World Community Grid

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
World Community Grid
Тип Розподілені обчислення
Розробник IBM
Перший випуск 16 листопада 2004
Платформа BOINC
Операційна система Windows (Vista, XP, Me, 2000)
Linux
Mac OS
Мова програмування C++
Стан розробки Активний
Вебсайт www.worldcommunitygrid.org

World Community Grid (WCG) — це глобальна спілка користувачів, які надають вільні ресурси своїх комп'ютерів для вирішення складних завдань. Проєкт для розподілених обчислень, запроваджений 2004 року компанією IBM (з технічного боку). Розвивався у співпраці з Національним інститутом охорони здоров'я США, Всесвітньою організацією охорони здоров'я, ООН,[2] саме вони вирішують, до яких дослідів слід привернути увагу.

Пропонується великий вибір досліджень з боротьби проти раку, СНІДу, грипу та інших захворювань, з яких учасник може зробити вибір. Проєкт обчислюється не лише добровольцями (у число яких може вступити кожен) але і партнерськими організаціями з багатьох країн. На березень 2021 року нараховується 798 000 зареєстрованих користувачів, процесорних обчислень більш, ніж на 500 тисяч років.

Історія

Спочатку WCG підтримував лише Windows і працював на платформі компанії United Devices (авторів проєкту grid.org). Займався підпроєктом в grid.org, Smallpox Research Project — націленим на розвиток медикаментів проти натуральної віспи. Пізніше відбувся перехід на платформу BOINC, який дозволив розширити коло користувачів з іншими операційними системами.

Проєкти

Активні

 • FightAIDS@Home (стартував 21 листопада 2005) — це пошук нових методів лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу. Метою є знайдення серед мільйонів хімічних сполук речовини, здатної блокувати вірусну протеазу, що робить неможливим розмноження вірусу. Це другий великий дослідницький проєкт WCG, який проводиться у співпраці The Scripps Research Institute і Prof. Arthur J. Olson's laboratory.
 • Help Conquer Cancer (стартував 6 литопада 2007) — завдання полягає в тому, аби поліпшити результати рентгенівської кристалографії, яка допомагає дослідникам не лише описати невідомі структури протеономи людини, але і значним чином зрозуміти як утворюється Рак. За підтримки Ontario Institute for Cancer Research і University Health Network.
 • Nutritious Rice for the World (стартував 12 травня 2008) — покращування властивостей сортів рису, в першу чергу для країн третього світу. University of Washington.
 • Help Fight Childhood Cancer (стартував 13 березень 2009) — цей проєкт допоможе знайти ліки, які зможуть заблокувати три види білків звичайно пов'язуваних із розвитком нейробластоми (різновид раку) — одного з видів щільних пухлин, які найчастіше розвиваються у дітей у ранньому віці. Chiba University Chiba Cancer Center's
 • Influenza Antiviral Drug Search (стартував 5 травень 2009) — намагаються знайти хімічні сполуки, які інгібують (блокують) ключові компоненти білкової оболонки вірусу грипу. Тринадцятий запущений проєкт працює у співпраці з The University of Texas Medical Branch i Galveston National Laboratory.
 • Search for potential treatments for COVID-19 — пошук потенційних методів лікування COVID-19. Науковці використовують Grid World Community Grid, щоб пришвидшити пошук методів лікування COVID-19. Інструменти та методи, розроблені науковцями для боротьби з хворобою, можуть бути використані в майбутньому всіма дослідниками для швидшого пошуку методів лікування потенційних пандемій.
 • Smash Childhood Cancer — Починаючи з 2009 року, World Community Grid є частиною боротьби з дитячим раком. Цей проєкт продовжує цю роботу, розширюючи пошук кращих методів лікування до більшої кількості видів дитячого раку.

Не постійні або на стадії запуску

 • Beta Testing (стартував 1 серпня 2006) — це перевірка проєктів на стабільність і можливі помилки, перш ніж вони офіційно будуть запущенні в WCG.
 • AfricanClimate@Home (жовтень 2007 — 9 липень 2008) — перша стадія розробки точніших кліматичних моделей для різних регіонів Африки. University of Cape Town.

Завершені

 • Human Proteome Folding — Phase 1 (16 листопада 2004 — 18 липня 2006) — вивчення просторової структури білків людського організму. Нью-Йоркський університет.
 • Help Defeat Cancer (20 липня 2006 — квітень 2007) — досліджував мікрослайди тканин, аби визначити як можна поліпшити терапію раку на ранньому етапі діагностики, тепер це Help Conquer Cancer (дивись вище).
 • Genome Comparison (21 листопада 2006 — 21 липня 2007) — розшифровка інформації геномів різних організмів. Oswaldo Cruz Institute.
 • Help Defeat Muscular Dystrophy — Phase 1 (закінчився червень 2007) — досліджує білок-білкові взаємодії, за яких виникає захворювання м'язової дистрофії.
 • Computing for Clean Water (закінчився липень 2015) — досліджував застосування нано технологій для очищення води.

Право на інформацію

Див. також

Посилання