Dragon Capital

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:04, 15 грудня 2019, створена 178.151.85.141 (обговорення) (спекулянт це радянський термін і не відповідає дійсності)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Драгон Капітал
Dragon Capital
Тип СП ТОВ
Форма власності PLC
Спеціалізація Брокерські операції з акціями та борговими інструментами, супровід угод із залучення капіталу, прямі інвестиції та управління активами
Засновано 2000
Штаб-квартира Київ Україна Україна
Ключові особи Томаш Фіала, Денис Мацуєв
Сайт dragon-capital.com

Dragon Capital — найбільша інвестиційна компанія України, яка працює в сфері інвестицій і фінансових послуг і надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг, приватних інвестицій, управління активами інституційних, корпоративних і приватних клієнтів.

У 2016—2018 компанія з європейськими та американськими партнерами інвестувала в нерухомість України порядку 400 млн $[1]. Інвестиційним партнером, серед інших, є американський фінансист, біржовий інвестор Джордж Сорос.

Історія

Компанія заснована в 2000 році в Києві. У 2007—2017 рр. міноритарним пакетом Dragon Capital володів Goldman Sachs, один з найбільших світових банків.

Інвестиційно-банківський підрозділ Dragon Capital успішно провів більш ніж 100 транзакцій на загальну суму в понад 5 млрд $, включаючи транзакції із залучення акціонерного та боргового капіталу, а також угод зі злиття та поглинання для провідних українських компаній.

Брокерський відділ Dragon Capital є найбільшим українським торговцем акціями — третина торгів на Українській біржі (UX) проходить за участі компанії. Dragon Capital — впливовий учасник українського ринку боргових інструментів. Підрозділ боргових ринків Dragon Capital залучає позиковий капітал для провідних підприємств і банків Україні шляхом розміщення гривневих облігацій та єврооблігацій, організації структурованого фінансування та двостороннього боргу. Департамент торгових операцій з борговими цінними паперами є одним з основних гравців як на локальному ринку, так і в сегменті українських єврооблігацій, та виступає маркет-мейкером по широкому спектру українських боргових інструментів. Компанія має багатолітній досвід прямих інвестицій в українські підприємства й проекти житлової й комерційної нерухомості.

В квітні 2017 року в офісі компанії СБУ провела обшук. Шукали російське програмне забезпечення «Стахановець» на комп'ютерах співробітників. Тоді на підтримку компанії виступив тодішній прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Компанія займається покупкою нових об'єктів, зокрема було куплено офісний центр класу А Horizon Park Business Center (Київ), торгово-офісний комплекс Sky Park (Вінниця), бізнес-центр Eco Tower (Запоріжжя), 40 % логістичного комплексу West Gate Logistic класу А (с. Стоянка Київської області), найбільший у Львові ТРЦ Victoria Gardens. Всього на кінець 2018 року було куплено не менше 20 об'єктів площею 600 тис. м2.

В липні 2019-го підрозділ компанії («URE Holding Limited») купив ТРЦ «Smart Plaza Obolon» площею 13 тис. м2[2].

Dragon Capital New Ukraine Fund

Фонд створено у листопаді 2015 р. Його якірними інвесторами стали Dragon Capital та приватний інвестиційний фонд, що керується Фондом Сороса. Фонд створений, щоб інвестувати в українську економіку та забезпечувати компанії фінансовою та управлінською підтримкою для підвищення ефективності, модернізації технологій та забезпечення довготривалого росту.

Компанія New Ukraine PE Holding, яка входить у групу компаній Dragon Capital і основним акціонером якої є фонд прямих інвестицій Dragon Capital New Ukraine Fund, завершила операцію з придбання бізнес-центрів «Прайм» та «Євразія» у ПАТ «БТА БАНК». БЦ «Євразія» та БЦ «Прайм» — бізнес-центри класу А, розташовані в діловому центрі міста Києва по вул. Жилянській. Їхня загальна площа 33 423 і 9140 тис. м² відповідно. «Вийшовши в сектор офісної нерухомості, ми диверсифікували наші інвестиції і продемонстрували віру в подальше відновлення ділової активності в Україні», — каже Томаш Фіала, генеральний директор Dragon Capital[3].

«Новое время»

2014 року компанія створила російськомовний друкований журнал «Новое время», згодом — однойменний двомовний новинний сайт і Радіо НВ. За основу радіостанції було покладено радіо Ера, куплене компанією у депутата Андрія Деркача[4].

Див. також

Примітки

Посилання