TeamSpeak

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
TeamSpeak
TeamSpeak.svg
Скріншот TeamSpeak 3 на macOS.png
Тип Програмне забезпечення VoIP
Розробник TeamSpeak Systems GmbH
Перший випуск жовтня 2001
Операційна система Linux, macOS, Windows, iOS, FreeBSD (Лише сервер/без клієнта), Android
GNU фреймворк Qt
Написано на C++
Українська немає
Ліцензія Пропрієтарне, безплатне
teamspeak.com

CMNS: TeamSpeak у Вікісховищі

TeamSpeak — пропрієтарний VoIP застосунок для аудіозв'язку між користувачами на каналі чату, схожий на конференц-зв'язок. Користувачі зазвичай використовують навушники з мікрофоном. Клієнт під'єднується до сервера в TeamSpeak й (за вибором користувача) може приєднатися до чат-каналу.

Цільова авдиторія TeamSpeak — ґеймери, які можуть використовувати програмне забезпечення для спілкування з іншими гравцями, що знаходяться в однай команді багатокористувацької відеоігри.[1]

Варто відзначити, що подібні сервіси можуть бути реалізовані всередині самих ігрових додатків, де спілкування учасників і координація дій вкрай необхідні для ігрового процесу. Існують програми c схожим набором функцій, зокрема Ventrilo, Skype, Roger Wilco, Mumble, TeamTalk, Raidcall,Discord.

Для повноцінної роботи з TeamSpeak, користувачеві потрібні навушники або колонки і мікрофон. Для вимови фраз доступні два способи активації мікрофону: кнопкою клавіатури або миші (англ. push to talk ) і голосом (англ. voice activation). Активував мікрофон учасник відзначається індикатором яскраво синього кольору, у той час як мовчить користувач має значок темно синього кольору. Учасники також можуть ставити собі статуси, що відключають прийом або передачу звуку, або просто інформують про те , що людина вийшла. Щоб користуватися TeamSpeak, необхідно знати адресу сервера, на якому встановлена ​​серверна частина програми, і пароль, якщо він потрібний для з'єднання. Під'єднавшись до сервера, користувач потрапляє в канал за замовчуванням, якщо при підключенні не був вказаний шлях в конкретний підканал. Весь сервер являє собою кореневу ієрархічну систему каналів і підканалів, кожен з яких може мати власного модератора або супермодератора, а також свій рівень доступу, відмінний від інших каналів. Процес спілкування являє собою конференцію в реальному часі, в якій говорять можуть вимовляти репліки одночасно, часом заглушаючи один одного. Щоб уникнути цього, кожен учасник може заблокувати особисто для себе звук від іншого учасника.

Історія версій[ред. | ред. код]

TeamSpeak Classic[ред. | ред. код]

Програма TeamSpeak Classic (також відома як TeamSpeak 1.5) — була випущена в жовтні 2001 року і створила основу для майбутніх версій програм. Випущена, як «Freeware», перша версія TeamSpeak включала в себе клієнт-сервер; клієнт, безпосередньо для спілкування, дружній з фаєрволом; кілька каналів; адміністрування користувачів, а також крос-платформену підтримку для Windows і Linux.Сьогодні продукт TeamSpeak Classic більше не підтримується.

TeamSpeak 2[ред. | ред. код]

Більш зручна для телефонів

TeamSpeak 3[ред. | ред. код]

19 грудня 2009 почалося відкрите бета-тестування програми. Основні нововведення:

  • Покращена якість звуку.
  • Додані нові кодеки.
  • Додана ​​можливість передавання файлів.
  • Нове оформлення програми.

10 серпня 2011 вийшла фінальна версія TeamSpeak 3.0 для ОС: Windows, Linux і MacOS. ↵ Також після виходу лінійки TeamSpeak 3.x доступні версії для мобільних пристроїв, що працюють під управлінням ОС Android і iOS

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Bary, Hiawatha (29 жовтня 2003). Game On; Players Add Verbal Jabs To Online Arsenal. The Boston Globe. 

Посилання[ред. | ред. код]