Phalacrocorax africanus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Африканський баклан
Flickr - Rainbirder - Long-tailed Cormorant (Phalacrocorax africanus).jpg
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Вид: Африканський баклан
Біноміальна назва
Phalacrocorax africanus
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Microcarbo africanus
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Phalacrocorax africanus
EOL logo.svg EOL: 1049401
IUCN logo.svg МСОП: 22696725
Fossilworks: 371646

Африканський баклан (Phalacrocorax africanus) - морський птах із ряду веслоногих, родини бакланових. Баклан Phalacrocorax africanus відмінно плаває і добре пристосувався до життя поблизу прісних водоймищ. Подібно до своїх родичів з родини бакланів, він вкритий водопроникним оперенням, яке, намокаючи, полегшує птахові занурення у воду. По суші баклан пересувається досить незграбно.

Африканський баклан Phalacrocorax africanus гніздується по берегах річок і озер в Центральній і Південній Африці. Після підводного полювання цей птах широко розпрямляє крила для просушування пір'я.

Описання

молодий птах

Африканський баклан досягає довжини від 50 до 55 см, розмах крил складає 85 см, довжина хвоста 14-16 см, маса 440-680 г. Опірення переважно чорне з зеленкуватим відблиском у період гніздування. У птахів подовжений хвіст, короткий хохол і червонувата чи жовтувата шкіра обличчя. Звуки, що видають африканські баклани: характерне ґелґотання, шипіння, крякання.

Статевий диморфізм не виражений. Дорослі і молоді птахи, що не гніздяться, мають брунатнувате забарвлення.

Розповсюдження

Африканський баклан широко розповсюджений в Африці на південь від Сахари і на Мадагаскарі. Це осілий птах, що здійснює сезонні міграції. Африканські баклани гніздуються колоніями, поза періодом гніздування тримаються невеликими групами.

Харчування

Африканський баклан може ниряти на значну глибину, однак, зазвичай полюбляє шукати здобич на мілководді. Харчується різноманітними видами риб, жабами, птахами.

Розмноження

Птах гніздиться на заливних луках чи на спокійному узбережжі. Самка відкладає в гніздо на землі чи на дереві від 2-х до 4-х яєць і висиджує їх 23-25 днів. Вигодовування пташенят триває 5-7 тижнів, статеве дозрівання - 3-4 роки, період гніздування не приурочений до певного сезону. Тривалість життя африканських бакланів - до 36 років.

Література

  • Peter Harrison: Seabirds Helm Identification Guide, 1991, ISBN 0-7470-1410-8
  • Clive Barlow et al.: Birds of the Gambia and Senegal Helm Identification Guide, 2005, ISBN 1-873403-32-1

Посилання