Відмінності між версіями «Microsoft»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 4: Рядок 4:
 
| вид компанії = [[Публічна компанія]] MSFT
 
| вид компанії = [[Публічна компанія]] MSFT
 
| засноване = [[1975]]
 
| засноване = [[1975]]
| дата = [Альбукерке]], [[Нью Мексіко]], [[4 квітня]]
+
| дата = [[Альбукерке]], [[Нью Мексіко]], [[4 квітня]]
 
| розташоване = [[Редмонд]], [[Вашингтон]], [[США]]
 
| розташоване = [[Редмонд]], [[Вашингтон]], [[США]]
 
| ключові люди = [[Біл Гейтс]], [[Співзасновник]] й [[Голова]]<br />
 
| ключові люди = [[Біл Гейтс]], [[Співзасновник]] й [[Голова]]<br />

Версія за 01:17, 16 листопада 2009

Майкрософт (Microsoft Corporation)
англ. Microsoft Corporation
Тип Публічна компанія MSFT
Форма власності корпорація і публічна компанія
Галузь Комп'ютер
Програмне забезпечення
Публікації
Дослідження
Телебачення
Відео ігри
Засновано Альбукерке, Нью Мексіко, 4 квітня 1975
Засновник(и) Білл Гейтс[1] і Пол Аллен[1]
Штаб-квартира Редмонд, Вашингтон, США
Ключові особи
Продукція Microsoft Windows
Microsoft Office
MSNBC
Xbox
Xbox 360
(Дивитись повний список)
Виторг
 • 89 950 000 000 долар США (2017)[2]
Операційний прибуток (EBIT) 14.56 млрд. доларів США (2005)
Чистий прибуток 17,681 млрд. доларів США (2008)
Активи
Власник(и) BlackRock, Стів Балмер[4], Білл Гейтс[4], The Vanguard Group, Capital Group Companies[d] і State Street Corporation[d]
Співробітники 89,809 (2008)
Дочірні компанії
 • Mojang[5], Microsoft Studios, Skype Technologies[d], Avanade[d], Microsoft Algeria[d], Microsoft Japan[d], Microsoft India[d], Microsoft India R & D[d], Lionhead Studios, Microsoft Mobile, Microsoft Production Studios[d], Rare Ltd.[d], Ensemble Studios, Microsoft Store[d], ProClarity[d], Danger, Inc.[d], Perceptive Pixel[d], GreenButton[d], Microsoft Research Asia[d], Sysinternals[d], Massive Incorporated[d], Jellyfish.com[d], Powerset[d], Tellme Networks[d], Visio Corporation[d], aQuantive[d], Turn 10 Studios[d], Fast Search & Transfer[d], Digital Anvil, Razorfish[d], DATAllegro[d], Microsoft Kids[d], Microsoft Egypt[d], Microsoft (Israel)[d], Microsoft (United Kingdom)[d], Microsoft (Netherlands)[d], Microsoft[d], Майкрософт Україна, LinkedIn, Microsoft (France)[d] і Havok
 • Сайт microsoft.com
  Нагороди

  Джерела:

 • Microsoft у Вікісховищі?

  Корпорація Майкрософт (Microsoft Corporation) — багатонаціональна корпорація комп'ютерних технологій із всесвітнім продажем в 39 790 млн. долл. США (2005) і 71 553 працівниками в 102 країнах (липень 2006) є найбільшою в світі компанією — виробником програмного забезпечення. Головний офіс розташований на корпоративному кампусі в Редмонді, штат Вашингтон.

  Найбільш популярними продуктами корпорації є операційні системи «Microsoft Windows» і офісний пакет «Microsoft Office». Майкрософт володіє значними компаніями в інших частинах ринку, як кабельна телевізійна мережа MSNBC, інтернет-портал MSN і мультимелійна енциклопедія Майкрософт «Інкарта» . Компанія також продає апаратне забезпечення, наприклад комп'ютерні миша Майкрософт, а також такі розважальні продукти, як «Xbox», «Xbox 360» й «MSN TV».

  Ім'я «Майкрософт» в оригіналі пишеться з двома великими літерами — «МайкроСофт», і означає дрібнокомп'ютерні програми, що зараз часто зменшують до двох літер — МС (або англ. MS). Компанія була заснована в Альбукерку, Нью Мексіко 4 квітня 1975 Білом Гейтсом та Полом Алленом, щоб розвинути і продавати програмну мову «BASIC» для «Altair 8800». Після буму ринку персональних комп'ютерів «АйБіЕм» (IBM PC) в середині 80-их років Майкрософт, завдяки своєму контракту з «IBM» по випуску операційної системи «MS-DOS» став одним з лідерів ринку програмного забезпечення. Після цього компанія випустила акції на ринок, що зробило деяких працівників компанії мільйонерами. Ціна акцій підвищувалася постійно до початку 2000-х років. «Microsoft Windows», спочатку додаток до «MS-DOS», що компанія продавала, став найбільш поширеною операційною системою у світі. Компанія продовжує експансію на телевізійний і розважальний ринки. Також Майкрософт традиційно підтримує Usenet новинні групи й World Wide Web, та нагороджує Microsoft MVP статусом волонтерів тих, хто був корисним для користувачів продуктів Майкрософт.

  Майкрософт запровадив для своїх працівників Розробниково-центричну ділову культуру. Прикладом цього є принцип їсти їжу власної собаки, що застосовується в тестуванні нових продуктів компанії серед власних працівників. Також, задля долучення до спільноти розробників поза компанією підтримується Мережа Розробників Майкрософт (MSDN). Майкрософт звинувачений в монополістичній практиці міністерством юстиції США, що серед багатьох судив Майкрософт за значні зловживання і додавання програм.

  Гаслом «обійми, продовж і загаси» часто описують стратегію Майкрософт на входження продукту на ринок з широким використанням різних стандартів, продовження їх використання з власними поліпшеннями, і потім використовуючи різниці відкидання конкурентів. Додатково, Майкрософт критикується за мережеву небезпечність програм. Хоча Майкрософт виграв декілька нагород, як «1993 Найбільш інноваційна компанія працююча у США» від журналу «Fortune»', а також тримає місце в списку компаній «Fortune 500».

  Історія

  1975—1985: Заснування Майкрософт

  Вироби

  Виробляє широкий набір програмних продуктів. Найпопулярніші — операційна система Microsoft Windows, веб-отлядач Internet Explorer, пакет офісних програм Microsoft Office, інструментарій розробника Visual Studio.

  Неодноразово звинувачувалась у монополізації ринку операційних систем та некоректному поводженні із конкурентами.

  Показники діяльності

  Чистий прибуток

  Чисельність працюючих

  • 2006 — 71 553
  • 2008 — 89 809

  Майкрософт в Україні

  З 2003 року в Україні діє компанія «Майкрософт Україна», до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.

  Генеральним директором «Майкрософт Україна» з 2007 року був Ерік Франке.

  В 2009 Генеральним директором «Майкрософт Україна» є Дмитро Шимків.

  У 2008 «Майкрософт Україна» вступила до Асоціації підприємств інформаційних технологій України.

  Посилання

  Шаблон:Link FA

  Шаблон:Link FA

  1. а б http://windows.microsoft.com/en-us/windows/history#T1=era0
  2. https://www.microsoft.com/investor/reports/ar17/index.html
  3. annual report
  4. а б http://www.microsoft.com/investor/Downloads/Investor%20Services/Information%20for%20Investors/2014_Proxy_Statement.docx
  5. https://mojang.com/2014/09/yes-were-being-bought-by-microsoft/