимірну модель.

Історія розробки[ред. | ред. код]

Згідно з первісним задумом, розробкою повинна була займатися компанія Barking Dog Studios (зараз: Rockstar Vancouver), відповідальна за оригінальну модифікацію Counter-Strike до комп'ютерної гри Half-Life. Офіційний анонс відбувся в 2002 році. Передбачалося, що Counter-Strike: Condition Zero стане однокористувальницькою версією Counter-Strike, тобто грою, орієнтованою більше на сюжетне проходження, ніж на багатокористувацький ігровий процес, при цьому мультиплеєрний режим також повинен був залишатися і бути вдосконаленим.

Згодом розробка перейшла до компаній Rogue Entertainment і Gearbox Software, а потім і до Ritual Entertainment. Версія, розроблена Ritual Entertainment отримала негативні відгуки тестерів, і розробка в черговий раз була передана іншій компанії — Turtle Rock Studios. Останньою були допрацьовані роботи Gearbox, а однією з оригінальних ідей проекту став однокористувацький режим випробувань, який дозволяє гравцеві по черзі проходити локації, формуючи собі команду з ботами.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]