MENA

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
   Країни які завжди зараховуються до регіону MENA
   Країни які іноді зараховуються до регіону MENA

MENAангломовний акронім від словосполучення «Middle East and North Africa» що іменує регіон у складі Близького (Середнього) Сходу та Північної Африки. Термін MENA охоплює обширний регіон, що тягнеться від Марокко до Ірану, в тому числі всіх країн Близького Сходу та Магрибу. Є приблизним синонімом терміну «Великого Близького Сходу».

Населення регіону MENA складає близько 381 млн осіб що становить 6% від усього населення Землі, більшість з них має Ісламське віросповідання. Основою економіки регіону є видобуток нафти та природного газу. Тут зосереджено 60 та 45% світових запасів цих паливних ресурсів відповідно. 8 з 12 країн ОПЕК зосередженні в регіоні MENA. Через це країни MENA відіграють велику роль в стабільності світової економіки.

В другій половині XX - на поч. XXI століть в регіоні виникало багато великих конфліктів та потрясінь на політичних, економічних і релігійних підґрунтях. Серед них Ірано-іракська війна (1980-88), Війна в Перській затоці (1990-91), Війна в Іраку (2003-2011), Громадянська війна у Лівії (2011) та послідувана після неї т.з. Арабська весна. Станом на 2016 рік, у регіоні досі триває Громадянська війна в Сирії (з 2011 року) та війна навколо самопроголошеної Ісламської Держави (з 2014). Також фактично століття триває Арабо-ізраїльський конфлікт.

Термін «Країни MENA» найчастіше вживається в політичних та ділових колах.

Список країн

Завжди відносять до MENA:

Іноді відносять до MENA:

Джерела

Див. також