Ukrainian Chemical Products

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 06:31, 15 травня 2017, створена Олег.Н (обговорення | внесок) (категоризація)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Krymskiy TITAN.jpg

Ukrainian Chemical Products (раніше: Кримський Титан) — підприємство з виробництва титанової продукції, потужності якого знаходяться в Армянську (АР Крим). 100% акцій належить компанії OSTCHEM Holding AG, що об'єднує хімічні та гірничо-видобувні активи інвестиційного холдингу Group DF Дмитра Фірташа[1]

Історія

Рішення про початок будівництва хімічного заводу на півночі Криму було прийнято Радянським урядом В 1960 році у зв'язку з гострим дефіцитом у країні двоокису титану, необхідної для багатьох галузей народного господарства. З 1 січня 1962 за рішенням Ради Міністрів СРСР будівництво було передано Кримській Раді народного господарства, і завод отримав нову назву — Кримський завод пігментного двуокису титану (КЗПДТ). 29 грудня 1969 був введений в експлуатацію цех з виробництва сірчаної кислоти, отриманий перший продукт, і ця дата увійшла в історію як день народження «ТИТАНУ». В 1971 році з пуску одного цеху (40 тис. т) розпочалося виробництво діокиду титану на Кримському виробничому об'єднанні «Титан». У 1978 р. введено в дію другий цех такої ж потужності. Указом Президії Верховної Ради Української РСР у 1972 заводу було присвоєно найменування Кримський завод пігментного двоокису титану імені 50-річчя СРСР. Згідно з наказом Міністерства хімічної промисловості СРСР в 1982 завод був перетворений в Кримське виробниче об'єднання «Титан» імені 50-річчя СРСР, а в 1993 році на підставі наказу Міністерства промисловості України підприємство отримало назву Кримське виробниче об'єднання «Титан». У 1998 році КПО «Титан» перейменовано в Кримське державне виробниче об'єднання «Титан». 10 лютого 2000 на базі КМПО «Титан» створена Державна акціонерна компанія «Титан». 1999-й рік став для підприємства другим народженням. «Титан» стає одним з першопрохідців українського фондового ринку в сфері емісії корпоративних облігацій, здійснюється корпоратизація, залучаються інвестиції. У лютому 2000 на базі КМПО «Титан» створюється Державна акціонерна компанія «Титан». Подальшим витком розвитку підприємства стає створення в серпні 2004 року Закритого акціонерного товариства «Кримський ТИТАН», заснованого на базі майнового комплексу ДАК «Титан» і фінансового капіталу компанії «Остхем Холдинг». Крім основного титанового виробництва в створене акціонерне товариство увійшли філії: Іршанський гірничо-збагачувальний і Вільногірський гірничо-металургійний комбінати. У 2011 році, відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства», Закрите акціонерне товариство було перетворене в Приватне акціонерне товариство. В 2011 р. на підприємстві вироблено 108069 т діоксиду титану.

Технологія

Виробництво діокиду титану здійснюється за сульфатною технологією. Ільменіт або титановий шлак подрібнюють, сушать, а потім розкладають в концентрованій сірчаній кислоті. Отриманий плав титанілсульфату охолоджують і розбавляють водою до відповідної концентрації. Потім відновлюють в розчині титанілсульфату тривалентне залізо до двовалентного. Отриманий розчин відстоюють і подають на попередню (чорнову) фільтрацію. У відфільтрованому розчині при охолодженні викристалізовують залізний купорос і відділяють його від маточного розчину на центрифугах. Розчин титанілсульфату випарюють до стандартної концентрації і направляють на гідроліз. При гідролізі виділяються аморфні пластівці гідрату діоксиду титану. Отриману пульпу гідрату діокиду титану піддають фільтруванню в дві стадії. При цьому здійснюється її відмивання від хромофорних домішок, і відбілювання. Після внесення необхідних компонентів пасту гідрату діокиду титану прожарюють в прожарювальних печах. В процесі прожарювання відщеплюється гідратована волога і діокид титану набуває пігментних властивостей. Прожарений продукт подрібнюється в дві стадії і передається на обробку поверхні, яку проводять відповідними хімічними речовинами для надання пігментному діоксиду титану відповідних споживчих властивостей. Оброблений діокид титану висушують і передають на мікроподрібнення, після чого упаковують і відправляють на склад.

Статус

Після зміни ситуації в Криму, на підприємстві виникли певні неоднозначності. Зокрема, завод відмовився реєструватися як юридична особа в Росії і платити податки на території Республіки Крим[2]. До того ж понад 400 робітникам «Кримського Титану», які проживають на території континентальної України, кожного дня доводиться перетинати кримський кордон для того, щоб потрапити на роботу[3].

Приватне акціонерне товариство зареєстроване в Києві і 2015 року змінило назву на «Ukrainian Chemical Products»[4].

Соціальна відповідальність

Керівництво заводу проводить активну соціальну політику. Зокрема, завод проінвестував створення спорткомплексу, а також бази відпочинку «Хвиля» для підтримання здоров'я робітників. Крім того, керівництво заводу поширює здоровий спосіб життя шляхом створення спортивних гуртків, зокрема, футбольного, рибальського та бігового. Підприємство бере участь у програмі «Збережи своє місто», ініціатором якої є власник підприємства Дмитро Фірташ. Протягом 2012 року в Армянську «Кримський ТИТАН» профінансував ремонт покрівель 55 багатоквартирних житлових будинків. Останній раз капітальний ремонт дахів у місті проводився в 20102011 році за рахунок державного бюджету, і тоді коштів вистачило на ремонт покрівель всього п'яти будинків. Також за кошти «Кримського титану» відремонтували 310 під'їздів житлових будинків та 50 місць загального користування в гуртожитках. У 210 під'їздах встановили металеві вхідні двері. Також проведено капітальний ремонт 12 ліфтів, у п'яти житлових будинках встановили нові ліфти. Відремонтовано близько 2,5 км каналізаційних труб та більше 4 км водопроводів.

Крім того, було проведено ремонт міського басейну, актового залу міського культурно-розважального комплексу та Центру дитячої та юнацької творчості.

Інвестиційна діяльність та виручка

За підсумками 2013 року, виручка заводу знизилася на 6% до 3,37 млрд гривень, чистий збиток становив 247 млн ​​гривень проти 30 млн гривень прибутку за 2012 рік[5]. Однак вже в квітні 2013 року, група компаній Group DF повідомила, що інвестує в нове виробництво «Кримського титану» близько $300 млн[6].

Джерела

Див. також