The Spectator (1711)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 08:04, 12 січня 2020, створена Shynkar (обговорення | внесок) (Shynkar перейменував сторінку з The Spectator на The Spectator (1711))
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Спектейтор» («The Spectator», тобто «Глядач») — суспільно-політичний і сатиричний журнал, який видавався в Лондоні Дж. Аддісоном і Р. Стілом в 1711—1714 роках.

Ініціатива створення журналу належала Аддісону, який вбачав завдання видання в тому, щоб «вивести Просвітництво з комірок і бібліотек, шкіл і університетів і поселити її в клубах і асамблеях, в кав'ярнях і за чайними столиками».

Цей модний журнал, що виходив практично щодня з березня 1711 по грудень 1712 р представляв читачам не тільки політичні новини, літературні новинки, огляди останніх віянь в світі моди, але і серйозні критичні розбори. Видавці прагнули не тільки потурати смакам публіки, скільки піднімати їх рівень. Перед читачами «Спостерігача» проходили галереї модних диваків, супроводжувані кумедними карикатурами. Особливим успіхом користувалися щотижневі есе Аддісона про мільтоновський «Втрачений рай» — твір, в той час майже забутий.

Щодня по Лондону розходилося до 3000 примірників «Спостерігача», що на ті часи було рекордом, а після закриття журналу його 555 номерів були перевидані в семи книжках. У 1714 р. Аддісон за сприяння двох помічників склав і видав ще 80 номерів «Спостерігача».

Посилання