Відмінності між версіями «Unilever»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (вікіфікація, оформлення)
Рядок 14: Рядок 14:
| засновник =
| засновник =
| закриття =
| закриття =
| розташування = {{GBR}}, [[Лондон]]<br />{{NED}}, [[Роттердам]]
| розташування = {{GBR}}, [[Лондон]]<br/>{{NED}}, [[Роттердам]]
| філії =
| філії =
| територія діяльності =
| територія діяльності =
Рядок 40: Рядок 40:


== Історія ==
== Історія ==
Заснована в [[1930]] році в результаті об'єднання нідерландського виробника маргарину «[[Margarine Unie]]» та піонера миловаріння британської компанії «[[Lever Brothers]]». Логіка об'єднання полягала в тому, що обидва виробники імпортували один і той самий продукт для виробництва&nbsp;— [[пальмова олія]], яку отримували з зарубіжних плантацій. За рахунок масштабності закупівель це дозволило компаніям заощадити і отримати вигоду <ref>[http://www.advertology.ru/article58225.htm Unilever: спадок залишився на прилавку] {{ref-ru}} </ref>.
Заснована в [[1930]] році в результаті об'єднання нідерландського виробника маргарину «[[Margarine Unie]]» та піонера миловаріння британської компанії «[[Lever Brothers]]». Логіка об'єднання полягала в тому, що обидва виробники імпортували один і той самий продукт для виробництва&nbsp;— [[пальмова олія]], яку отримували з зарубіжних плантацій. За рахунок масштабності закупівель це дозволило компаніям заощадити і отримати вигоду<ref>[http://www.advertology.ru/article58225.htm Unilever: спадок залишився на прилавку] {{ref-ru}} </ref>.


У [[1989]] році Unilever купив [[Calvin Klein]] Cosmetics і Fabergé <ref name="ReferenceA">New York Times, February 15, 1996 «Unilever Agrees to Buy Helene Curtis». {{ref-en}} </ref>.
У [[1989]] році Unilever купив [[Calvin Klein]] Cosmetics і Fabergé<ref name="ReferenceA">New York Times, February 15, 1996 «Unilever Agrees to Buy Helene Curtis». {{ref-en}} </ref>.


У [[1996]] році Unilever придбала Helene Curtis Industries <ref name="ReferenceA"/>.
У [[1996]] році Unilever придбала Helene Curtis Industries<ref name="ReferenceA"/>.


У [[2000]] році компанія поглинула «Best Foods».
У [[2000]] році компанія поглинула «Best Foods».


[[5 листопада]] [[2007]] року компанія підписала угоду про продаж свого бренду Boursin французькому виробнику молочних продуктів [[Le Groupe Bel]] за €400&nbsp;млн <ref>[http://brandnews.ua/index.php?cmd=news_full_text&type=arch&id=672&lang=ru Компанія Unilever підписала угоду про продаж бренду Boursin]</ref>.
[[5 листопада]] [[2007]] року компанія підписала угоду про продаж свого бренду Boursin французькому виробнику молочних продуктів [[Le Groupe Bel]] за €400&nbsp;млн<ref>[http://brandnews.ua/index.php?cmd=news_full_text&type=arch&id=672&lang=ru Компанія Unilever підписала угоду про продаж бренду Boursin]</ref>.


У [[2008]] році Unilever була відзначена на 59-й щорічній технологій та інженерних [[Emmy Awards]] за «видатні досягнення в області технології Advanced Media для створення та розповсюдження інтерактивних комерційної реклами, що поставляється через цифрові абонентські приставки» <ref>[http://www.emmyonline.org/mediacenter/_pdf/tech_2k7_winners.pdf 59th Annual Technology & Engineering Emmy Awards] {{ref-en}} </ref>.
У [[2008]] році Unilever була відзначена на 59-й щорічній технологій та інженерних [[Emmy Awards]] за «видатні досягнення в області технології Advanced Media для створення та розповсюдження інтерактивних комерційної реклами, що поставляється через цифрові абонентські приставки»<ref>[http://www.emmyonline.org/mediacenter/_pdf/tech_2k7_winners.pdf 59th Annual Technology & Engineering Emmy Awards] {{ref-en}} </ref>.


[[25 вересня]] [[2009]] року Unilever придбав особистий бізнес Сари Лі.
[[25 вересня]] [[2009]] року Unilever придбав особистий бізнес Сари Лі.
Рядок 59: Рядок 59:
У числі основних продуктів компанії&nbsp;— морозиво «[[Breyers]]» і «[[Magnum]]», сир «[[Boursin]]», чай «[[Lipton]]», мило «[[Dove]]» та «[[Lux]]», засоби для догляду за порожниною рота «[[Close Up]]» і «[[Vaseline]]». До злиття «[[Procter & Gamble]]» та «[[Gillette]]» компанія була найбільшим виробником споживчих товарів у світі.
У числі основних продуктів компанії&nbsp;— морозиво «[[Breyers]]» і «[[Magnum]]», сир «[[Boursin]]», чай «[[Lipton]]», мило «[[Dove]]» та «[[Lux]]», засоби для догляду за порожниною рота «[[Close Up]]» і «[[Vaseline]]». До злиття «[[Procter & Gamble]]» та «[[Gillette]]» компанія була найбільшим виробником споживчих товарів у світі.


Підрозділ компанії з виробництва косметики Unilever Cosmetics International (випускало парфумерію під торговими марками Calvin Klein, Cerruti, Vera Wang, Chloe, Lagerfeld) у 2005 році було продано американській компанії [[Coty]] за $800&nbsp;млн <ref>[http://www.advertology.ru/article14783.htm Запах майбутнього лідера] {{ref-ru}} </ref>.
Підрозділ компанії з виробництва косметики Unilever Cosmetics International (випускало парфумерію під торговими марками Calvin Klein, Cerruti, Vera Wang, Chloe, Lagerfeld) у 2005 році було продано американській компанії [[Coty]] за $800&nbsp;млн<ref>[http://www.advertology.ru/article14783.htm Запах майбутнього лідера] {{ref-ru}} </ref>.


Чисельність персоналу&nbsp;— 174 тис. чоловік. У 2008 році виручка компанії виросла на 0,8% до € 40523&nbsp;млн, прибуток зріс на 27,7% до € 5,285&nbsp;млрд <ref name="one">[http://bfm.ru/news/2009/02/05/chistaja-pribyl-unilever-v-iv-kvartale-vyrosla-na-51.html Чистий прибуток Unilever в IV кварталі виріс на 51 %] {{ref-ru}} </ref>.
Чисельність персоналу&nbsp;— 174 тис. чоловік. У 2008 році виручка компанії виросла на 0,8&nbsp;% до € 40523&nbsp;млн, прибуток зріс на 27,7&nbsp;% до € 5,285&nbsp;млрд<ref name="one">[http://bfm.ru/news/2009/02/05/chistaja-pribyl-unilever-v-iv-kvartale-vyrosla-na-51.html Чистий прибуток Unilever в IV кварталі виріс на 51&nbsp;%] {{ref-ru}} </ref>.


Понад 44% продажів компанії здійснюється в країнах, що розвиваються (на 2007&nbsp;р.). Підрозділ компанії з виробництва миючих засобів та засобів особистої гігієни забезпечує 45% продажів групи і близько 2/3 бізнесу в країнах, що розвиваються.
Понад 44&nbsp;% продажів компанії здійснюється в країнах, що розвиваються (на 2007&nbsp;р.). Підрозділ компанії з виробництва миючих засобів та засобів особистої гігієни забезпечує 45&nbsp;% продажів групи і близько 2/3 бізнесу в країнах, що розвиваються.


З 2007&nbsp;р. проводить реструктуризацію підрозділів з метою ефективного управління корпорацією.
З 2007&nbsp;р. проводить реструктуризацію підрозділів з метою ефективного управління корпорацією.


=== Діяльність в Україні ===
=== Діяльність в Україні ===
1 червня 2016 року компанія відкрила чайну фабрику потужністю 2 тис.тон чаю в рік в Гостомелі Київська обл. На будівництво підприємства площею в 9 тис. кв. м компанія витратила 8,3 млн євро. На заводі будуть виробляти чай марок [[Lipton]], [[Brooke Bond]] та [[Бесіда (чай)|Бесіда]]. <ref>{{Cite web|url=http://biz.nv.ua/ukr/markets/unilever-zapustiv-novij-zavod-pid-kijevom-161511.html|title=Unilever запустив новий завод під Києвом|accessdate=2016-07-01}}</ref><blockquote>На думку голови правління компанії Unilever Пола Полмана, "Дуже своєчасним є саме зараз інвестувати в Україну, як потенційно дуже привабливий і перспективний ринок, який показує економічне зростання".</blockquote>
1 червня 2016 року компанія відкрила чайну фабрику потужністю 2 тис.тон чаю в рік в Гостомелі Київська обл. На будівництво підприємства площею в 9 тис. м² компанія витратила 8,3&nbsp;млн євро. На заводі будуть виробляти чай марок [[Lipton]], [[Brooke Bond]] та [[Бесіда (чай)|Бесіда]].<ref>{{Cite web|url=http://biz.nv.ua/ukr/markets/unilever-zapustiv-novij-zavod-pid-kijevom-161511.html|title=Unilever запустив новий завод під Києвом|accessdate=2016-07-01}}</ref><blockquote>На думку голови правління компанії Unilever Пола Полмана, «Дуже своєчасним є саме зараз інвестувати в Україну, як потенційно дуже привабливий і перспективний ринок, який показує економічне зростання».</blockquote>


== Продукти ==
== Продукти ==

Версія за 16:35, 30 червня 2018

Унілевер
Unilever
Тип Публічна компанія
Форма власності відкрита публічна компанія з обмеженою відповідальністю
Галузь Засоби гігієни[1][2], харчова промисловість, Ширвжиток, Парфумерія, Manufacture of grain mill products, starches and starch productsd[3], Manufacture of vegetable and animal oils and fatsd[3], Manufacture of soap and detergents, cleaning and polishing preparations, perfumes and toilet preparationsd[3], Manufacture of bakery and farinaceous productsd[3], Молочна промисловість[3], food and tobacco industryd[3] і хімічна промисловість[3]
Попередник(и) Van den Bergh's en Jurgen's Fabrieken N.V.d[3], United Africa Companyd[3] і Michael Nairn & Greenwichd[3]
Засновано 1930
Засновник(и) Antonius Johannes Jurgensd, Samuel van den Berghd і William Lever, 1st Viscount Leverhulmed[4][5]
Штаб-квартира Велика Британія Велика Британія, Лондон
Нідерланди Нідерланди, Роттердам
Продукція харчовий продукт[d]
Пральний порошок
Косметика
Ширвжиток[6]
cleaning productd[7]
харчування
Парфумерія
Виторг 50 982 000 000 € (2018)[8]
Чистий прибуток 4 900 000 000 (2012)
Співробітники 155 000 осіб (2019)
Дочірні компанії
 • Московький маргариновий заводd, Unilever Philippinesd, Unilever Indonesiad, Unilever Bangladesh Limitedd, Unilever Nepald, Hindustan Unileverd, Unilever Australasiad, Unilever Pakistand, Unilever (Netherlands)d, Unilever (United States)d, Unilever (Germany)d, Ben & Jerry's[9], Lipton[9], Bovrild, 4P Rube Göttingend[3], John Knightd[3], Lever Brothersd[3], Unilever Ltd.d[3] і Shea Moistured
 • Член Digital Preservation Coalitiond[10]
  unilever.com
  unilever.com
  CMNS: Unilever у Вікісховищі

  У́нілевер, Ю́нілевер (англ. Unilever) — британо-нідерландська компанія, один з світових лідерів на ринку продуктів харчування та товарів побутової хімії (в тому числі парфумерії). Штаб-квартири — у Лондоні та Роттердамі.

  Історія

  Заснована в 1930 році в результаті об'єднання нідерландського виробника маргарину «Margarine Unie» та піонера миловаріння британської компанії «Lever Brothers». Логіка об'єднання полягала в тому, що обидва виробники імпортували один і той самий продукт для виробництва — пальмова олія, яку отримували з зарубіжних плантацій. За рахунок масштабності закупівель це дозволило компаніям заощадити і отримати вигоду[11].

  У 1989 році Unilever купив Calvin Klein Cosmetics і Fabergé[12].

  У 1996 році Unilever придбала Helene Curtis Industries[12].

  У 2000 році компанія поглинула «Best Foods».

  5 листопада 2007 року компанія підписала угоду про продаж свого бренду Boursin французькому виробнику молочних продуктів Le Groupe Bel за €400 млн[13].

  У 2008 році Unilever була відзначена на 59-й щорічній технологій та інженерних Emmy Awards за «видатні досягнення в області технології Advanced Media для створення та розповсюдження інтерактивних комерційної реклами, що поставляється через цифрові абонентські приставки»[14].

  25 вересня 2009 року Unilever придбав особистий бізнес Сари Лі.

  9 серпня 2010 року Unilever підписав угоду про придбання активів з норвезької групи TINE.

  Діяльність

  У числі основних продуктів компанії — морозиво «Breyers» і «Magnum», сир «Boursin», чай «Lipton», мило «Dove» та «Lux», засоби для догляду за порожниною рота «Close Up» і «Vaseline». До злиття «Procter & Gamble» та «Gillette» компанія була найбільшим виробником споживчих товарів у світі.

  Підрозділ компанії з виробництва косметики Unilever Cosmetics International (випускало парфумерію під торговими марками Calvin Klein, Cerruti, Vera Wang, Chloe, Lagerfeld) у 2005 році було продано американській компанії Coty за $800 млн[15].

  Чисельність персоналу — 174 тис. чоловік. У 2008 році виручка компанії виросла на 0,8 % до € 40523 млн, прибуток зріс на 27,7 % до € 5,285 млрд[16].

  Понад 44 % продажів компанії здійснюється в країнах, що розвиваються (на 2007 р.). Підрозділ компанії з виробництва миючих засобів та засобів особистої гігієни забезпечує 45 % продажів групи і близько 2/3 бізнесу в країнах, що розвиваються.

  З 2007 р. проводить реструктуризацію підрозділів з метою ефективного управління корпорацією.

  Діяльність в Україні

  1 червня 2016 року компанія відкрила чайну фабрику потужністю 2 тис.тон чаю в рік в Гостомелі Київська обл. На будівництво підприємства площею в 9 тис. м² компанія витратила 8,3 млн євро. На заводі будуть виробляти чай марок Lipton, Brooke Bond та Бесіда.[17]

  На думку голови правління компанії Unilever Пола Полмана, «Дуже своєчасним є саме зараз інвестувати в Україну, як потенційно дуже привабливий і перспективний ринок, який показує економічне зростання».

  Продукти

  • Харчова продукція:
   • Lipton
   • Brooke Bond
   • Бесіда
   • Calvé
   • Crème Bonjour
   • Rama
   • Bertolli
   • Knorr
   • Hellmann's
   • Балтімор (кетчупи, томатна паста, майонези, соуси, гірчиця, оцет) [5]
   • Pomo d'Oro
  • Побутова хімія та особиста гігієна:
   • Dove
   • Rexona
   • Axe
   • Timotei
   • Domestos
   • OMO
   • CLEAR
   • Cif
   • Sunsilk
   • Sunlight

  Примітки

  Посилання