TVS

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:01, 14 травня 2022, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 2; позначено як недійсні: 0.) #IABot (v2.0.8.7)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
STMicroelectronics TVS-діоди (бренд: Transil) серії 1.5KE здатні витримати 1.5 кВт пікової потужності.
Газорозрядник.

Обмежувач викидів (піків) перенапруги (англ. transient voltage suppressor - TVS) — це діод Зенера або лавинний, зворотне включення якого використане для захисту від викидів (піків) перенапруги. При перевищенні наведенною напругою порогу лавинного пробою діод шунтує через себе надмірний струм. Як і інші обмежувальні пристрої, діод автоматично повертається до закритого стану, коли перенапруга спаде, але TVS-діоди здатні розсіювати значно більшу енергію, чим звичайні стабілітрони. TVS-діод може бути або одностороннім, або двостороннім. Односторонній в прямому напрямку спрацьовує як випрямляючий діод. Але на відміну від звичайних діодів TVS-діод, наприклад популярної серії 1.5KE, може короткий час витримувати потужність 1500 Вт. Двосторонній TVS-діод являє собою два зустрічно включених лавинних діоди. TVS-діод включаються паралельно до тих електричних кіл, які потрібно захистити. Їх реакція на перенапругу швидша від варисторів чи газорозрядників. Але пікосекунд, які гарантує техдокументація, в реальних схемах досягнути важко через індуктивність провідників.

Порівняльна таблиця різних видів обмежувачів перенапруги[ред. | ред. код]

Вид обмежувача Піковий струм (тип.) Тривалість служби — кількість спрацьовувань Реакція Вносима ємність Струм стікання (прибл.)
TVS-діод ? ? ≈ 1 пс (обмежена довжиною виводів) ? ?
Варистор (MOV) до 70 kA @ 100 A, 8x20 мкс імп.: 1,000 раз ≈ 1 нс Як правило 100-1,000 пФ +++ 10 мкА
Лавинний діод, Діод Зенера 50 A @ 50 A, 8x20 мкс імп.: вічний < 1 мкс 50 пФ 10 мкА
Газорозрядник > 20 kA @ 20 kA, 8x20 мкс імп: > 20 раз < 5 мкс < 1 пФ < 1 нА

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]