Відмінності між версіями «Java EE»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (Вилучення 31 інтервікі, відтепер доступних на Вікіданих: d:Q193247)
м (Бот: Автоматизована заміна тексту: (-prettytable +wikitable))
Рядок 19: Рядок 19:
 
При переході на версію 5.0 змінилась і назва специфікації з J2EE на '''Java Platform, Enterprise Edition''', скорочено '''Java EE'''.
 
При переході на версію 5.0 змінилась і назва специфікації з J2EE на '''Java Platform, Enterprise Edition''', скорочено '''Java EE'''.
   
{| class="prettytable"
+
{| class="wikitable"
 
! bgcolor="#FFCBCB" | Версія
 
! bgcolor="#FFCBCB" | Версія
 
! bgcolor="#FFCBCB" | Повне ім'я
 
! bgcolor="#FFCBCB" | Повне ім'я

Версія за 05:48, 3 квітня 2013

Java Platform, Enterprise Edition, скорочено Java EE (до версії 5.0 — Java 2 Enterprise Edition або J2EE) — набір специфікацій і відповідної документації для мови Java, який описує архітектуру серверної платформи для задач середніх і великих підприємств.

Специфікації деталізовані настільки, щоб забезпечити переносимість програм з однієї реалізації платформи на іншу. Основна мета специфікацій — забезпечити масштабованість програми і цілісність даних під час роботи системи. J2EE орієнтована на використання її через веб як в інтернеті, так і в локальних мережах. Вся специфікація створюється і затверджується через JCP (Java Community Process) в рамках ініціативи Sun Microsystems Inc.

J2EE є промисловою технологією і в основному використовується в високопродуктивних проектах, в яких необхідна надійність, масштабованість, гнучкість.

Популярності J2EE також сприяє те, що Sun пропонує безкоштовний комплект розробки, SDK, який дозволяє підприємствам розробляти свої системи, не витрачаючи великих коштів. В цей комплект входить сервер програм з ліцензією для розробки.

Версії

Актуальна версія Java EE має номер 6.0

При переході на версію 5.0 змінилась і назва специфікації з J2EE на Java Platform, Enterprise Edition, скорочено Java EE.

Версія Повне ім'я Дата публікації
1.0 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.0 грудень 1999
1.2 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.2 2000
1.2.1 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.2.1 23 травня 2000
1.3 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.3 24 вересня 2001
1.4 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.4 24 листопада 2003
5.0 Java Platform, Enterprise Edition, v 5 11 травня 2006
6.0 Java Platform, Enterprise Edition, v 6 6 грудня 2009

Технології

Java EE включає в себе стандарти наступних технологій:

Сервер застосунків

Сервер застосунків J2EE — це реалізація системи в відповідності з специфікацією J2EE, яка забезпечує роботу модулів з логікою конкретної програми. Включає в себе щонайменше такі сервіси:

Див. також

Посилання

Конкурентні технології

На відміну від Microsoft .NET, J2EE є не продуктом, а набором специфікацій, реалізації яких в цей час є від SUN, IBM, Oracle (BEA) та інших компаній. Microsoft .NET є більш закритим продуктом.