Nekopara

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nekopara
Розробник NEKO WORKsd[1]
Видавець Sekai Projectd
Дистриб'ютор Steam
Жанр(и) ероґе, візуальна новела, комедія і драма
Платформа Microsoft Windows, Nintendo Switch і PlayStation 4
Дата випуску 29 грудня 2014[2]
Технічні деталі
Носій цифрове завантаження[d], компакт-диск, DVD і цифрова дистрибуція
Офіційний сайт(яп.)
CMNS: Nekopara у Вікісховищі

Nekopara (скор. від Neko Paradise) (яп. ネコぱら Некопара, «Котячий рай») — серія візуальних новел, що розробляються японським додзін-кругом NEKO WORKs і видаються в Steam компанією Sekai Project з 2014 року. Крім основної серії є два спін-офи.

На основі ігор виходили кілька адаптацій. Аніме-адаптації від студії FelixFilm: Nekopara OVA на основі Nekopara Vol.1 в грудні 2017 року, потім однойменна OVA в липні 2018 року разом з Nekopara Extra, а з січня 2020 року почав виходити аніме-серіал. Манґа-адаптація видавництва ASCII Media Works виходила з травня 2018 року по січень 2019 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія відбувається у світі, в якому в людському суспільстві міцно влаштувалися неко (яп. ネコ неко) — генетично-модифіковані гібриди людини та кішки.

Vol.1[ред. | ред. код]

Молодий кондитер Касьо Мінадзукі переїжджає з сімейної резиденції в Камакуре в Йокогаму, щоб відкрити власну кондитерську «La Soleil» і почати свою справу. Розпаковуючи щойно привезені речі, він виявляє в коробках двох неко з його сім'ї, Чоколу і Ванілу. Касьо інаполегливо намагається відправити їх назад, але дівчата переконують його дозволити їм залишитися з ним і допомагати. В результаті хлопець відкриває «Patisserie La Soleil» разом з ними і бере їх на роботу. По ходу історії Чокола і Ваніла здають іспит на право носити дзвіночки, щоб тим самим отримати незалежність і офіційний дозвіл на роботу, і ще сильніше зближуються з господарем. Також Касьо відвідує його молодша сестра Сігуре і четверо інших неко сім'ї Мінадзукі.

Vol.0[ред. | ред. код]

Передісторія Vol.1, що розповідає про один день з життя Сігуре і шести неко в Резиденції Мінадзукі.

Vol.2[ред. | ред. код]

В кінці Vol.1 Сігуре й інші неко: Адзукі, Мейпл, Сіннамон і Коконат починають працювати в «La Soleil». Таким чином, «Patisserie La Soleil» перетворюється в заклад з неко-покоївками, з часом набуває великої популярності в місті і стає відома серед відвідувачів як «Котячий рай». Ця глава фокусується, головним чином, на Адзукі і Коконат. Між сестрами іноді виникають розбіжності, оскільки вони щосили намагаються знайти своє місце в «La Soleil». До того ж Чокола і Ваніла належить пройти додаткову перевірку на іспиті з отримання дзвіночків.

Vol.3[ред. | ред. код]

«La Soleil» продовжує набувати популярності. З кожним днем відвідувачів стає все більше, а деякі фанати приїжджають з інших міст, щоб особисто познайомитися з неко і спробувати десерти Касьо. Ця частина присвячена перш за все Сіннамон і Мейпл, які намагаються здійснити свою мрію. Додатково до цього по ходу історії з'являється знайома Касьо, яка попросить допомогти з організацією свята.

Extra[ред. | ред. код]

Дія відбувається за пів року до Vol.1. Нові кошенята сім'ї Мінадзукі, Чокола і Ваніла намагаються пристосуватися до життя в новому будинку. Крім цього розповідається про дитинство Коконат і її велику прихильність до Адзукі.

Vol.4[ред. | ред. код]

Касьо як і раніше успішно веде справи в «Patisserie La Soleil», але все ще не отримує схвалення від батька. Сігуре пропонує всім відвідати гарячі джерела, щоб змінити обстановку і розвіятися. Надалі Касьо вирішує спробувати вирушити до Франції по настанову свого вчителя, де він також зустріне нових неко.

Персонажі[ред. | ред. код]

Сім'я Мінадзукі[ред. | ред. код]

 • Касьо Мінадзукі (яп. 水無月 嘉祥 Мінадзукі Касьо:, в імені мож. каламбур зі словом «кешью») — протагоніст Nekopara, другий господар кішечок Мінадзукі, талановитий кондитер і в цілому хороший кухар. Бувши сином відомої родини японських кондитерів, в якій свято дотримуються традицій, Касьо виховувався з усією строгістю. Він з дитинства мав вчитися готувати традиційні японські солодощі, щоб перейняти справу батьків. Тому більшу частину часу хлопець проводив на кухні, удосконалюючи свої навички. Однак надалі, Касьо вирішує піти своїм шляхом і відкрити свою кондитерську. В родині за це Касьо був підданий жорсткій критиці і вирішив поїхати з дому. Переїхавши з Камакури в Йокогаму, хлопець відкриває кондитерську в західному стилі під назвою «Patisserie La Soleil», на 2-му поверсі якої облаштовує житлову зону. Але незабаром розуміє, що чинить досить егоїстично щодо до своєї сім'ї, тому приймає допомогу молодшої сестри і кішечок. По ходу історії піклується і всіляко допомагає всім своїм неко, дуже любить і дорожить ними.

За деякий час до основної історії Nekopara Касьо разом з Сігуре знаходить біля храму коробку з маленькими Чоколою і Ванілою і забирає їх до себе. Удома він взяв на себе відповідальність за їх адаптацію до нового місця, а коли їм стало погано вночі — за їх лікування, а на ранок відвіз кошенят у лікарню. З тих пір між ними виник сильний зв'язок. Касьо пообіцяв, що ніколи не кине Чоколу і Ванілу, як їх попередні господарі.

Вік: близько 25-ти років.

 • Сігуре Мінадзукі (яп. 水無月 時雨 Мінадзукі Сігуре, в імені мож. каламбур зі словом «sugary» (цукровий)) — молодша сестра Касьо, господиня кішок сім'ї Мінадзукі, яких ростила і виховувала. Допомагала з відкриттям кондитерської. Має комплекс брата, завжди підтримує Касьо, буквально обожнює його. Іноді виходить з-під контролю від перезбудження. У дівчини великий талант до бізнесу. Веде блог про сестер неко і надалі про «La Soleil», займається рекламою, а також зробила сайт для замовлення десертів через Інтернет. Щоб відповідати зовнішності інших працівниць «La Soleil», разом з формою носить накладні котячі вуха і хвіст. Мріє про те, щоб одного разу «Patisserie La Soleil» стала найзнаменитішою кондитерською в світі. Сприяла зближенню Касьо і кішечок, щоб таким чином висловити братові свою любов. Разом з батьками і зі своїми неко живе в Резиденції Мінадзукі.

Вік: учениця середньої або старшої школи.

Дзвіночок: посріблений.

 • Сухама Мінадзукі (яп. 水無月 須浜 Мінадзукі Сухама) — батько Касьо і Сігуре, чоловік Аваюкі. З'явиться у Vol.4, до цього тільки згадувався.
 • Аваюкі Мінадзукі (яп. 水無月 淡雪 Мінадзукі Аваюкі) — мати Касьо і Сігуре. З'явиться у Vol.4, до цього тільки згадувалась.
 • Чокола (яп. ショコラ Сьокора, в імені каламбур зі словом «шоколад») Чокола Мінадзукі (яп. 水無月 ショコラ Мінадзукі Сьокора) — головна героїня Nekopara Vol.1, молодша сестра Адзукі, Мейпл, Сіннамон, Коконат і старша сестра-близнюк Ваніли. Приязна, весела і енергійна дівчина. Здебільшого спочатку діє, а потім думає. Любить солодощі. Не любить конфлікти. Не дуже добре читає і не вміє справлятися зі складними речами, часто помиляється, але поступово вчиться. Насилу здає іспит на самостійність і отримує сріблястий дзвіночок. Любить Касьо і дуже прихильна до нього з дитинства. Одного разу, коли господар перевтомився на роботі, вона разом з Ванілла робила все можливе, щоб йому стало краще. По ходу історії, стає кішканьоном Касьо. На 2-му поверсі кондитерської має спільну з сестрою кімнату, облаштовану Сігуре.

Вік: 9 місяців (на початку історії).

Дзвіночок: посріблений.

 • Ваніла (яп. バニラ Баніра) Ваніла Мінадзукі (яп. 水無月 バニラ Мінадзукі Баніра) — головна героїня Nekopara Vol.1, молодша сестра-близнюк Чоколи. На відміну від Чоколи більш стримана, стійка і часто задумлива дівчина. Любить спати. Їй подобається відпускати колючі жарти, особливо на адресу господаря. При вирішенні проблем робить ставку на роботу головою. Любить свою сестру, намагається скрізь бути разом з нею. У «La Soleil» разом з Чоколою вітає гостей, пропонуючи їм меню, приймає замовлення, займається доставкою додому, прибиранням і сортуванням. Склавши іспит на самостійність, отримує золотистий дзвіночок. Завдяки Касьо має деякі пізнання в кондитерській справі. Ревнує Касьо до жінок клієнтів, занадто симпатизує йому, тому, що у нього вже є вона і Чокола, тому іноді називає Касьо «хтивим тістомісом». З дитинства любить і цінує свого господаря, завжди прагне допомогти і підтримати його. По ходу історії, стає кішканьоном Касьо.

Вік: 9 місяців (на початку історії).

Дзвіночок: позолочений.

 • Коконат (яп. ココナツ Коконацу, «кокос», мається на увазі «кокосове молоко») Коконат Мінадзукі (яп. 水無月 ココナツ Мінадзукі Коконацу) — головна героїня Nekopara Vol.2, до появи Чоколи і Ваніли була наймолодшою ​​неко сім'ї Мінадзукі. Оскільки вона набагато більша за своїх сестер, любить багато поїсти, а також легко переносить важкі предмети. На перший погляд, здається зрілою і серйозною дівчиною, але насправді незграбна, має низьку самооцінку. Її зрілість просто маска, їй завжди хотілося здаватися дорослішою, щоб не бути тягарем для інших. А її невпевненість у собі є наслідком прагнення виставити себе тією, ким вона не є. Касьо порадив їй перш за все бути собою, а не тільки наслідувати інших і допоміг повірити в себе. Завдяки господареві Нат вдається налагодити відносини з Адзукі. Зближується з Касьо і закохується в нього. По ходу історії, стає його кішканьоном.

Вік: 1 рік (на початку історії).

Дзвіночок: посріблений.

 • Адзукі (яп. アズキ Адзукі, «адзукі», мається на увазі «паста адзукі») Адзукі Мінадзукі (яп. 水無月 アズキ Мінадзукі Адзукі) — головна героїня Nekopara Vol.2, старша неко сім'ї Мінадзукі, хоч з вигляду і не скажеш. Має комплекс з приводу зросту і не любить, коли її називають коротуном. Егоїстична, гостра на язик, запальна, іноді доходить до грубості. Але, як старша, вона любить і піклується про своїх молодших сестер, турбується про них, особливо про Коконат. Завжди сповнена енергії Адзукі впевнена в тому, що може впоратися абсолютно з усім. Як старша неко вона добре справляється з управлінням персоналом кафе. В Адзукі чудова пам'ять, завдяки якій у неї проявився талант до кондитерської справи. ОСкільки вона легко запам'ятовує процес приготування десертів, господар береться її навчати. Надалі Адзукі починає допомагати Касьо. Завдяки Касьо їй вдається порозумітися з Коконат і надати тій упевненості в собі. Зближується з Касьо і закохується в нього. По ходу історії, стає його кішканьоном.

Вік: 3 роки (на початку історії).

Дзвіночок: позолочений.

 • Сінамон (яп. シナモン Сінамон, «кориця») / Сінамон Мінадзукі (яп. 水無月 シナモン Мінадзукі Сінамон) — головна героїня Nekopara Vol.3, молодша сестра Адзукі і Мейпл, старша сестра Коконат, Чоколи і Ваніли. Дуже дбайлива, прониклива і завжди усміхнена неко. До інших кішок ставиться як мама, завжди прагне подбати про них. Проте має замашки мазохістки і збоченки, з дивною особливістю опошлити що завгодно. У «La Soleil» переважно займається касою. В дитинстві була дуже сором'язливою і нерішучою дівчинкою. Так, потрапивши в будинок сім'ї Мінадзукі, довго не могла ні з ким поладити, на щастя Мейпл надала їй упевненості, і кішечки пообіцяли одна одній завжди бути поруч. З тих пір дуже любить Мейпл і вважає її своєю найкращою подругою. Але, нагадавши Мейпл про її дитячу мрію стати співачкою, лише засмучує останню. Через деякий час, коли Мейпл все ж починає намагатися втілити свою мрію, Сінамон, забувши про обіцянку, відсторонюється від неї, вважаючи, що буде їй тільки заважати. Касьо ж, вважаючи цей підхід неправильним, допомагає їм обом залагодити це непорозуміння. Трохи згодом господар купує їй синтезатор для акомпанементу Мейпл, і вона починає займатися разом з нею. Сінамон спочатку була не проти стати кішканьоном Касьо і піддражнювала його з цього приводу. Проводячи з хлопцем більше часу, закохується в нього.

Вік: 2 роки (на початку історії).

Дзвіночок: посріблений.

 • Мейпл (яп. メイプル Мейпуру, «клен», мається на увазі «кленовий сироп») / Мейпл Мінадзукі (яп. 水無月 メイプル Мінадзукі Мейпуру) — головна героїня Nekopara Vol.3, молодша сестра Адзукі, старша сестра Сінамон, Коконат, Чоколи і Ваніли. Горда і напориста кішечка. При цьому обережна, любить діяти і говорити чітко. Досить егоїстична і горда, але по своєму турботлива. Любить чай Ерл Грей. Боїться темряви. Чутлива до температури, тому не може їсти і пити гаряче. У «La Soleil» фпереважно займається чаєм. Не зважаючи на здавалося б холодне ставлення до Сінамон через її збоченість, Мейпл дуже любить її і сильно до неї прив'язана. З дитинства вміє співати, а в майбутньому мріяла стати співачкою, але вирішила відмовитися від цієї мрії, думаючи, що її не сприймуть всерйоз. Проте, завдяки Сінамон і Касьо Мейпл розуміє, що потрібно робити те, що подобається, вкладаючи в це душу, і не зважаючи на думку інших щодо несерйозності неко-співачки. За прикладом господаря починає йти до своєї мрії. Як наслідок Касьо купує їй гітару, і Мейпл починає займатися. Разом з Касьо й іншими була запрошена Сатоко на вечірку для співробітників на кораблі з приводу успішного складання великого проекту. Але, дізнавшись про прохання Сатоко заспівати там, сильно хвилюється і мало не відмовляється від шансу виступити разом з сестрою. Але Касьо і Сінамон не дозволяють Мейпл все кинути, після її старань. Так, набираючи впевненості, сестри починають посилену підготовку до заходу. Після довгих роздумів, чим порадувати гостей, серед яких будуть і іноземці, неко вибирають пісню «My Grandfather's Clock». Після успішного виступу разом з Сінамон не змогла стримати сліз радості. Спочатку Мейпл не мала любовного інтересу до Касьо, аргументуючи це тим, що романтика не для неї, тим більше у Касьо і так вистачає партнерок, проте, зближуючись з Касьо, дізнається про хлопця багато нового і важливого для себе, закохується в нього і стає його кішканьоном.

Вік: 2 роки (на початку історії).

Дзвіночок: позолочений.

Інші персонажі[ред. | ред. код]

 • Мілк (яп. ミルク Міруку, «молоко») — мила і доброзичлива неко, що належить власниці кіоску з такоякі. Одного разу Коконат рятує її від попадання під машину. Кішки Мінадзукі швидко з нею подружилися. Бувши кошеням з'являлася кілька разів у серії. У Nekopara Vol.4 подорослішала Мілк стає головною героїнею.

Вік: 6-7 місяців (Vol.1; 2); 1 рік (Vol.4).

Дзвіночок: немає (Vol.1; 2); позолочений (Vol.4).

 • Сатоко (яп. 渡子 Сатоко) — однокурсниця Касьо по коледжу. На даний момент є співробітницею великої компанії. Щоб відзначити успішне складання проєкту, вона хоче організувати зустріч у ресторані на теплоході для багатьох впливових людей і співробітників. Тому вона запрошує весь персонал «La Soleil» і просить Касьо приготувати його кращі десерти. Для Касьо це буде відмінна можливість показати свій професіоналізм. Також, дізнавшись про вокальні здібності Мейпл, вона просить її та Сінамон виступити на урочистій зустрічі з якою-небудь піснею. З'являється в Vol.3.
 • Фрейз (яп. フレーズ Фуре:дзу) — головна героїня Nekopara Vol.4, а також є однією з головних героїнь Nekoparaiten!. Талановита молода неко з Франції. Добра, довірлива, соромлива і не впевнена в своїй винахідливості.

Вік: невідомий.

Дзвіночок: позолочений.

 • Бейнет (яп. ベニエ Беніе) — наставниця Касьо. Літня жінка-кондитер з Франції, що спеціалізується на приготуванні солодощів західного типу. З'являється у Vol.4.

Персонажі Nekoparaiten![ред. | ред. код]

Вік: невідомий.

Дзвіночок: позолочений.

Вік: невідомий.

Дзвіночок: позолочений

Вік: невідомий.

Дзвіночок: позолочений

Вік: невідомий.

Дзвіночок: посріблений.

Вік: невідомий.

Дзвіночок: немає

Вік: невідомий

Дзвіночок: посріблений

Вік: невідомий

Дзвіночок: немає

Вік: невідомий

Дзвіночок: немає.

Вік: невідомий.

Дзвіночок: посріблений.

Вік: невідомий.

Дзвіночок: позолочений.

Розробка[ред. | ред. код]

Візуальні романи Nekopara засновані на серії еротичних додзінсі Neko Paradise японської художниці китайського походження Цао Лу під псевдонімом Sayori (яп. さより Сайорі). Зібравши додзін-гурток NEKO WORKs, Sayori випускає 2014 року на Comiket 87 Nekopara Vol.1, що поклала початок популярній франшизі. Спочатку проект не планувалося перекладати іншими мовами окрім японської, проте видавець Sekai Project, що випустив раніше 2014 року візуальну новелу Sakura Spirit, що здобула велику популярність в Steam, прийняв пропозицію щодо перекладу Nekopara Vol.1 англійською і подальшого випуску в магазині Valve. У Greenlight новелою зацікавилися користувачі, давши їй „зелене світло“, і було прийнято рішення про офіційний випуск. Інші арт-роботи Sayori присвячені візуальним новелам, ероґе, аніме й іграм. На думку прихильників, роботи автора відрізняються від робіт інших авторів своїм промальовуванням, стилем, тонкістю і незвичайними образами, особливо відомі її роботи з неко Чоколою і Ванілою, маскотами NEKO WORKs, що вперше з'явилися 2008 року. Але крім них, серед її артов є персонажі інших творів, наприклад з Touhou, Kantai Collection, Mahou Shoujo ☆ Madoka Magica, Muv-Luv, Alice in Wonderland та інші. Чокола і Ваніла стали дуже популярними серед персонажів автора. А після виходу Nekopara Vol.1 2014 року, популярності стали набувати й нові оригінальні персонажі Sayori: Мейпл, Сінамон, Адзукі, Коконат і Сігуре.

Основна серія[ред. | ред. код]

Серія Nekopara поширюється у двох версіях. У звичайній версії присутні відверті сексуальні сцени і нагота. В All-ages-версії (в магазині Steam) весь сексуальний контент вирізаний видавцем[3].

У консольних версіях Vol.1; 2; 3 з'явилися нові опенінги, була поліпшена анімація, були додані замість відвертих сцен нові повністю озвучені моменти і нові ілюстрації. Також у вигляді бонусних глав (Extra Story) в консольні версії Vol.1 було включено Nekopara Vol.0, а в Vol.2 — Nekopara Extra.

18 грудня 2018 року в зв'язку зі зміною політики Valve щодо ігор для дорослих до Steam-версій Vol.1; 2; 3 були випущені DLC, що додає в гру 18 + контент[4][5][6].

Nekopara Vol.1: Soleil Kaiten Shimashita! (яп. ネコぱら Vol.1 ソレイユ開店しました! Некопара Борю:му Ван Сорею Кайтен Сімасіта!, Nekopara Vol.1: La Soleil is now open!) — перша гра франшизи і перша основної серії. Nekopara Vol.1 з'явилася в Steam Greenlight 11 листопада 2014 року, де отримала „зелене світло“. All-ages-версію було випущено в Steam 29 грудня 2014 року. Звичайну версію було випущено 30 грудня 2014 року. Nekopara Vol.1 вийшла на Nintendo Switch 4 липня 2018 року, версія для PlayStation 4 вийшла 6 листопада 2018 року.

Nekopara Vol.0: Minazuki Neko-tachi no Nichijou! (яп. ネコぱら Vol.0 水無月ネコたちの日常! Некопара Борю:му Дзеро Мінадзукі Неко-таті но Нітідзьо: !, Nekopara Vol.0: The Daily Life of the Minaduki Catgirls!) — друга гра франшизи. Передісторія Vol.1, а також фан-диск до неї, який вийшов 6 серпня 2015 року[7][8].

Nekopara Vol.2: Shimai Neko no Sucre (яп. ネコぱら Vol.2 姉妹ネコのシュクレ Некопара Борю:му Цу: Сімай Неко но Сюкуре, Nekopara Vol.2: Des soeurs filles-chat très gentilles) — третя гра франшизи і друга основної серії, продовження Vol.1. All-ages[9] і звичайна версії були видані 19 лютого 2016 року. Nekopara Vol.2 вийшла на Nintendo Switch і PlayStation 4 14 лютого 2018 року[10][11][12].

Nekopara Vol.3: Neko-tachi no Aromatize (яп. ネコぱら Vol.3 ネコたちのアロマティゼ Некопара Борю:му Сурі: Неко-таті но Ароматідзе, Nekopara Vol.3: Aromatiser des filles-chats) — четверта гра франшизи і третя основної серії, продовження Vol.2. All-ages[13] і звичайна версії гри були випущені 25 травня 2017 року[14]. Nekopara Vol.3 вийшла на Nintendo Switch і PlayStation 4 29 червня 2019 року[15].

Nekopara Extra: Koneko no Hi no Yakusoku (яп. ネコぱらExtra 仔ネコの日の約束 Некопара Екісутора Конеко но Хі но Якусоку, Nekopara Extra: The Kittens' First Promise) — п'ята гра франшизи, передісторія Vol.0. Вийшла 27 липня 2018 року[16][17].

Nekopara Vol.4: Neko to Patisserie no Noel (яп. ネコぱら Vol.4 ネコとパティシエのノエル Некопара Борю:му Фо: Неко то Патісіе но Ноеру, Nekopara Vol.4: Noёl avec les filles-chat et Patissier) — запланована шоста гра франшизи і четверта гра основної серії, продовження Vol.3. На даний момент остання гра франшизи. Була анонсована 25 травня 2017 року[18]. У червні 2019 року стало відомо її назву[19][20][21][22]. Nekopara Vol.4 вийде весною 2020 року[23].

Спін-оффи[ред. | ред. код]

NEKOPALIVE (яп. ネコぱらいぶ☆ Некопарайбу☆) або Nekopara Live - безплатний музичний 3D-застосунок спін-офф з підтриманням VR. Вийшов у Steam 31 травня 2016 року[24]. Являє собою „живий“ виступ Адзукі і Коконат.

Nekoparaiten! (яп. ネコぱらいてん! Некопарарайтен!) — мобільна гра в жанрі симулятора побачень, розроблена Yostar Games. Була анонсована 2019 року, а вихід запланований на 2020 рік[25][22].

Геймплей[ред. | ред. код]

Як і у всіх візуальних новелах, геймплей в Nekopara складається з читання тексту. Основну частину дій гравця складають натискання клавіші миші або клавіатури для переходу до наступних частин тексту, що відображається і сцен, що супроводжуються фоновою музикою і графікою. Є режим, що дозволяє робити переходи автоматичними. Nekopara — кінетична новела, а отже в ній не надається сюжетних розвилок протягом гри. Персонажі серії повністю озвучені (всі, за винятком головного героя). Репліку персонажа можна прослухати повторно. З Vol.3 і в наступних перевиданнях Vol.1; 2 і т. д. можна повертатися до раніше пройдених сцен. Персонажі мають анімовані спрайти, завдяки „E-mote“ — системі, створеній японською компанією M2 Co., Ltd і призначеній для створення анімації у візуальних новелах. Серія Nekopara розроблена з використанням даної системи на модифікованому рушії KiriKiri Z для анімації спрайтів персонажів. У Vol.0 було додано функціЮ „Petting mode“ (іконка з долонею), активувавши яку гравець може натиснути на спрайт персонажа, щоб погладити його (додана у Vol.2 і т. д. і в наступних перевиданнях). Вони будуть реагувати по-різному залежно від того, де гравець їх торкається. Функція „Chest bounciness“ визначає чутливість фізики грудей в русі у спрайтів персонажів. При натисканні клавіші „P“ всі персонажі на екрані почнуть „підстрибувати“ — це є своєрідною пасхалкою в серії, аналогічний ефект буде і при перетягуванні вікна гри, запущеної у віконному режимі.

Музика[ред. | ред. код]

Музичні теми „Nekopara Vol.1“

Початкова тема (PC)
«Taiyou Paradise» (яп. タイヨウパラダイス Таїйо Парадайсу, Sunny Paradise)
Виконавець: nao.
Початкова тема (Switch / PS4)
«Koi Suru FLAVOUR» (яп. 恋するFLAVOUR Кой Суру FLAVOUR)
Виконавець: Акі Місато.
Завершальна тема (PC / Switch / PS4)
«Nekomanma Biyori» (яп. ねこまんま日和 Некоманма Бійорі, Days of a Catgirl)
Виконавець: Харука Сімоцуке.

Музичні теми „Nekopara Vol.2“

Початкова тема (PC)
«Dokidoki☆Kokoro☆Fureba» (яп. トキドキ☆ココロ☆フレーバ Докідокі☆Кокоро☆Фуреба, Heart Pounding☆Heart☆Flavor) ☆フレーバ
Виконавець: Юі Сакакібара.
Початкова тема (Switch / PS4)
«Tokimeki☆Emotion» (яп. トキメキ☆Emotion Токімекі☆Емосьон)
Виконавець: Міюкі Хасімото.
Завершальна тема (PC / Switch / PS4)
«100 Nyan Power de Yumegokoti» (яп. 100にゃんパワーで夢心地 Хяку Нян Пава Де Юмегокоті, 100% Meow Power Nyantasy) 心地
Виконавець: Юі Сакакібара.

Музичні теми „Nekopara Vol.3“

Початкова тема (PC)
«Nekoichi» (яп. ネコイチ Некоіті)
Виконавець: Duca.
Початкова тема (Switch / PS4)
My Dearest.
Виконавець: Саяка Сасакі.
Завершальна тема
「Growing」.
Виконавець: Duca.
Insert song
My Grandfather's Clock: Виконавець: Юі Огура.

Сприйняття[ред. | ред. код]

Hardcore Gamer дав Nekopara Vol.1 позитивну оцінку, висловивши в своєму огляді, що „Nekopara — це легкий і милий візуальний роман, який сподобається любителям кішкодівчат.“, але зазначив, що „декого може збентежити сексуальний аспект сюжету“[26]. Роберт Аллен з Tech-Gaming дав новелі 80 %, відзначивши що „…Nekopara“ замуркає» вас надовго."[27]. Сайт GAMERamble поставив Nekopara Vol.2 оцінку 8.3 з 10. В огляді було сказано: «В цілому, гра відполірована, чудово анімована і дуже цікава.»[28]. Вільям Хедерлі з Oprainfall поставив грі 4 з 5. У своїй рецензії він говорить: «Це дуже добре зроблена візуальна новела, і я сподіваюся, що експозиція в Steam змусить багатьох людей стати шанувальниками жанру.»[29].

Продажі[ред. | ред. код]

Станом на травень 2016 року було продано більше 500 000 копій[30]. До квітня 2017 року ця кількість подвоїлася, перевищивши мільйон копій[31]. Рік по тому, в квітні 2018 року, було продано більше 2-х мільйонів копій[32].

Адаптації[ред. | ред. код]

OVA[ред. | ред. код]

У липні 2016 року у фестивалі Anime Expo 2016 Sekai Project оголосили про запуск кампанії на Kickstarter для збору коштів на створення аніме-адаптації Nekopara в форматі OVA[33]. Nekopara OVA в плані сюжету буде ґрунтуватися на Nekopara Vol.1 з оригінальними сценами. Кампанія почалася в 29 грудня 2016 року, в ході неї планувалося зібрати $ 100 000 і випустити 20-хвилинний епізод, а за кожні $ 100 000 понад зібраної суми збільшувати епізод на 10 хвилин, максимум становить $ 500 000 і повний метр. Всі, хто пожертвували, отримають бонуси. Однак пізніше було поставлено такі «планки»:

 • $ 600 000: крім англійських в OVA додадуть російські, французькі, іспанські, корейські, німецькі та португальські субтитри;
 • $ 800 000: у Steam вийде невелика візуальна новела, яка розповідає про час, коли Чокола, Ваніла і Коконат були кошенятами;
 • $ 1 000 000: на цю візуальну новелу вийде власна аніме адаптація.

20 січня 2017 року NEKO Works випустили перше промо[34]. Проект зі збору коштів закінчився 11 лютого 2017 року. Сума зібраних грошей склала $ 963 376[35], а з додаванням компанії Slacker Backer виходить в цілому 10 502 спонсорів і $ 1 049 552[36]. Також в Nekopara OVA з'явилися нові оригінальні персонажі. Всі оригінальні персонажі створені спеціально на замовлення тих, чий рівень пожертвування склав $ 9 000 і $ 10 000[37]. Передбачалося, що NEKOPARA OVA буде випущена 26 грудня 2017 року, але через помилку з Tokyo Otaku Mode, які займаються обробкою винагород Kickstarter, деякі вже отримали свої нагороди за пожертви. У зв'язку з цим запуск цифрового релізу NEKOPARA OVA в Steam відбувся 22 грудня 2017 року. Друга OVA, NEKOPARA OVA Extra: The Kitten's First Promise вийшла в Steam разом з однойменною візуальною новелою 27 липня 2018 року[38][39][40].

Музичні теми «Nekopara OVA»

Початкова тема
«Baby → Lady LOVE».
Виконавець: Ray.
Завершальна тема
«▲ MEW ▲ △ MEW △ CAKE».
Виконавець: KOTOKO.

Музична тема «Nekopara OVA Extra»

Завершальна тема
«Symphony».
Виконавець: Luce Twinkle Wink ☆[41].

Аніме-серіал[ред. | ред. код]

На Comiket 95 було оголошено, що адаптація за мотивами серії ігор Nekopara у вигляді аніме-серіалу знаходиться в розробці[42]. Режисером аніме виступить Ясутака Ямамото, дизайнером персонажів Юіті Хірано, композитором Акіюкі Татеяма, за компонування серій відповідає Го Дзаппа. Першу серію серіалу вперше показали 6 липня 2019 року на Anime Expo 2019 в Лос-Анджелесі[19]. Прем'єра серіалу на телебаченні відбулася 9 січня 2020 року на Tokyo MX[43]. Funimation ліцензувала серіал для поширення в Північній Америці, на Британських островах і в Австралазії через FunimationNow, Wakanim і AnimeLab з англійським дубляжем[44][45]. Аніме буде складатися з 12 серій[46][47] [a].

Музичні теми

Початкова тема
«Shiny Happy Days»[48].
Виконавець: Юкі Ягі, Іорі Саекі, Марін Мідзутані, Сіора Ідзава, Юрі Ногуті, Міку Іто.
Завершальна тема
«Hidamari no Kaori» (яп. 陽だまりの香り Хідамарі но Каорі, The Scent of Sunshine)[48].
Виконавець: Юкі Ягі, Іорі Саекі.

Манґа[ред. | ред. код]

Манґа адаптація Nekopara, ілюстрована Tam-U, виходила в журналі Dengeki G's Comic видавництва ASCII Media Works з 30 травня 2018 року по 30 листопада 2018 року і налічує 6 глав, повністю том манґи вийшов у Японії 10 січня 2019 року[49][50]. Під час «Anime Expo 2018», Sekai Project оголосили про плани випускати манґу англійською мовою в цифровому вигляді[51].

Коментарі[ред. | ред. код]

 1. Усі англійські назви серій та їхні описи взяті з Funimation.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Вікіпедія / за ред. Вікіспільнота — 2001.
 2. Steam — 2003.
 3. Patricia Hernandez. The Sex Games That Steam Censors. Kotaku (en). Процитовано 2018-07-27. 
 4. CHRIS HOFFMAN. How to View Adult Only Games on Steam. How-To Geek (en). Процитовано 2018-09-14. 
 5. alizar. Steam разрешил эротику, порно и насилие в играх. habr (ru). Процитовано 2018-09-14. 
 6. DENPASOFT. NEKOPARA 18+ DLC Coming Soon!. Valve Corporation. Процитовано 2018-12-04. 
 7. 【ダウンロード版】ネコぱらvol.0~水無月ネコたちの日常! (ja). NEKO WORKs. Архів оригіналу за 2016-10-22. Процитовано 2018-07-27. 
 8. NEKOPARA Vol.0 в Steam. Valve Corporation. Процитовано 2018-07-27. 
 9. NEKOPARA Vol.2 в Steam (en). Valve Corporation. Процитовано 2018-07-27. 
 10. Sal Romano. Nekopara Vol.2 for PS4 and Switch launches in February 2019. Gematsu (en). Процитовано 2019-02-09. 
 11. Nekopara Vol.2 for Nintendo Switch Nintendo Game Details (en). Nintendo. Процитовано 2019-02-14. 
 12. NEKOPARA Vol.2 on PS4 (en). Sony. Процитовано 2019-02-14. 
 13. NEKOPARA Vol.3 в Steam. Valve Corporation. Процитовано 2018-07-27. 
 14. ネコぱらvol.3延期のお知らせ Notice of Delay for the Release of NekoPara Vol.3 (ja). NEKO WORKs. Архів оригіналу за 2017-04-11. Процитовано 2017-04-10. 
 15. Sal Romano. Nekopara Vol.3 coming to PS4, Switch in June. Gematsu (en). Процитовано 2019-04-26. 
 16. sayori_nw (2018-07-07). Nekopara Extra Game and OVA Announced (Твіт). Процитовано 2018-07-23 — через Twitter. 
 17. NEKOPARA Extra в Steam. Valve Corporation. Процитовано 2018-07-27. 
 18. Marcus Estrada. Nekopara Vol.4 Announced by Neko Work. Hardcore Gamer (en). Процитовано 2018-03-26. 
 19. а б Crystalyn Hodgkins. Neko Works Reveals Nekopara TV Anime Details, Nekopara Vol.4 Game Title. Anime News Network (en). Процитовано 2019-06-30. 
 20. nekopara_pr (2019-07-06). Nekopara Vol.4 vol.4 has been announced! New character phrases will also appear! (Твіт). Процитовано 2019-06-30 — через Twitter. 
 21. nekopara_pr (2019-06-28). Nekopara Vol.4 Title and TV Anime Details (Твіт). Процитовано 2019-06-30 — через Twitter. 
 22. а б Jennifer Sherman. Sekai Project Licenses Nekopara Vol. 4 Game (Updated). Anime News Network. Процитовано 2019-07-12. 
 23. nekopara_pr (2019-08-13). Announce Information About New Work in Production! (Твіт). Процитовано 2019-09-24 — через Twitter. 
 24. NEKOPALIVE в Steam. Valve Corporation. Процитовано 2017-01-21. 
 25. Sal Romano. Nekoparaiten! announced for smartphones. Gematsu. Процитовано 2019-07-12. 
 26. Review: NEKOPARA Vol.1 (en). Hardcore Gamer. Процитовано 2018-04-27. 
 27. Nekopara Vol.2 review (en). Tech-Gaming. Процитовано 2018-04-27. 
 28. NEKOPARA Vol.2 – GAMERamble (en). GAMERamble. Процитовано 2018-04-27. 
 29. REVIEW: NEKOPARA Volume 2 - oprainfall (en). oprainfall. Процитовано 2018-04-27. 
 30. nekopara_pr (2016-05-04). Nekopara series had sold over 500,000 copies (Твіт). Процитовано 2018-04-27 — через Twitter. 
 31. nekopara_pr (2017-04-01). Nekopara series had sold over 1,000,000 copies (Твіт). Процитовано 2018-04-27 — через Twitter. 
 32. Rafael Antonio Pineda. Nekopara Games Have Sold 2 Million Copies. Anime News Network (en). Процитовано 2018-04-25. 
 33. sekaiproject (2016-07-03). NEKOPARA Anime Kickstarter coming soon (Твіт). Процитовано 2017-01-21 — через Twitter. 
 34. nekoworksofficial. NEKOPARA Anime OVA PV ネコぱらアニメOVA PV. Процитовано 2017-01-25. 
 35. Sekai Project. NEKOPARA Anime OVA on Kickstarter. Kickstarter (en). Процитовано 2017-02-10. 
 36. Sekai Project. Update 19: Slacker Backer Success + BackerKit Surveys! · NEKOPARA Anime OVA. Kickstarter (en). Процитовано 2017-03-09. 
 37. Sekai Project. Update 33: Unveiling of Custom NekoPara Characters! · NEKOPARA Anime OVA. Kickstarter (en). Процитовано 2017-12-30. 
 38. Sekai Project. Update 44: Update on NEKOPARA Extra Game and OVA! · NEKOPARA Anime OVA. Kickstarter (en). Процитовано 2018-07-27. 
 39. NEKOPARA OVA в Steam. Valve Corporation. Процитовано 2018-07-27. 
 40. NEKOPARA OVA Exrta в Steam. Valve Corporation. Процитовано 2018-07-27. 
 41. NEKOPARA OVA Staff. NEKO WORKs. Процитовано 2018-07-27. 
 42. Karen Ressler. Nekopara Visual Novel Gets TV Anime. Anime News Network (en). Процитовано 2018-12-29. 
 43. Crystalyn Hodgkins. Nekopara TV Anime Premieres in January 2020. Anime News Network (en). Процитовано 2019-11-10. 
 44. Alex Mateo. Funimation to Stream Nekopara, BOFURI Anime. Anime News Network (en). Процитовано 2020-01-23. 
 45. Stay Cozy with Funimation’s Winter 2020 Lineup. Funimation (en). Процитовано 2020-01-23. 
 46. AIR_News01 (2020-01-09). The "Nekopara" TV anime is listed with a total of 12 episodes across three Blu-ray box volumes.ws01 (Твіт). Процитовано 2020-01-11 — через Twitter. 
 47. STORY Series Story (en). NEKO WORKs. Процитовано 2020-01-13. 
 48. а б Crystalyn Hodgkins. Nekopara TV Anime's Promo Video Reveals January 9 Debut, Theme Songs. Anime News Network (en). Процитовано 2020-01-13. 
 49. Paul Chapman. Catgirl-Themed Visual Novel "Nekopara" Gets a Manga Makeover. Crunchyroll. Процитовано 2018-01-16. 
 50. Karen Ressler. Nekopara Manga Adaptation Ends. Anime News Network. Процитовано 2018-12-02. 
 51. Jennifer Sherman. Sekai Project Adds NEKOPARA Extra, 6 Other Games; Company also licenses NEKOPARA manga. Anime News Network (en). Процитовано 2018-07-10. 

Посилання[ред. | ред. код]