GRO J1655-40

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Об'єкт GRO J1655-40 в уявленні художника

GRO J1655-40 - подвійна зірка в сузір'ї Скорпіона, один компонент якої є кандидатом на чорну діру. Об'єкт класифікується як мікроквазар, тому що це виробляє велику кількість енергії в маленькому об'ємі простору. Газ з видимої зірки спадає на невидимий компонент, що по масі в декілька разів більше за наше Сонце. Цей матеріал в результаті акреції по спіралі формує гарячий диск, газ при цьому нагрівається до мільйонів градусів та випромінює Х-промені та Гамма-промені.

Відстань від нас до цієї системи близько 11000 світлових років. GRO J1655-40 та її компаньйон рухаються у напрямі Чумацького Шляху зі швидкістю 112 км/год (для порівняння: наша Сонячна система рухається зі швидкістю близько 220 км/год).

Це перший такий об'єкт, у якого вдалося з доволі високою точністю виміряти власний рух. Це підтверджує теорію, що ця чорна діра сформувалась при колапсі ядра масивної зірки. Після стиснення ядра верхні шари зірки вибухнули, створивши спалах наднової. Вибух був трохи зміщений від центру, що й вплинуло на теперішню швидкість GRO J1655-40. Зірка рухається приблизно у напрямі Сонячної системи[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]