Відмінності між версіями «Pentium MMX»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(→‎Переваги: Перенесено з: MMX)
(Ця сторінка не заслуговує окремої статті і відмінно вписується у Pentium. До того ж, без джерел.)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
{{приєднати до|Pentium}}
  +
{{без джерел}}
 
[[Файл:Pentium-mmx.jpg|thumb|Процесор Pentium MMX, вигляд зверху]]
 
[[Файл:Pentium-mmx.jpg|thumb|Процесор Pentium MMX, вигляд зверху]]
 
[[Файл:Intel Pentium MMX arch.svg|thumb|мікроархітектура Intel Pentium MMX]]
 
[[Файл:Intel Pentium MMX arch.svg|thumb|мікроархітектура Intel Pentium MMX]]
Pentium MMX — процесор компанії Intel, що містить додаткове розширення [[MMX]]. Вперше з'явився в 1997 році. Містить 57 нових команд по паралельній обробці цілочисельних даних, введений тип даних 64 біта. Для підвищення продуктивності кеш команд і кеш даних були збільшені до 16 Кб кожен. Процесори вироблялися з тактовими частотами 133, 166, 200 і 233 МГц. Всі процесори Intel Pentium MMX використовували додаткову лінію живлення 2,8 В і встановлювалися в роз'єм [[Socket 7]].
+
Pentium MMX — процесор компанії [[Intel]], що містить додаткове розширення [[MMX]]. Вперше з'явився в 1997 році. Містить 57 нових команд по паралельній обробці цілочисельних даних, введений тип даних 64 біта. Для підвищення продуктивності кеш команд і кеш даних були збільшені до 16 Кб кожен. Процесори вироблялися з тактовими частотами 133, 166, 200 і 233 МГц. Всі процесори Intel Pentium MMX використовували додаткову лінію живлення 2,8 В і встановлювалися в роз'єм [[Socket 7]].
   
 
== Нововведення ==
 
== Нововведення ==
Рядок 14: Рядок 16:
   
 
== Історія ==
 
== Історія ==
8 січня 1997 були випущені процесори Pentium, засновані на ядрі P5 третього покоління (P55C). Центром розробок і досліджень Intel в Хайфі (Ізраїль) в ядро ​​P55C був доданий новий набір інструкцій, названий [[MMX]] (MultiMedia eXtension), що істотно збільшує (від 10 до 60%, залежно від оптимізації) продуктивність комп'ютера в мультимедіа-додатках. В результаті, ці процесори іменуються Pentium w/MMX technology (зазвичай скорочується до Pentium MMX). Новий процесор включає в себе пристрій MMX з [[Конвеєр команд|конвеєрною обробкою команд]], [[кеш]] L1 збільшений до 32 Кб (16 Кб для даних і 16 Кб для інструкцій). Складається новий процесор з 4,5 млн транзисторів і виробляється за вдосконаленою 280-нанометрової CMOS-технологією з використанням кремнієвих напівпровідників, працює на напрузі 2,8 В. Максимальний споживаний струм дорівнює 6,5 А, тепловиділення дорівнює 17 Вт (для Pentium 233 MMX). Площа кристала у процесорів Pentium MMX дорівнює 141 мм ². Процесори випускалися в 296-контактному корпусі типу CPGA або PPGA для Socket 7.
+
8 січня 1997 року були випущені процесори Pentium, засновані на ядрі P5 третього покоління (P55C). Центром розробок і досліджень Intel в Хайфі (Ізраїль) в ядро ​​P55C був доданий новий набір інструкцій, названий [[MMX]] (MultiMedia eXtension), що істотно збільшує (від 10 до 60%, залежно від оптимізації) продуктивність комп'ютера в програмах мультимедіа.{{джерело}}
  +
  +
Процесор включає в себе пристрій MMX з [[Конвеєр команд|конвеєрною обробкою команд]], [[кеш]] L1 збільшений до 32 Кб (16 Кб для даних і 16 Кб для інструкцій), і містить 4,5 млн транзисторів. Вироблявся за вдосконаленою 28-мікронною CMOS-технологією з використанням кремнієвих напівпровідників.
  +
  +
Робоча напруга 2,8 В, максимальний споживаний струм 6,5 А, тепловиділення 17 Вт (для Pentium 233 MMX). Площа кристала у процесорів Pentium MMX дорівнює 141 мм². Процесори випускалися в 296-контактному корпусі типу CPGA або PPGA для Socket 7.
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==

Версія за 08:48, 16 серпня 2019

Процесор Pentium MMX, вигляд зверху
мікроархітектура Intel Pentium MMX

Pentium MMX — процесор компанії Intel, що містить додаткове розширення MMX. Вперше з'явився в 1997 році. Містить 57 нових команд по паралельній обробці цілочисельних даних, введений тип даних 64 біта. Для підвищення продуктивності кеш команд і кеш даних були збільшені до 16 Кб кожен. Процесори вироблялися з тактовими частотами 133, 166, 200 і 233 МГц. Всі процесори Intel Pentium MMX використовували додаткову лінію живлення 2,8 В і встановлювалися в роз'єм Socket 7.

Нововведення

Процесор Pentium MMX відрізняється від «звичайного» Pentium за шістьма основними пунктами:

  1. додано 57 нових команд обробки даних;
  2. вдвічі збільшено обсяг внутрішнього кешу (16 кб для команд і стільки ж — для даних);
  3. збільшено обсяг буфера адрес переходу (Branch Target Buffer — BTB), використовуваного в системі передбачення переходів (Branch Prediction);
  4. оптимізована робота конвеєра (Pipeline);
  5. збільшено кількість буферів запису (Write Buffers);
  6. введено так зване подвійне електроживлення процесора.

Історія

8 січня 1997 року були випущені процесори Pentium, засновані на ядрі P5 третього покоління (P55C). Центром розробок і досліджень Intel в Хайфі (Ізраїль) в ядро ​​P55C був доданий новий набір інструкцій, названий MMX (MultiMedia eXtension), що істотно збільшує (від 10 до 60%, залежно від оптимізації) продуктивність комп'ютера в програмах мультимедіа.[джерело?]

Процесор включає в себе пристрій MMX з конвеєрною обробкою команд, кеш L1 збільшений до 32 Кб (16 Кб для даних і 16 Кб для інструкцій), і містить 4,5 млн транзисторів. Вироблявся за вдосконаленою 28-мікронною CMOS-технологією з використанням кремнієвих напівпровідників.

Робоча напруга 2,8 В, максимальний споживаний струм 6,5 А, тепловиділення 17 Вт (для Pentium 233 MMX). Площа кристала у процесорів Pentium MMX дорівнює 141 мм². Процесори випускалися в 296-контактному корпусі типу CPGA або PPGA для Socket 7.

Див. також