Scleromystax

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Scleromystax
Schleromystax barbatus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Сомоподібні (Siluriformes)
Родина: Панцирні соми
Підродина: Corydoradinae
Рід: Scleromystax
Günther, 1864
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Scleromystax
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Scleromystax
EOL logo.svg EOL: 26730

Scleromystax — рід підродини Corydoradinae родини Панцирні соми ряду сомоподібних. Має 4 види. Раніше відносили до роду Corydoras.

Опис

Загальна довжина представників цьогго роду коливається від 5 до 10 см. Голова помірно велика, з загостреним рилом. Біля останнього присутні 3 пари вусиків. З них 1 пара розташована на верхній частині, 2 пари — на нижній щелепі. На зябровій кришці є одонтоди, а у самців в преоперкулярній та оперкулярній області. Тулуб витончений. Спинні та грудні плавці доволі великі, у самців у 2-3 рази більше ніж у самиць. Перші прмоені грудних плавців довша за інші. На череві у самців розташовані сосочки, що використовані при розмноженні. Жировий плавець невеличкий. Хвостовий плавець доволі довгий, розрізаний.

Забарвлення коричневе або чорне зі світлими цяточками або смужками у вигляді чудернацьких візерунків. Самці більш яскраво розфарбовані.

Спосіб життя

Зустрічають у прісних водоймах, що впадають в Атлантичний океан, а також водойми з середньою течією. Тримається невеличкими зграями. Активні вдень. Живляться дрібними водними безхребетними.

Розповсюдження

Є ендеміками Бразилії, у південній та південно-східній частинах.

Види

Тримання в акваріумах

Підходить ємність від 100—150 літрів. На дно насипають дрібний пісок темних тонів. Зверху укладають опале листя і гілки. Не завадять корчі і каміння неправильної форми. Рослини актуальні уздовж задньої стінки. Мирні. Містять групою від 5 особин. Необхідно період карантину для сомиків, який слід здійснювати в окремому акваріумі не менше 1,5-2 місяців. Сусідів краще звести до мінімуму. Підійдуть дрібні харацинові роду Аксельрод і нанностомуси. Можна підселити і карликових коридорасів — C.hastatus, C. habrosus, C.pygmaeus. Їдять в неволі будь-який харч для акваріумних риб. З технічних засобів знадобиться внутрішній фільтр середньої потужності для створення помірної течії, компресор. Температура тримання повинна становити 17-23 °C.

Джерела

  • Froese, Rainer, and Daniel Pauly, eds. (2011). Species of Scleromystax in FishBase. December 2011 version.
  • Marcelo R. Britto: Phylogeny of the subfamily Corydoradinae Hoedeman, 1952 (Siluriformes: Callichthyidae), with a definition of its genera. Proceedings of the Academy of Natural Sciences of Philadelphia 153: 119—154. Dezember 2003 doi:10.1635/0097-3157(2003)153