Класифікація мінералів Дани

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Dana 8)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.

Класифікація мінералів Дани — система класифікації мінералів за хімічним складом та кристалічною структурою, розроблена Джеймсом Дуайтом Даною. Використовується в англомовному світі, особливо в США. Нова система була опублікована в 1997 році на основі старої системи Дани, що вперше з'явилася у середині 19 століття.

Історія

Систематика мінералів була розширена Даною у 1854 році у четвертому виданні його «Мінералогічної системи», вперше опублікованої у 1837 році, включаючи хімічний склад мінералів. Протягом 20 століття система була додатково доповнена на тлі наукових досягнень, особливо у галузі кристалографії.

У 1941 році Гуго Штрунц вивів свою систему на основі системи Дани.

Оригінальна класифікація Дани також була додатково доопрацьована і опублікована у 1997 році як нова система.

Структура

Мінерали розташовані в ієрархічній системі. Кожен мінерал має системний номер, який складається з чотирьох чисел, розділених крапками, і який повинен дозволяти чітко розподіляти відомі мінерали під різними назвами. Перше число представляє клас мінеральних речовин. Друге — тип мінералу, в деяких випадках враховуючи атомну структуру. Третє — групу подібних за структурою мінералів. Четверта чітко ідентифікує мінерал.[1]

Приклади

Див. також

Примітки

  1. http://webmineral.com/danaclass.shtml#.X131WWgzZdg