Total Annihilation

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Total Annihilation
Total Annihilation boxart.jpg
Розробник Cavedog Entertainment
Видавець GT Interactive
Геймдизайнер Chris Taylor[d]
Композитор Jeremy Soule[d]
Дата випуску 30 вересня 1997
Версія 3.1c
Жанр(и) стратегія в реальному часі
Віковий
рейтинг
ESRB: Teen (T)
Платформа Microsoft Windows, Mac OS
Режим гри однокористувацький, багатокористувацький
Носій 2 CD
Керування миша і клавіатура

Total Annihilation — відеогра, стратегія в реальному часі, створена Cavedog Entertainment, підрозділом Humongous Entertainment, і випущена 30 вересня 1997 року GT Interactive для Microsoft Windows і Mac OS. Це була перша стратегія в реальному часі, яка використовувала 3D-моделі.

Total Annihilation більше не підтримується офіційно з причини закриття Cavedog, але її провідний дизайнер Кріс Тейлор взяв участь у розробці відеогри Supreme Commander (2007), яка вважається духовним спадкоємцем Total Annihilation.

Саундтрек гри, написаний композитором Джеремі Соулом, був виданий окремим диском «Total Annihilation Original Soundtrack».

Ігровий процес

Гра відтворює битви на поверхнях численних планет і їхніх супутників. Гравець починає кожну битву з Командним юнітом, здатним зводити будівлі, які в свою чергу добувають ресурси і створюють війська. Командний юніт здатний сам виступати військовою технікою, але його втрата означає поразку.

Радіус огляду імітується "туманом війни". При цьому з височин відкривається найкращий огляд місцевості, а радари додатково виявляють присутність і переміщення противника.

Ресурси

У грі існують два види ресурсів — метал і енергія, які витрачаються на побудову юнітів, будівель та їх ремонт. Більш важливим є не кількість ресурсів, а приріст на секунду. Ресурси в грі невичерпні, їх видобуток відбувається безперервно при наявності відповідних будівель і на відміну від багатьох стратегій свого часу не вимагає ніяких юнітів, які здійснюють доставку ресурсів у сховища.

Найважливішим сховищем є командир, він забезпечує базові запаси, а додатковий обсяг може бути отриманий за рахунок побудови відповідних споруд. Без наявності додаткових сховищ енергії неможлива робота ряду важких знарядь: наприклад, синього лазера або наддалекобійних гармат.

Метал видобувається за допомогою металодобувачів на родовищах металу (сріблясті плями на карті, при наведенні позначаються як Metal і Metal Deposit). Однак є й повністю металічні карти, як «Core Prime», де метал можна добувати в будь-якій точці. Існують як наземні, так і підводні родовища металу. Ще один спосіб отримання металу — конвертація енергії на нього за допомогою перетворювачів енергії.

Крім того, метал можна отримати, розбираючи остови техніки або будівель, переробляючи металовмісні об'єкти на карті (наприклад, камені), або навіть функціонуючі юніти або будівлі (в тому числі ворожі).

Енергія видобувається за допомогою сонячних батарей, вітрогенераторів, приливних генераторів (розміщуються в воді), геотермальних станцій (розміщуються на термальних отворах), термоядерних реакторів. Ефективність вітряних генераторів і приливних генераторів залежить від особливості місцевості. Деяка кількість енергії виробляється реакторами командирів і авіаносців. Крім того енергію можна добути з рослин (але не з трави, позаяк вона представлена не окремим об'єктом, а текстурою).

Бойові одиниці

Початково в Total Annihilation нараховувалося 150 видів одиниць різного спрямування. Численні доповнення розширюють це число до 6000 (однак рушій не дозволяє включити в гру одночасно понад 511 типів одиниць). Незважаючи на схожість юнітів в обох протиборчих сторін, баланс їх озброєння різниться.

У грі три технологічних рівня. Перший з них представлений Командиром, який може зводити тільки обмежене число будівель, у тому числі заводи першого рівня кількох типів. На цих заводах доступні різні типи конструкторів, кожен з яких здатний створювати ті ж споруди, що і Командир, плюс будівлі другого рівня. Крім того, кожен конструктор здатний створити вдосконалену фабрику того типу, на якій був побудований сам. Таким же чином отримуються конструктори третього рівня та найбільш технологічно розвинені споруди.

Після знищення юніта чи будівлі від нього залишаються уламки, які можна утилізувати, щоб поповнити запаси металу. Крім того, уламки можна відновити в функціонуючий юніт за допомогою свого спеціального механізму (у Arm — «Wraith Resurrector Kbot», у Core — «Necro»), після чого відновлений юніт або будівля переходить під управління гравця.

Фізика

Рушій Total Annihilation дозволяє враховувати і відтворювати такі параметри як швидкість повороту гарматної башти, скорострільність гармат, радіус і дальність ураження, прискорення і гальмівний шлях для наземних машин, глибину занурення в воду, винятки в рівнях ушкоджень, авторемонт, витрати ресурсів на стрілянину або рух. Сила тяжіння різниться на різних планетах і впливає на дальність польоту снарядів.

Всі бойові одиниці є тривимірними моделями, бої проходять на плоскій карті з інформацією про висоту. TA була однією з перших стратегій в реальному часі, що використали тривимірне графічне ядро. Разом з тим, поглинаючи всі апаратні ресурси, вона не дозволяла обертати і вільно масштабувати карту.

Сюжет

В далекому майбутньому галактикою управляла корпорація Core (названа за своє місцезнаходження в ядрі галактики (англ. Core — ядро), хоча також є версія, що це назва утворена від «Consciousness Repository» (Сховище свідомості)). Досягнення корпорації дозволили колонізувати весь Чумацький Шлях і жити в мирі і процвітанні. Черговим технологічним проривом стало завантаження свідомості в комп'ютери, що відкрило шлях до безсмертя. Корпорація зробила перенесення свідомості загальнообов'язковим і в одному з рукавів галактики виникли повстанці проти цього — Arm (від англ. Arm — рукав галактики). Вони стали боротися за збереження фізичних тіл людей, клонуючи пілотів своїх машин для війни з Core.

Кампанія Arm

Командиру Arm доручають зібрати війська біля Галактичної брами на планеті Емпіреан через активізацію ворожих сил. Після цього вище командування дає наказ знищити лабораторію Core, поки ті не накопичили багато сил. Командир супроводжує експериментальні бойові машини до безпечного місця, після чого здійснює атаку на шахти Емпіреану. Він відшукує захоплену ворогом Галактичну браму, знищує охорону та переноситься крізь браму на Талласеан, покриту морями й островами планету, де доводиться розгортати флот.

Укріпившись на планеті, командир посилає війська захопити іншу Галактичну браму. Опинившись в пустельному світі, він захоплює фортецю Core, чим вибиває ворога з території. Війська переміщуються на вулканічну планету Баразрум, звідки Core добуває ресурси. Відрізавши шляхи постачання, Arm руйнують тамтешню базу. Проте ворог не покидає планету, натомість захоплює важливу машину Arm, яка містить цінну інформацію.

Коли ці загрози вдається вирішити, командир переміщується на Роуґпелт, планету, яка зазнає руйнівних метеоритних дощів, але саме там розміщена ворожа радарна вишка. Поки гравець пробираєтьс до неї, Core будують ракетний пусковий комплекс, щоб завдати ядерного удару, та беруть заручників.

Врешті командир добирається до супутника центральної планети Core, Дамп, що обертається навколо Кор Прайм. Планета виявляється звалищем поламаної техніки, хоча частина досі функціонує і становить загрозу. Arm використовують Дамп як джерело металу для будівництва армії, після чого спускаються на покриту металевими структурами Кор Прайм. Заснувавши базу, командир здійснює штурм накопичувачів енергії та вступає в бій із флотом захисників у забруднених водах Кор Прайму. Вдається знайти і знешкодити Центральне сховище свідомості, місце, яке забезпечує керування всіма військами Core. Однак лишається Командний купол, який обороняють останні сили Core. Командир збирає армію і зрештою руйнує купол, ставлячи свій мех на його руїнах, позначаючи цим перемогу повстанців у війні.

Кампанія Core

На Кор Парайм висаджується десант повстанців Arm, який війська Core беруться переслідувати і знищувати. Arm захоплює кілька важливих об'єктів та укрвплюється на планеті. Core отримують неочікуваний спротив, але все ж вислідковують розташування Галактичної брами, крізь яку прибули вороги. Покінчивши з цим, армія Core вирушає на Баразрум, щоб добути метал і поповнити свої ряди новими машинами, борючись при цьому з місцевими ворожими силами. Повстанці утримують на півночі планети базу, звідки здійснюють нальоти, та її вдається зруйнувати.

Війська переносяться на планету Крустал 2, на якій також є багаті поклади металів, і відбивають родовища в Arm. Тим часом Баразрум вже майже пав і останні осередки спротиву на ньому знищуються. Після морської бивтви на Аквус Мінор війська знаходять укріплення і захоплюють новітню ворожу техніку доти, як власники встигнуть знищити її. Отримана з техніки інформація дозволяє знайти місцеву Галактичну браму і відрізати шляхи прибуття підкріплень.

Core переслідують повстанців на невідомій пустельній планеті, де захоплюють ключові точки і стикаються з експериментальною технікою. Врешті планету вдається завоювати і Core атакують водну планету Най Пілаґо. Армія знищує мережу оборонних лазерних башт, проте вороги користуються цим, щоб збудувати великий флот. Після битв із ним вчені Core вираховують, що Галактична брама Най Пілаґо веде на Емпіреан.

Пройшовши крізь Браму, війська опиняються на супутнику Емпіреану, Аегусі. Закріпившись на супутнику, вони спускаються на Емпіреан і організовують оборону. Core здійснюють вилазку до фортеці на півночі планети, але змушені зупинитися і стримувати натиск захисників Емпіреану. Core розбивають нападників, стикаються з мехом командира повстанців та знищують його. Планету заповнюють машини і повстання Arm остаточно придушується.

Доповнення та ігри на базі Total Annihilation

Офіційні доповнення

  • Завантажуваний контент — до гри з 1997 року можна було завантажувати нові юніти, карти і сценарії.
  • Total Annihilation: The Core Contingency — додає нові карти і типи планет (кристалічні, кислотні, водяні і т. д.), нові кампанії для обох рас і велику кількість нових юнітів[1].
  • Total Annihilation: Battle Tactics — додає 100 нових місій за обидві фракції, чотири нові одиниці і нові скорочення клавіш для керування. Включає 6 нових багатокористувацьких карт.

Ремейки

  • TA3D (Total Annihilation 3D) — гра на повністю тривимірному рушієві ТА, що використовує всі ресурси оригінальної гри. На відміну від Spring дозволяє грати в оригінальні кампанії і підтримує модифікації до оригінальної Total Annihilation.
  • Planetary Annihilation — продовжувач ідей Total Annihilation, яка пропонує битви одночасно на багатьох планетах зоряних систем. Гра вийшла в Steam 5 вересня 2014[2].

Продовження

  • Total Annihilation: Kingdoms — фентезійна гра на базі рушія Total Annihilation[3].
  • Spring — розширена Total Annihilation з повністю тривимірною графікою і рушієм для нових тривимірних стратегій[4].
  • Supreme Commander — ідейний і духовний послідовник Total Annihilation.

Примітки

Джерела