Відмінності між версіями «Mac OS»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Історія: Виправлено помилку (русизм))
(Мітки: Редагування з мобільного пристрою, Редагування через мобільну версію, перше редагування)
м
 
(Не показано 2 проміжні версії ще одного користувача)
Рядок 13: Рядок 13:
 
}}
 
}}
   
'''macOS''', від '''Mac'''intosh '''O'''perating '''S'''ystem (Операційна Система Комп'ютеру Макінтош), є першою комерційною графічною [[операційна система|операційною системою]], створеною компанією [[Apple Computer]]. Перша версія Mac OS вийшла у [[1984]] році разом з першим комп'ютером [[Macintosh]].
+
'''Mac OS''', від '''Mac'''intosh '''O'''perating '''S'''ystem (Мак ОС, Операційна Система Макінтош), є першою комерційною графічною [[операційна система|операційною системою]], створеною компанією [[Apple Computer]]. Перша версія Mac OS вийшла у [[1984]] році разом з першим комп'ютером [[Macintosh]].
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==

Поточна версія на 12:00, 24 березня 2018

macOS
Розробник Apple, Inc
Стан проекту поточна
Початковий випуск 24 січня 1986
Тип ядра мікроядро
Інтерфейс Aqua
Веб-сайт http://www.apple.com/macosx

CMNS: macOS на Вікісховищі

Mac OS, від Macintosh Operating System (Мак ОС, Операційна Система Макінтош), є першою комерційною графічною операційною системою, створеною компанією Apple Computer. Перша версія Mac OS вийшла у 1984 році разом з першим комп'ютером Macintosh.

Історія[ред. | ред. код]

Перша версія Mac OS вийшла у 1984 році разом з першим комп'ютером Macintosh.

Mac OS версії 6.0.3 (1989 рік) була першою графічною операційною системою, яку переклали українською.

Ще у 1990 році розробники цієї системи створили в рамках проекту Taligent групи Pink та Blue Mannies. Розробники з групи Blue писали System 7, а розробники з Pink писали зовсім іншу систему, яка б після випуску собою замінила б System 7. Але команда Pink розуміла, що їх проект надскладно реалізувати, і їх назад несе саме підтримка старого софту. Згодом, в 1995 році, Apple повністю передала проект Taligent IBM, а вона, разом з Motorola, створила проект CommonPoint, на котрій писали софт для систем IBM AIX та OS/2. Проект Pink був похований.

Тоді стабільність System Software була на найнижчому рівні, порівняно з MS-DOS. Apple, покинувши Taligent, у 1994 році створила проект Copland для сумісності з CommonPoint. Нової системи не було і досі, а System 7 була дуже застаріла. Copland перейменували в System 8 , у 1995 році, і, трохи пізніше, в Mac OS 8. Але жодних оновлень не було, там новою була лише назва.

У 2001 році вийшла у світ концептуально нова версія Mac OS — так звана Mac OS X, тобто десята версія, яка базувалася на ядрі Darwin (BSD). Всі попередні версії Mac OS стали називати «класичними».

У зв'язку за переходом Apple на процесори X86, мережею поширилися чутки про реліз Mac OS X для звичайних ПК. Хоча згодом компанія спростувала це, запустити OS X на не-Apple ПК спромоглася група ентузіастів з OSx86 Project.

У Mac OS X Snow Leopard реалізована підтримка Microsoft Exchange та OpenCL (використання потужностей графічних акселераторів для звичайних обрахунків), краща робота на багатоядерних системах (покращений планувальник), підтримка тільки 64-бітних процесорів Intel, також значно зменшений розмір застосунків, що входять в стандартний комплект, а також переписана з нуля більша частина коду ОС.

Остання версія macOS — macOS 10.12 Sierra вийшла 20 вересня 2016-го року.

Див. також[ред. | ред. код]

Apple

Посилання[ред. | ред. код]