NSSDC ID

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:40, 18 лютого 2011, створена Kholodovsky (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Номер польота''' ({{lang-en|International designator}} — міжнародний ідентифікатор, скорочено NSSDC ID — ном...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Номер польота (англ. International designator — міжнародний ідентифікатор, скорочено NSSDC ID — номер по каталогу національного наукового центру даний США (NSSDC)) являє собою каталожний номер кожного літаючого космічного об'єкту, що знаходиться на орбіті і зареєстрований в COSPAR. Поняття «літаючого об'єкту» трактується довільно і включає також всі об'єкти, що з'явилися в результаті старта якої-небудь ракети і які самостійно знаходяться на орбіті. Будь-які літаючі об'єкти можуть служити джерелом поміх при астрономічних спостереженнях. Щоб виключити подібні поміхи, параметри орбіт таких об'єктів повинні бути відомі в цивільній астрономії. Подібна інформація не могла бути зібрана із національних каталогів країн під час холодної війни. З цієї ж причини суборбітальні старти не отримували номера польоту.

Згідно астрономічної наукової традиції будь-яке нове небесне тіло після 1957 року отримувало ім'я, яке складалося із номеру року і однієї літерою грецького алфавіту. З метою ототожнення багатьох об'єктів після літери додавалася одна цифра. Наприклад перший штучний супутник Землі має позначення 1957 α 2 (номер 1 отримала друга ступінь ракети-носія, що також вийшла на орбіту і має набагато більші розміри, ніж супутник). Починаючи з 1961 року 24 літери алфавіту стало не доставати і для позначення стали використовувати дві літери.

У 1963 році перейшли на позначення, що використовується і сьогодні, - рік-порядковий номер (двох- чи тризначний) і літерний індекс - так званий NSSDC ID. Літерний індекс надається згідно уявної значущості об'єкту. Оскільки нині відома практично уся інформація про корисне навантаження ракет, то індексами A і далі позначаються супутники, і лише потім ступені ракет і інші частини. Станом на 2008 рік в каталозі знаходилася інформація про майже 6500 об'єктів.

Альтернативною системою позначення штучних супутників є SCN.

Посилання