World Community Grid

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
World Community Grid
Тип Розподілені обчислення
Розробник IBM
Перший випуск 16 листопада 2004
Платформа BOINC
Операційна система Windows (Vista, XP, Me, 2000)
Linux
Mac OS
Написано мовою C++
Стан розробки Активний
Вебсайт www.worldcommunitygrid.org

World Community Grid (WCG) — це глобальна спілка користувачів, які надають вільні ресурси своїх комп'ютерів для вирішення складних завдань. Проект для розподілених обчислень, запроваджений 2004 року компанією IBM (з технічного боку). Розвивався у співпраці з Національним інститутом охорони здоров'я США, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, ООН,[2] саме вони вирішують, до яких дослідів слід привернути увагу.

Пропонується великий вибір досліджень з боротьби проти раку, СНІДу, грипу та інших захворювань, з яких учасник може зробити вибір. Проект обчислюється не лише добровольцями (у число яких може вступити кожен) але і партнерськими організаціями з багатьох країн. На вересень 2011 року нараховується 568 000 зареєстрованих користувачів, процесорних обчислень більш, ніж на 500 тисяч років.

Історія

Спочатку WCG підтримував лише Windows і працював на платформі компанії United Devices (авторів проекту grid.org). Займався підпроєктом в grid.org, Smallpox Research Project — націленим на розвиток медикаментів проти віспи. Пізніше відбувся перехід на платформу BOINC, який дозволив розширити коло користувачів з іншими операційними системами.

Проекти

Активні

 • Help Conquer Cancer (стартував 6 литопада 2007) — завдання полягає в тому, аби поліпшити результати рентгенівської кристалографії, яка допомагає дослідникам не лише описати невідомі структури протеономи людини, але і значним чином зрозуміти як утворюється Рак. За підтримки Ontario Institute for Cancer Research і University Health Network.
 • Nutritious Rice for the World (стартував 12 травня 2008) — покращування властивостей сортів рису, в першу чергу для країн третього світу. University of Washington.
 • Help Fight Childhood Cancer (стартував 13 березень 2009) — цей проект допоможе знайти ліки, які зможуть заблокувати три види білків звичайно пов'язуваних із розвитком нейробластоми (різновид раку) — одного з видів щільних пухлин, які найчастіше розвиваються у дітей у ранньому віці. Chiba University Chiba Cancer Center's
 • Influenza Antiviral Drug Search (стартував 5 травень 2009) — намагаються знайти хімічні сполуки, які інгібірують (блокують) ключові компоненти білкової оболонки вірусу грипу. Тринадцятий запущений проект працює у співпраці з The University of Texas Medical Branch i Galveston National Laboratory.

Не постійні або на стадії запуску

 • Beta Testing (стартував 1 серпня 2006) — це перевірка проектів на стабільність і можливі помилки, перш ніж вони офіційно будуть запущенні в WCG.
 • AfricanClimate@Home (жовтень 2007 — 9 липень 2008) — перша стадія розробки точніших кліматичних моделей для різних регіонів Африки. University of Cape Town.

Завершені

 • Human Proteome Folding — Phase 1 (16 листопада 2004 — 18 липня 2006) — вивчення просторової структури білків людського організму. Нью-Йоркський університет.
 • Help Defeat Cancer (20 липня 2006 — квітень 2007) — досліджував мікрослайди тканин, аби визначити як можна поліпшити терапію раку на ранньому етапі діагностики, тепер це Help Conquer Cancer (дивись вище).
 • Genome Comparison (21 листопада 2006 — 21 липня 2007) — розшифровка інформаці геномів різних організмів. Oswaldo Cruz Institute.
 • Help Defeat Muscular Dystrophy — Phase 1 (закінчився червень 2007) — досліджує білок-білкові взаємодії, за яких виникає захворювання м'язової дистрофії.
 • Computing for Clean Water (закінчився липень 2015) — досліджував застосування нано технологій для очищення води.

Право на інформацію

Див. також

Посилання