Nacra 17

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Катамаран Nacra 17. Вигляд спереду, збоку, згори

Nacra 17 («На́кра сімнадцять») — швидкісний катамаран, що використовуєьться для вітрильних перегонів. Розроблений фірмою Morrelli & Melvin & Nacra Sailing у 2011 році, пішов у виробництво наступного року.

Назву судну дала Північноамериканська Катамаранна Перегонова Асоціація (North American Catamaran Racing Association) — скорочено NACRA.

Особливості[ред. | ред. код]

«Накра 17» на 0,9 м коротша, ніж її олімпійський попередник «Торнадо», і дещо вужча за нього. Корпуси монотипні, з вигнутими швертами, що працюють як підводні крила, припідіймаючи катамаран над водою.

Особливістю класу стала перша в історії вітрильного спорту змішана команда: екіпаж складається з чоловіка та жінки, які самі вирішують, кому бути стерновим, а кому правити вітрилами на шкотах.

Технічні характеристики[ред. | ред. код]

Олімпійські ігри[ред. | ред. код]

У травні 2012 ISAF обрала Nacra 17 як багатокорпусне судно для вітрильної регати на Олімпійських іграх 2016 в Ріо-де-Жанейро[1] і на Олімпійських іграх 2020 в Токіо[2]. Раніше багатокорпусними яхтами олімпійського класу були катамарани типу «Торнадо», але перед Олімпійськими іграми 2012 у Лондоні цей клас було виведено з програми[3].

Примітки[ред. | ред. код]