Quake Live

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Quake Live
Офиційний логотип Quake Live
Розробник id Software
Видавець id Software
Програміст Джон Кармак
Частина серії Quake[d]
Наступна гра Quake Champions
Дата випуску 25 січня 2009
Версія 0.1.0.401
Жанр(и) Шутер від першої особи
Вік. обмеження ESRB: T — Teens
Платформа Microsoft Windows
Рушій модифікований Id Tech 3
Режим гри однокористувацька гра і багатокористувацька гра
Носій цифрова дистрибуція і Steam
Системні
вимоги

Рекомендовані вимоги:

Керування Клавіатура, Миша, Джойстик
Сайт

Quake Live (раніше Quake Zero) — онлайновий багатокористувацький шутер від першої особи компанії id Software. Джон Кармак анонсував Quake Live на виставці QuakeCon в серпні 2007 року[1]. Гра позиціонує як спрощена версія Quake III Arena і його аддону. Гра також виконує функції соціальної мережі: гравці можуть створювати списки друзів, спілкуватися, не виходячи з гри, слідкувати за розкладом поєдинків і турнірів, порівнювати персональну статистику[2].

З 24 січня 2009 року почате відкрите бета тестування гри[3][4]. За перші шість годин з моменту початку реєстрації гравців, охочих узяти участь у цьому бета тестуванні, було створено 113 тис. облікових записів[5]. До листопада 2009 року було зареєстровано понад мільйон користувачів.

Опис[ред. | ред. код]

Фото з гри. Зроблене не з повноекранного режиму.

Технічно, Quake Live — модифікована версія Quake III Arena (всі основні принципи фізики Quake 3 збережені).

Деякі нюанси ігрової графіки були спрощені в порівняні з Quake III: прибрана більшість ефектів, відсутня кров, рештки плоті (англ. gibs) — замість них з'являються іскри. В то же час, зберігши притаманну оригіналу оптимізацію, гра використовує текстури більшої роздільної здатності і краще опрацьовує тривимірні моделі гравців.

Ігровий процес також набув деяких змін, фактично всі карти гри перероблені для збалансованішої гри. Всього в грі 48 карт, призначених для різних типів гри.

Режими гри[ред. | ред. код]

 • Duel: Гравці б'ються 1 на 1. Хто набере більше фрагів за час гри, той і переміг.
 • Free For All (FFA): Битва де кожний сам за себе. Задача, досягнути ліміта очок або завершити матч по часовому ліміту з найбільшою кількістю очок (очки це різниця між кількістю вбитих фрагів і вбивствами самого себе).
 • Team Deathmatch (TDM, Team DM): Режим схожий на Free For All, тільки тепер борються дві команди.
  • Pro Team Deathmatch: Варіація Team DM для гравців з високими навичками гри. Поява зброї з 12 секунд, збільшилася до 30.
  • Pro TDM 2V2, Team DM 2V2: Аналогічне попереднім режимам гри, але тут за кожну команду грає не більше двох гравців.
 • Capture the Flag (CTF): Кожна команда має по одній базі, де знаходиться їх прапор. Задача гравців, захопити прапор противника з його бази, і принести його до прапора на своїй базі.
 • Instagib: Особливий режим Free For All, Capture the Flag та Team Deathmatch. Гравцям доступний лише один вид зброї — Railgun. Смерть наступає з першого пострілу. На картах немає додаткового спорядження (здоров'я, патрони тощо). Ранг серверам не присвоюється.
 • Clan Arena: Командний режим. Різновид моду Rocket Arena, популярного ще за часів першої частини гри. Кожний гравець має всі види зброї доступні на карті, 200 очок здоров'я (не зменшується з часом), 100 броні і повний боєзапас патронів. Якщо гравець помер, то впродовж раунду більше не відроджується. Гравці можуть використовувати Rocket jump (RJ) і Plasma Run без шкоди собі.
  • Large Clan Arena: Відрізняється від попереднього кількістю гравців (16 замість 10)
 • Freeze Tag (FT): (тільки для гравців з Premium підпискою) Це командний режим гри який об'єднує елементи Clan Arena та Team Deathmatch. Замість того щоб після смерті переходити у режим spectate гравець стає «замороженим», та залишається в такому стані доки інший гравець з його команди не «розморозить» його, шляхом стояння поряд на протязі декількох секунд. Коли усі гравці однієї з команд «заморожені» інша команда перемагає, та раунд починається знову.

Оновлення[ред. | ред. код]

На початку літа 2009 року id Software випустила обновлення «6 new maps in 6 weeks!», що складаються з шести нових карт для всіх режимів гри — Hidden Fortress (DM,TDM,CA), Siberia (CTF), Bloodlust (CTF), Blood Run (DUEL,DM,TDM), Courtyard Conundrum (CTF), Quarantine (CA,DM,TDM).Пізніше була створена ще одна карта Fallout Bunker(CTF). Крім того регулярно, декілька разів на місяць, виходять невеликі доповнення. А також розробники кожних вихідних створюють особливі сервери на котрих міняють деякі параметри (кількість гравців, збитки від зброї, час появи зброї, гравітацію) з метою урізноманітнення процесу гри, а також з метою отримання відгуків користувачі, для подальшого удосконалення гри.

6 Серпня 2010 року гра офіційно вийшла з режиму Бета тестування, та стала частково платною. З'явилися три виду підписок: Standard, Premium та Pro. Детальну різницю між підписками можна знайти на сторінці http://www.quakelive.com/#premium

Також грі було присвоєно рейтинг Teen (дітям віком від 13 років), задля чого були внесені деякі незначні зміни, помітніші з яких це вилучення деяких моделей гравців, зокрема Cadavre, що зображав Зомбі, та прибрана запалена сигара з рота у моделі Sarge. До речі, багато хто був обурений обома цими змінами[6].

Мапи[ред. | ред. код]

За основу преважної більшості мап були взяті карти оригінального Quake III, багато мап перероблені, але класичні dm6, dm7, dm17 залишили без змін, за виключенням невеликих доробок в плані балансу боєзапасів. Карти мають імена, що починаються з qz, що є посиланням до Quake Zero — першій назві гри.

Деякі карти з аддону Team Arena не були перенесені, ймовірно через незбалансованість.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Quake Zero перейменований в Quake Live. Gametech.ru. 2008-08-02. Архів оригіналу за 2012-03-09. Процитовано 2009-12-05. 
 2. Mahmood Ali (2007-08-22). QuakeCon 2007: John Carmack keynote video (англійською). wire.ggl.com. Архів оригіналу за 2009-02-01. Процитовано 2009-01-26. 
 3. ouiz (20 січня 2009). Бета Quake Live стане открытой для всех!. habrahabr.ru. Архів оригіналу за 2013-07-07. Процитовано 2009-01-26. 
 4. Андрій Чаплюк (25 січня 2009). Quake Live — живее всех живых!. Игромания (журнал). Архів оригіналу за 2013-07-07. Процитовано 2009-02-26. 
 5. Quake Live: 113 тыс. человек за первые 6 часов. GameTech. 25 січня 2009. Архів оригіналу за 2013-07-07. Процитовано 2009-01-26. 
 6. Also no more Slash/grrl =( Ooh or Cadavre. HOLY **** SARGE'S CIGAR IS GONE TOO. TOO FAR id, TOO FAR. , ось такі справи, дитячий рейтинг потребує жертв