Відмінності між версіями «Deutsche Grammophon»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (Видалення порожніх HTML тегів)
м
 
Рядок 1: Рядок 1:
 
'''''Deutsche Grammophon GmbH''''' — [[Німеччина|німецький]] [[лейбл]] звукозапису [[Класична музика|класичної музики]]. 
 
'''''Deutsche Grammophon GmbH''''' — [[Німеччина|німецький]] [[лейбл]] звукозапису [[Класична музика|класичної музики]]. 
 
== Історія ==
 
== Історія ==
''Фірма Deutsche Grammophon'' була заснована в [[1898|1898 році]] американцем Емілем Берлінером як німецьке відділення його фірми ''Berliner Gramophone''. Берлінер народився в Німеччині і пізніше емігрував, тому штаб-квартіракомпаніі була розміщена в Ганновері, його рідному місті.
+
Фірма «''Deutsche Grammophon''» була заснована в [[1898|1898 році]] американцем [[Еміль Берлінер|Емілем Берлінером]] як німецьке відділення його фірми «''Berliner Gramophone''». Берлінер народився в Німеччині і пізніше емігрував, тому штаб-квартіракомпанії була розміщена в Ганновері, його рідному місті.
   
У 1937 році, після фінансових труднощів, компанія ''Deutsche Grammophon AG'' була перетворена на ''Deutsche Grammophon GmbH'', при сумісному фінансуванні ''Deutsche Bank'' і ''Telefunken Gesellschaft''.
+
У 1937 році, після фінансових труднощів, компанія «''Deutsche Grammophon AG''» була перетворена на «''Deutsche Grammophon GmbH''», при сумісному фінансуванні ''[[Deutsche Bank]]'' і ''Telefunken Gesellschaft''. В [[1941|1941 році]] в рамках «Угоди ''Telefunken Gesellschaft''» компанія «''Deutsche Grammophon GmbH''» опинилася у повній власності компанії «''Siemens & Halske AG''».
В [[1941|1941 році]] в рамках «Угоди ''Telefunken Gesellschaft''» компанія ''Deutsche Grammophon GmbH'' опинилася в повній власності компанії ''Siemens & Halske AG''.
 
   
Під час другої світової війни компанія зазнала істотних збитків. Була сильно пошкоджена фабрика в Ганновері, а офіс і звукозаписна студія в Берліні зруйновані.
+
Під час [[Друга світова війна|Другої світової війни]] компанія зазнала істотних збитків. Була сильно пошкоджена фабрика в Ганновері, а офіс і звукозаписна студія в Берліні зруйновані.
   
У 1962 році компанії ''Siemens'' і ''Philips'' об'єднали свої активи в області звукозапису, сформувавши нову компанію DGG / PPI; однак Deutsche Grammophon зберіг одноосібний контроль над власними активами і каталогом.
+
У 1962 році компанії «''Siemens'' і ''Philips''» об'єднали свої активи в області звукозапису, сформувавши нову компанію «DGG / PPI»; однак «''Deutsche Grammophon''» зберіг одноосібний контроль над власними активами і каталогом.
   
Реструктуризація групи DGG/PPI в 1971 році привела до створення компанії PolyGram, зі штаб-квартирою в Баарні і [[Гамбург|Гамбурзі]].
+
Реструктуризація групи «DGG / PPI» в 1971 році привела до створення компанії «PolyGram», зі штаб-квартирою в [[Барн (Нідерланди)|Баарні]] і [[Гамбург|Гамбурзі]].
   
 
Піднесення «''Deutsche Grammophon''» було пов'язаний з тим, що ця фірма ризикнула ввести на масовий ринок [[компакт-диск]]и. Дебютним диском класичної музики був запис [[Берлінський філармонічний оркестр|Берлінського філармонічного оркестру]] під орудою [[Герберт фон Караян|Герберта фон Караяна]], який був випущений в [[1983|1983 році]].
Піднесення ''Deutsche Grammophon'' було 
 
  +
пов'язаний з тим, що ця фірма ризикнула ввести на масовий ринок [[компакт-диск]]и. Дебютним диском класичної музики був запис [[Берлінський філармонічний оркестр|Берлінського філармонічного оркестру]] під орудою [[Герберт фон Караян|Герберта фон Караяна]], що була випущена в [[1983|1983 році]].
 
 
В кінці 1984 року концерн «''Siemens''» продав 40 % акцій «''PolyGram International''» компанії «''Philips''», решта 10 % були викуплені в [[1987|1987 році]].
   
В кінці 1984 року концерн Siemens продав 40 % акцій PolyGram International компанії Philips, решта 10 % були викуплені в [[1987|1987 році]].
 
 
== Посилання==
 
== Посилання==
 
*[http://m-music.ru/index.php?showtopic=1869 Опис Deutsche Grammophon і огляд багатоканальних дисків]
 
*[http://m-music.ru/index.php?showtopic=1869 Опис Deutsche Grammophon і огляд багатоканальних дисків]

Поточна версія на 17:17, 10 травня 2020

Deutsche Grammophon GmbH — німецький лейбл звукозапису класичної музики

Історія[ред. | ред. код]

Фірма «Deutsche Grammophon» була заснована в 1898 році американцем Емілем Берлінером як німецьке відділення його фірми «Berliner Gramophone». Берлінер народився в Німеччині і пізніше емігрував, тому штаб-квартіракомпанії була розміщена в Ганновері, його рідному місті.

У 1937 році, після фінансових труднощів, компанія «Deutsche Grammophon AG» була перетворена на «Deutsche Grammophon GmbH», при сумісному фінансуванні Deutsche Bank і Telefunken Gesellschaft. В 1941 році в рамках «Угоди Telefunken Gesellschaft» компанія «Deutsche Grammophon GmbH» опинилася у повній власності компанії «Siemens & Halske AG».

Під час Другої світової війни компанія зазнала істотних збитків. Була сильно пошкоджена фабрика в Ганновері, а офіс і звукозаписна студія в Берліні зруйновані.

У 1962 році компанії «Siemens і Philips» об'єднали свої активи в області звукозапису, сформувавши нову компанію «DGG / PPI»; однак «Deutsche Grammophon» зберіг одноосібний контроль над власними активами і каталогом.

Реструктуризація групи «DGG / PPI» в 1971 році привела до створення компанії «PolyGram», зі штаб-квартирою в Баарні і Гамбурзі.

Піднесення «Deutsche Grammophon» було пов'язаний з тим, що ця фірма ризикнула ввести на масовий ринок компакт-диски. Дебютним диском класичної музики був запис Берлінського філармонічного оркестру під орудою Герберта фон Караяна, який був випущений в 1983 році.

В кінці 1984 року концерн «Siemens» продав 40 % акцій «PolyGram International» компанії «Philips», решта 10 % були викуплені в 1987 році.

Посилання[ред. | ред. код]