UA: Донбас

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:16, 8 травня 2021, створена Богдан Панчук (обговорення | внесок) (вікіфікація за допомогою вікіфікатора, шаблон)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«UA: Донбас»
Регіональна дирекція «UA:Донбас»
UΛ. Donbas.svg
Країна Україна Україна
Місто реєстрації Краматорськ
Луганськ
Зона мовлення Донецька область
Луганська область
Час мовлення цілодобово
Формат зображення 16:9 (SDTV)
Мультиплекс (DVB-T2) МХ-5
Заснована 21 червня 1956
2 липня 1958
Мова мовлення українська, російська
Інтернет https://dn.suspilne.media

«UA: Донбас» (раніше «27 канал», «ДоТБ», «ЛОТ», «Донецька ОДТРК», «Луганська ОДТРК») — регіональний телевізійний канал, який почав своє мовлення на території Донецької та Луганської областей.

Історія

Згідно з наказом міністра культури СРСР № 339 від 21 червня 195 року «Про організацію студії телебачення в місті Сталіно» на підставі постанови Ради Міністрів СРСР від 4 травня 1955 року № 863 і розпорядження Ради Міністрів СРСР від 30 серпня 1954 року № 9579-р у м. Сталіно організована студія телебачення.

У 1955 році в Радянському Союзі працювало лише 11 телецентрів. Перші телецентри були побудовані в Москві, Ленінграді і Києві. Потім стали до ладу телецентри в Харкові, Мінську, Ризі, Томську, Таллінні, Свердловську, Омську, Владивостоці.

Будівництво телецентру в Донецьку, тоді ще Сталіно, було доручено Міністерству вугільної промисловості УРСР, Міністерству чорної металургії СРСР і Міністерству зв'язку СРСР.

У 1954 році тресту «Сталінжилбуд» комбінату «Сталіншахтобуд» для зведення телевізійного центру була виділена земельна ділянка площею 2,5 га у кварталі клубу ім. Леніна (ПК ім. Леніна). Будівництво планувалося завершити у 1955 році. Наступного, 1956 року, було заплановано монтаж і настроювання апаратури. Пуск Сталінського телевізійного центру повинен був відбутися до Дня шахтаря 25-26 серпня 1956 року.

Згідно з наказом Міністерства вугільної промисловості УРСР від 29 вересня 1954 року на будівництво телецентру комбінат «Сталіншахтобуд» виділив 10 млн рублів.

Після окупації Росією Донецька у 2014 році, та захоплення ними Донецької обласної державної телерадіокомпанії, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, тимчасово, змінив адресу телеканалу.

З 27 лютого 2015 року Донецька ОДТРК мовить з раніше звільненого від проросійських окупантів Краматорська, з новим логотипом «ДОТБ» (Донецьке обласне телебачення).

Колектив студії доносить до глядачів усе різноманіття життя області та країни. Це — інформаційні випуски, передачі соціально-економічної, екологічної, молодіжної, дитячої, спортивної тематики, розважальні, музичні, конкурсно-ігрові програми, художні, документальні і мультиплікаційні фільми.

Радіомовлення

Донецьке обласне державне радіо розпочало своє власне мовлення одним з перших на сході України — 16 травня 1927 року. Потужний передавач РВ-26 доносив голос радіостанції «Сталіно-Донбас» далеко за межі України. І нині на адресу обласного радіо надходять листи від радіослухачів з Фінляндії, країн Балтії, де також слухають передачі з Донецька на частоті середніх хвиль 1359 кГц та УКХв — 69,77 мГц.

Завдяки мережі ретрансляційних передавачів програми радіо мають якісний прийом на всій території Донеччини, розповсюджуючись і на прилеглі райони Харківської, Луганської, Запорізької областей, про що свідчать листи, що надходять звідти до редакцій радіо.

Параметри супутникового мовлення

  • Супутник — Amos 3, 4° W
  • Частота — 11140
  • Поляризація — Горизонтальна
  • Символьна швидкість — 30000
  • FEC — 3/4
  • Формат зображення — MPEG-2
  • Стандарт мовлення — DVB-S (QPSK)

Посилання