OpenMeetings

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 21:04, 27 вересня 2016, створена MobyVan (обговорення | внесок) (→‎top: replaced: В якості → Як за допомогою AWB)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
OpenMeetings
Openmeetings wales streamview editmode.png
Тип відеоконференція, інструмент спільної роботи
Розробник Sebastian Wagner та спільнота
Стабільний випуск 3.0.7 (29 вересня, 2015; 3 роки тому (2015-09-29))
Версії 4.0.6 (10 жовтня 2018)[1]
Операційна система Mac OS X, Windows, Solaris, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux
Написано на Java
Українська так[2]
Ліцензія Eclipse Public License
openmeetings.apache.org

Apache OpenMeetings — сервер для проведення аудіо і відеоконференцій. Сервер підтримує ряд додаткових функцій, таких як обмін повідомленнями, спільне редагування документів, створення запису-протоколу заходу, спільне планування виконання завдань, трансляція виводу запущених застосунків, проведення голосувань і опитувань. Один сервер може обслуговувати довільне число конференцій, що проводяться в окремих віртуальних кімнатах і включають свій набір учасників. Підтримуються як проведення вебінарів з одним доповідачем, так і конференцій з довільним числом одночасно взаємодіючих між собою учасників.

Сервер підтримує гнучкі інструменти управління повноваженнями і потужну систему модерування конференцій. Управління та взаємодія учасників проводиться через веб-інтерфейс.

Сирцевий код OpenMeetings написаний на мові Java. Інтерактивний веб-інтерфейс побудований з використанням фреймворку OpenLaszlo. Як СУБД можуть використовуватися MySQL і PostgreSQL. Для організації мовлення використовується потоковий сервер Red5 , який дозволяє забезпечити можливість участі у відеоконференції клієнтів з мінімальною пропускною здатністю каналу 64 кбіт/с.

Сервер був вперше випущений у 2006 році, і згодом переданий в інкубатор Apache Software Foundation. Під час перебування в інкубаторі Apache проведена підготовка інфраструктури, проведений аудиту ліцензійної чистоти коду і перевірена здатність дотримання прийнятих в співтоваристві Apache принципів розробки. Перший реліз під орудою фонду Apache OpenMeetings 2.0 вийшов у липні 2012.[3][4] У випуску був доданий модуль для інтеграції з Asterisk для забезпечення SIP/VoIP комунікацій і здійснення вхідних і вихідних зовнішніх викликів на звичайні та SIP-телефони в процесі проведення конференції. Всі аудіо та відео підсистеми переведені на використання формату SWF10 для організації широкомовної передачі і прийому звукового і відео сигналів. Використання SWF10 дозволило вирішити такі проблеми, котрі раніше заважали комфортній роботі, як придушення луни.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]