Відмінності між версіями «Java EE»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (r2.6.4) (робот змінив: pt:Java Platform, Enterprise Edition)
м (replaced: на даний момент → в наш час)
Рядок 97: Рядок 97:
 
== Конкурентні технології ==
 
== Конкурентні технології ==
 
* [[Microsoft .NET]]
 
* [[Microsoft .NET]]
На відміну від Microsoft .NET, J2EE є не продуктом, а набором специфікацій, реалізації яких на даний момент є від SUN, [[Websphere|IBM]], [[Oracle Weblogic|Oracle]] (BEA) та інших компаній. Microsoft .NET є більш закритим продуктом.
+
На відміну від Microsoft .NET, J2EE є не продуктом, а набором специфікацій, реалізації яких в наш час є від SUN, [[Websphere|IBM]], [[Oracle Weblogic|Oracle]] (BEA) та інших компаній. Microsoft .NET є більш закритим продуктом.
   
 
[[Категорія:Програмування]]
 
[[Категорія:Програмування]]

Версія за 16:06, 16 січня 2012

Java Platform, Enterprise Edition, скорочено Java EE (до версії 5.0 — Java 2 Enterprise Edition або J2EE) — набір специфікацій і відповідної документації для мови Java, який описує архітектуру серверної платформи для задач середніх і великих підприємств.

Специфікації деталізовані настільки, щоб забезпечити переносимість програм з однієї реалізації платформи на іншу. Основна мета специфікацій — забезпечити масштабованість програми і цілісність даних під час роботи системи. J2EE орієнтована на використання її через веб як інтернеті, так і в локальних мережах. Вся специфікація створюється і затверджується через JCP (Java Community Process) в рамках ініціативи Sun Microsystems Inc.

J2EE є промисловою технологією і в основному використовується в високопродуктивних проектах, в яких необхідна надійність, масштабованість, гнучкість.

Популярності J2EE також сприяє те, що Sun пропонує безкоштовний комплект розробки, SDK, який дозволяє підприємствам розробляти свої системи, не витрачаючи великих коштів. В цей комплект входить сервер програм з ліцензією для розробки.

Версії

Актуальна версія Java EE має номер 6.0

При переході на версію 5.0 змінилась і назва специфікації з J2EE на Java Platform, Enterprise Edition, скорочено Java EE.

Версія Повне ім'я Дата публікації
1.0 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.0 грудень 1999
1.2 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.2 2000
1.2.1 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.2.1 23 травня 2000
1.3 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.3 24 вересня 2001
1.4 Java 2 Platform Enterprise Edition, v 1.4 24 листопада 2003
5.0 Java Platform, Enterprise Edition, v 5 11 травня 2006
6.0 Java Platform, Enterprise Edition, v 6 6 грудня 2009

Технології

Java EE включає в себе стандарти наступних технологій:

Сервер застосунків

Сервер застосунків J2EE — це реалізація системи в відповідності з специфікацією J2EE, яка забезпечує роботу модулів з логікою конкретної програми. Включає в себе щонайменше такі сервіси:

Див. також

Посилання

Конкурентні технології

На відміну від Microsoft .NET, J2EE є не продуктом, а набором специфікацій, реалізації яких в наш час є від SUN, IBM, Oracle (BEA) та інших компаній. Microsoft .NET є більш закритим продуктом.