Відмінності між версіями «FictionBook»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (Вилучив файл Fb2-shema.jpg, оскільки він був вилучений з Wikimedia Commons користувачем Masur. Причина: No permission since 21 October 2013.)
(змінив лінк на додаток Firefox FB2Reader)
Рядок 44: Рядок 44:
 
* [[FBReader]] — вільна программа для читання електронних книг як для десктопів з-під ([[Microsoft Windows | Windows]] і [[GNU]]/[[Linux]]), так і для КПК на базі [[GNU]]/[[Linux]]. До числа форматів, що підтримуються, входить FB2.
 
* [[FBReader]] — вільна программа для читання електронних книг як для десктопів з-під ([[Microsoft Windows | Windows]] і [[GNU]]/[[Linux]]), так і для КПК на базі [[GNU]]/[[Linux]]. До числа форматів, що підтримуються, входить FB2.
 
* [[FBReaderJ]] — версія FBReader, розроблена для платформи [[Android]].
 
* [[FBReaderJ]] — версія FBReader, розроблена для платформи [[Android]].
* [http://clear.com.ua/projects/firefox/fb2reader FB2Reader] — розширення для браузера [[Firefox]]
+
* [https://addons.mozilla.org/uk/firefox/addon/fb2-reader/ FB2Reader] — розширення для браузера [[Firefox]]
   
 
=== Програми для редагування ===
 
=== Програми для редагування ===

Версія за 22:02, 12 грудня 2014

FictionBook
FBReaderWindow.png
Розширення файлу: .fb2, fb2.zip
Розробник: Дмитро Грібов
Тип ліцензії: BSD-подібна
Рік випуску: 2004
Остання версія: 2.21
Дата випуску останньої версії: 16 січня 2008
Тип формату: Електронна книга
Розширений з: XML, fb
Розширений до: fb3
Стандарт(и): fictionbook.org

FictionBook — формат електронних книг у вигляді XML-документів, в яких кожен елемент книжки і її атрибут описується заздалегіть визначеним тегом. Стандарт був створений з метою забезпечити сумісність різноманітних пристроїв і форматів. XML дозволяє легко створювати документи, що готові до безпосереднього використання й програмної обробки(конвертації, зберіганню, управлінню) в будь-якому середовищі. Документи формату FictionBook зазвичай мають розширення .fb2 і можуть містити структурну розмітку основних елементів тексту, атрибути книжки, малюнки (ілюстрації, обкладинка) та інші бінарні об'єкти в кодуванні base64. Стандарт було розроблено групою осіб під керівництвом Дмитра Грібова і Михайла Мацнева за ініціативи Марка Ліпсмана.

Сфери застосування

Правильно підготовлений електронний текст у форматі FictionBook містить в собі всю необхідну інформацію про книгу -- структурований текст, ілюстрації, інформацію про автора та видання, але не містить інформацію про зовнішній вигляд документу. Як буде виглядати текст, отриманий з формату .fb2, залежить або від налаштувань програми-конвертора цього формату, або від параметрів, заданих при конвертації файлу в інший формат. Наприклад, в тексті документа .Fb2 містяться фрази, оформлені як заголовки. Програма, в якій відкриють файл, в залежності від налаштувань може відобразити їх, на відміну від решти тексту, або крупним шрифтом, або іншим кольором, або якось інакше. Так, при конвертації у формат HTML, заголовок може бути підтверджений певним HTML-тегом, наприклад, <H4> або <B> . Документ містить інформацію про книгу у вигляді, придатному для автоматичної обробки. Наприклад, в електронну бібліотеку надійшла книга у форматі .Fb2. Ця книга може бути автоматично розміщена в розділ автора книги, а назва книги і анотація можуть автоматично відобразитися в колонці новин бібліотеки. Таким чином, значно спрощується процес поповнення фонду бібліотеки новими книгами. Деякі електронні бібліотеки перейшли на формат FictionBook повністю, і не приймають книги, підготовлені в інших форматах. Однак на сторінках цих бібліотек можна завантажити одну й ту ж книгу у вигляді файлів інших поширених форматів (plain text, RTF, HTML, rb, doc.prc, ePub, pdf), отриманих з FB2 шляхом автоматичної конвертації.

Джерела

  • Fictionbook.org — Wiki-проект підтримки формату FictionBook
  • [1] — Сторінка Дмитра Грібова про формат FictionBook

Посилання

Конвертери

  • Any to FB2 — конвертація текстових, HTML, Microsoft Word .DOC файлів у формат FB2. Программа для платформи Microsoft Windows, поширюється з відкритим програмним кодом на (Delphi).
  • FB2Any v0.1 — програма для конвертації fb2 в інші поширені формати

Програми для читання

  • Видимфигу — сервіс, що дозволяє читати електронні книжки в форматі FB2 онлайн.
  • BOOKMATE — сервіс для ведення бібліотеки й читання электронних книг FB2 в режимі онлайн. Підтримує додавання книг напряму з мережі Інтернет.
  • FBReader — вільна программа для читання електронних книг як для десктопів з-під ( Windows і GNU/Linux), так і для КПК на базі GNU/Linux. До числа форматів, що підтримуються, входить FB2.
  • FBReaderJ — версія FBReader, розроблена для платформи Android.
  • FB2Reader — розширення для браузера Firefox

Програми для редагування

Аппаратне забезпечення

Існують пристрої, що підтримують читання книжок в форматі fb2, наприклад: