Відмінності між версіями «Europa Universalis»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м
м (робот додав: ko:유로파 유니버설리스)
Рядок 42: Рядок 42:
 
[[fr:Europa Universalis]]
 
[[fr:Europa Universalis]]
 
[[it:Europa Universalis]]
 
[[it:Europa Universalis]]
  +
[[ko:유로파 유니버설리스]]
 
[[lt:Europa Universalis]]
 
[[lt:Europa Universalis]]
 
[[nl:Europa Universalis]]
 
[[nl:Europa Universalis]]

Версія за 16:49, 31 грудня 2008

Europa Universalis - комп'ютерна гра створена шведською студією Paradox Entertainment. Вийшла в лютому 2001 року.

Про гру

Europa Universalis - це глобальна стратегія, яка охоплює період з 1492 по 1792 роки. В грі світ поділений на 800 провінцій з історичними назвами і 550 морських зон. Можна вибрати будь-яку з більш як 90 держав (в тому числі і Україну).

У провінціях проживає населення, що виробляє товари, платить податки, бере участь у торгівлі й наймається як солдати і матроси. Населення кожної провінції має свою релігію, що відображає його погляди на світ і моральну позицію. Якщо монарх і уряд діють всупереч моральним нормам населення, існує ризик повстання. Монарх і уряд (тобто, гравець) відповідають за свою країну й представляють її перед іншим світом. У міру того, як проходить час, європейські нації змінюються - як політично й економічно, так і з погляду військової потужності. Залежно від того, наскільки ефективно ваша країна управляє своїми ресурсами, захищає свої провінції й вкладає свої сили в розвиток технології, нації будуть здобувати або втрачати владу й положення.

Гра не претендує на історичну точність, її варто розглядати як «альтернативну історію» - на початку у вашому розпорядженні перебувають реально існуючі історичні особистості, нації, і ресурси, але у вас є можливість діяти не так, як справжні історичні особистості, а змінити хід історії.

У грі є безліч різних сценаріїв, включаючи Головну Кампанію. Різні сценарії звичайно покривають невеликі відрізки часу, у той час як Головна Кампанія дозволить вам провести свою країну з 1492 року до 1792 року. Вибираючи сценарій або Головну Кампанію, ви завжди можете вибрати, у якому році гра повинна завершитися.

Хоч Europa Universalis - стратегія реального часу, але у будь-який момент ви можете призупинити гру. У цьому режимі паузи ви можете віддавати накази своїм військам (хоча вони й не почнуть рухатися, поки гра не буде відновлена), будувати армійські підрозділи й флоти, займатися дипломатією, вносити зміни в бюджет і так далі. У будь-який момент ви також можете змінити швидкість ігрових «годин» - тобто змінити швидкість гри, як вона сприймається вами.

Мету гри вибирає сам гравець, але основна мете - отримати якнайбільше очків. Також можна вибирати варіанти перемоги:

«По очкам» — це означає, що перемагає країна, яка перша одержала певну кількість очок.

«По провінціях» — перемагає країна, що завоювала певне число провінцій.

«По сценарії» - означає, що кожна країна одержує певне складне завдання, і перемагає той гравець, що виконає своє завдання першим.

Ігри серії

Europa Universalis 2

Europa Universalis 2: Asia Chapters

Europa Universalis 3

Europa Universalis 3: Napoleon's Ambition