Відмінності між версіями «MP-28»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (r2.5.4) (робот додав: nl:MP18#MP28)
Рядок 45: Рядок 45:
   
 
* [[MP18]]
 
* [[MP18]]
* [[MPЗ4]]
+
* [[МРЗ4]]
 
* [[MP38/40]]
 
* [[MP38/40]]
   

Версія за 05:02, 15 грудня 2012

MP28.II
MP28 2.JPG
MP28.II
Тип: пістолет-кулемет
Походження: Flag of Germany (3-2 aspect ratio).svg Веймарська республіка
Flag of Germany (1935–1945).svg Третій рейх
Історія служби
Термін використання в Німеччині офіційно на озброєння прийнятий не був
Використання у Рейхсвер, Вермахт
Війни Громадянська війна в Іспанії
Чакська війна
Друга світова війна
Історія виробництва:
Конструктор Хуго Шмайссер
Розроблено 1928
Характеристики
Маса 4 кг
Довжина 813 мм
Довжина ствола, мм: 200 мм
Тип боєприпасу 9×19 мм Парабелум
та інші на експорт
Калібр 9 мм
Механізм вільний затвор
Бойова скорострільність 550-600 вистр./хв
Дульна швидкість 380 м
Тип боєпостачання рядний магазин на 20 або 32 патрони

Commons-logo.svg MP-28 у Вікісховищі

MP-28 (також зустрічаються такі позначення як: MP28/II, MP28, II або MP28.II) — німецький пістолет-кулемет, подальший розвиток МР18 системи Луїса і Хуго Шмайсерів. Випускався фірмою «C.G. Haenel» в місті Зуль.

Історія

Головною відмінністю від прототипу стало використання рядного 32-патронного магазину, замість складного і порівняно слабкого барабанного від артилерійського «Люгера». Крім того, з'явився перевідник видів вогню, відсутній на МР-18.

Оскільки статті Версальського договору забороняли Німеччині розробку пістолетів-кулеметів як військової зброї, МР-28 вироблявся на експорт і в якості «поліцейської» зброї. З цим пов'язана величезна кількість варіантів під різні патрони, відповідно до вимог різних ринків збуту: 7,63×25 мм Mauser, 7,65×22 мм Luger, 9×19 мм Парабелум, 9×23 мм Largo, 9×25 мм Mauser Export і навіть .45 ACP (11,43×25 мм). Також ліцензія на його виробництво була продана в Бельгію, де його виробляла фірма «Bayard»(за іншою інформацією — «Pieper»), там він був прийнятий на озброєння як «Mitrailette Modele 1934». Крім того, дуже близькі по конструкції зразки були прийняті на озброєння в Естонії (Tallin Arsenal), Японії та Англії ( Lanchester).

Пістолети-кулемети цього типу, в основному бельгійського виробництва, широко використовувалися в Громадянській війні в Іспанії, причому республіканці випускали його копію під позначенням «Naranjero».

Після приходу до влади Гітлера Німеччина поступово стала відходити від дотримання статей Версальського договору. Між тим, Вермахт спочатку не виявляв особливого інтересу до пістолетів-кулеметів. У кінцевому підсумку на його озброєння були прийняті інші (MP38), досконаліші зразки, розроблені конкурентами «Хенеля». Однак МР-28 все ж використовувався у Другій світовій війні, переважно — частинами Waffen SS, «поліцаями» і SD. Після окупації Бельгії, МР-28 бельгійського виробництва був прийнятий на озброєння під позначенням Maschinenpistole 740 (b), але використовувався виключно місцевими окупаційними військами, поліцією і частинами SD.

Конструкція

MP-28 мав стандартну для свого часу конструкцію, з вільним затвором, стрільба велася з відкритого затвора автоматичним або одиночним вогнем. Перевідник видів вогню був розташований над спусковим гачком і мав вигляд поперечної кнопки. Магазин, як і на МР-18, примикали зліва. Для неповного розбирання зброя «переламується» навколо осі, що з'єднує ствольну коробку з ложею. Приціл секторного типу, був проградуйований на дальності від 100 до 1 000 метрів; остання цифра виглядає явно завищеною, тому що прицільна стрільба на таку відстань була неможлива, однак у той час вважалося, що пістолет-кулемет гратиме роль свого роду легкого ручного кулемета, і прицільні пристосування створених в той час зразків цієї зброї виконувалися в розрахунку на такі завдання, як ведення турбуючого вогню по груповій цілі на дальності, що виключає прицільну стрільбу. 32-патронний магазин був дворядним, але на виході патрони пересовувалися в один ряд, що знижувало надійність подачі.

Див. також