Deutsche Grammophon

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:13, 12 травня 2017, створена Uawikibot1 (обговорення | внесок) (Видалення порожніх HTML тегів)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Deutsche Grammophon GmbH — німецький лейбл звукозапису класичної музики

Історія

Фірма Deutsche Grammophon була заснована в 1898 році американцем Емілем Берлінером як німецьке відділення його фірми Berliner Gramophone. Берлінер народився в Німеччині і пізніше емігрував, тому штаб-квартіракомпаніі була розміщена в Ганновері, його рідному місті.

У 1937 році, після фінансових труднощів, компанія Deutsche Grammophon AG була перетворена на Deutsche Grammophon GmbH, при сумісному фінансуванні Deutsche Bank і Telefunken Gesellschaft. В 1941 році в рамках «Угоди Telefunken Gesellschaft» компанія Deutsche Grammophon GmbH опинилася в повній власності компанії Siemens & Halske AG.

Під час другої світової війни компанія зазнала істотних збитків. Була сильно пошкоджена фабрика в Ганновері, а офіс і звукозаписна студія в Берліні зруйновані.

У 1962 році компанії Siemens і Philips об'єднали свої активи в області звукозапису, сформувавши нову компанію DGG / PPI; однак Deutsche Grammophon зберіг одноосібний контроль над власними активами і каталогом.

Реструктуризація групи DGG/PPI в 1971 році привела до створення компанії PolyGram, зі штаб-квартирою в Баарні і Гамбурзі.

Піднесення Deutsche Grammophon було  пов'язаний з тим, що ця фірма ризикнула ввести на масовий ринок компакт-диски. Дебютним диском класичної музики був запис Берлінського філармонічного оркестру під орудою Герберта фон Караяна, що була випущена в 1983 році.

В кінці 1984 року концерн Siemens продав 40 % акцій PolyGram International компанії Philips, решта 10 % були викуплені в 1987 році.

Посилання