Reforma o ruptura

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:52, 22 вересня 2020, створена 37.57.39.134 (обговорення)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Reforma o ruptura (перекл. "реформа або розрив"; означає "реформа чи відрив [від франкізму]") — це вираз, що використовується для синтезу політичної дилеми, з якою зіткнулося іспанське суспільство після смерті іспанського лідера Франсіско Франко.

Після смерті Франко іспанське суспільство в цілому не було політично активним, особливо в порівнянні з іншими західноєвропейськими країнами, через велику тривалость франкістської Іспанії (36 років); політична приналежність громадян була дуже низькою[1]. Були деякі демонстрації, особливо з вимогою амністії політичних в'язнів; проте протести ніколи не були загрозою політичної стабільності Іспанії. Політичні та соціальні хвилювання були зосереджені в Країні Басків та у Наваррі (через репресії баскського націоналізму) і, в меншій мірі, в Каталонії.

Проте, невизначеність щодо наступності франкістського держави стимулювала політичну активність, що призвело до зміни дебатів про політичне майбутнє Іспанії, в яких було по суті два варіанти, з можливістю «Франкізма без Франко» (ісп. Franquismo sin Franco), який був відхилений зарано:

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Fernando García de Cortázar y José Manuel González Vesga (1993). Breve Historia de España, Madrid: Alianza, ISBN 84-206-0666-9, p. 627.
  2. Memoria de la Transición. El País. 1995. Dep. Legal B-30.728-1995. pág. 111.