Yuri on ice

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 00:07, 7 серпня 2018, створена Олексій Мажуга (обговорення | внесок) (Додав категорію.)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Yuri !!! on Ice (яп. ユ ー リ !!! on Ice Юрі він Айсу, букв. «Юрі на льоду») — аніме-серіал про фігурне катання студії MAPPA. Режисер Саё Ямамото, сценарій написаний Міцури Кубо, дизайном персонажів займався Тадасі Хірамацу, музика Таро Умебаясі і Таку Мацусіба, хореографія фігурного катання Кендзі Міямото. Прем'єра відбулася 6 жовтня 2016 року.

Сюжет[ред. | ред. код]

Історія оповідає про Юрі Кацуко, на чиї плечі покладено надії всієї Японії, але в фіналі Гран-прі з фігурного катання він зазнає нищівної поразки. Хлопець повертається додому на Кюсю, де не був уже 5 років, і його опановують змішані почуття. Юрі не може вирішити: залишити фігурне катання або все ж продовжити займатися спортом. Розмірковуючи про це, він ховається від усіх в Кацуко-Онсен, яким керує його сім'я, і ​​допомагає там з роботою. Але через якийсь час, зовсім несподівано, на порозі його будинку з'являється всесвітньо відомий фігурист Віктор Нікіфоров, який вирішив стати тренером Юрі після перегляду запису його виступу із золотою програмою Віктора з останнього чемпіонату. Разом з Віктором Юрі прагне виграти серію Гран-прі, борючись зі своїм суперником, Юрієм Плісецька, 15-річної висхідною зіркою з Росії.

Головні персонажі[ред. | ред. код]

Юрі Кацуко (яп. 勝 生 勇 利 Кацуко Ю: ри) — боягуз по натурі і легко набирає вагу, при цьому великий любитель свинини. Головні його сильні сторони як фігуриста — почуття ритму і унікальний крок. Він не в змозі витримувати тиск, тому в найкритичніший момент завжди примудряється облажаться. Зараз в його кар'єрі настав переломний момент, і все залежить від його успіхів в останньому спортивному сезоні.

Країна: Японія; Вік: 23 року.

Віктор Нікіфоров (яп. ヴ ィ ク ト ル · ニ キ フ ォ ロ フ Вікутору Нікіфорофу) — жива легенда спорту, розпещений увагою глядачів, популярний як серед жінок, так і серед чоловіків, володар харизми рок-зірки. П'ять разів поспіль ставав чемпіоном світу. Юрі з самого дитинства вважав Віктора своїм кумиром. А тепер, з незрозумілих причин, і Віктора зацікавила скромна персона Юрі.

Країна Росія ; Вік: 27 років.

Юрій Плисецкий (яп. ユ ー リ · プ リ セ ツ キ ー Ю: ри Пурісецукі :) — російський фігурист нового покоління. Виграв три молодіжних чемпіонату світу поспіль. Завдяки ангельської зовнішності отримав прізвисько «Російська фея» (англ. Russian Fairy), але як тільки він сходить з льоду, стає грубим і вульгарним. Амбіційний юнак, який ні краплі не сумнівається в тому, що зможе стати найкращим у світі.

Країна Росія ; Вік: 15 років.

Родина Кацуко[ред. | ред. код]

Тосія Кацуко (яп. 勝 生 利 也 Кацуко Тосія) — батько Юри і Марі, власник Ю-топіі — гарячих джерел, на яких працює вся родина.


Хіроко Кацуко (яп. 勝 生 寛 子 Кацуко Хіроко) — мати Юри і Марі, дружина Тосіі. Дуже добра і гостинна жінка, допомагає керувати Ю-топіей.


Марі Кацуко (яп. 勝 生 真 利 Кацуко Марі) — старша сестра Юри, допомагає з роботою в Ю-топіі. Під час візиту Юрія Плісецької в Японію, щоб розрізняти Юрія зі своїм братом, дала йому прізвисько «Юріо» через схожість з одним з членів бой-бенду, який вона любить.

сім'я Нісігорі Такесі Нісігорі (яп. 西 郡 豪 Нісіго: ри Такесі) — найкращий друг дитинства і колишній партнер по тренуваннях Юрі. Одружений на Юко, ще однією подрузі дитинства, і є батьком дочок-трійнят. Він допомагає дружині з роботою на місцевій ковзанці, крижаному Замку Хасецу, де троє друзів ще дітьми вчилися кататися на ковзанах.


Юко Нісігорі (яп. 西 郡 優 子 Нісіго: ри Ю: ко) — подруга дитинства і колишня партнерка по тренуваннях Юрі. Завжди була добра до нього і заохочувала його за успіхи на льоду. Вона одружена з іншим другом дитинства, Такесі, і є матір'ю дочок-трійнят. Юко та, хто показав Юрі виступу Віктора. З раннього віку вони обидва сильно захоплювалися їм, регулярно копіюючи його програми під час тренувань.

Аксель Нісігорі (яп. 西 郡 空 挧 流 Нісіго: ри Акусеру), Лутц Нісігорі (яп. 西 郡 流 譜 Нісіго: ри Руццу) і Луп Нісігорі (яп. 西 郡 流 麗 Нісіго: ри Ру: пу) — дочки-трійнята Такесі і Юко, названі на честь типів стрибків (Аксель, Лутц і Луп). Люблять фігурне катання і є прихильницями Юрі. Вони також відповідальні за таємну запис його виступу, коли той виконував золоту програму Віктора, і розміщення її в інтернеті без дозволу.

Фігуристи з різних країн[ред. | ред. код]

Отабек Алтин (яп. オ タ ベ ッ ク · ア ル テ ィ ン Отабекку Арутін) — не любить висловлювати свої емоції, завзятий, тихий і скромний, проте його катання дуже красномовно і виразно. У чемпіонаті світу минулого сезону дебютував в категорії «Senior» (рус. Дорослі) і взяв бронзу. У Казахстані користується величезною славою і вважається національним героєм.

Країна: Казахстан; Вік: 18 років.

Сі Гуанхун (яп. ジ · グ ァ ン ホ ン Дзи Гуанхон) — мріє стати знаменитістю Голлівуду. Його поїздка в Канаду для тренувань на все літо закінчилася тим, що він закупив горою західної одягу. Захоплюється іншому Пхічітом, через нього став вести блоги в соцмережах і викладати Селфі. Скромний, хоч і приховує свої почуття, а його примхливий характер часто спливає на поверхню.

Країна: Китай; Вік: 17 років.

Крістофф Джакометті (яп. ク リ ス ト フ · ジ ャ コ メ ッ テ ィ Курісутофу Дзякометті) — спортсмен, з яким Юрі змагався ще з юніорських часів. Так само популярний, як і Віктор, знаходиться з ним у змагальних відносинах. У сезон, коли Віктор не брав участі в змаганнях, Крістофф розгубив всю мотивацію.

Країна: Швейцарія; Вік: 25 років.

Пхічіт Чуланонт (яп. ピ チ ッ ト · チ ュ ラ ノ ン Пітітто Тюранон) — колишній сусід по кімнаті і тренувальному майданчику Юрі, коли той займався в Детройті. Зараз Пхічіт тренується в Бангкоку. У минулому сезоні посів 3-тє місце в Чемпіонаті Чотирьох континентів. З головою занурений в соцмережі, любить робити Селфі.

Країна: Таїланд; Вік: 20 років.

Мішель Кріспіно (яп. ミ ケ ー レ · ク リ ス ピ ー ノ Міке: ре Курісупі: но) — дуже поміркований, на відміну від стереотипного образу італійських чоловіків. У вільний час приходить підтримати свою сестру-близнючку Сару, яка також займається одиночним фігурним катанням. У нього комплекс старшої сестри, і всі хлопці, які сміють наблизитися до неї, завдяки Мішелю, проходять через пекло.

Країна: Італія; Вік: 22 року.

Мінамі Кендзіро (яп. 南 健 次郎 Кендзіро Мінамі) — тільки що увійшов в категорію «Senior» (укр. Дорослі) фігурист-одинак. Ярок, життєрадісний, дуже наївний і довірливий, його можна описати як «свята простота». Він з родини лікарів, старший брат поки що студент в медичному університеті. На минулому Національному Кубку Японії зайняв перше місце, на нього покладають величезні надії. Великий шанувальник Юрі.

Країна: Японія; Вік: 17 років.

Чи Сингиль (яп. リ · ス ン ギ ル Рі Сунгир) — зазвичай має відсутнє вираз обличчя, але коли виходить на лід, катається ніби божевільний із запеклим поглядом. У цій мінливості і є його чарівність. Користується популярністю, так як його катання неймовірно красиво. Суворий до своїх фанатів, які представляють собою в основному жінок, до яких він має крайнє відраза. Серед спортсменів відрізняється своєю далекістю від моди. Все, чим він стурбований, це — фігурне катання.

Країна: Корея; Вік: 20 років.

Еміль Некола (яп. エ ミ ル · ネ コ ラ Емірові Некора) — джентльмен з нехитрим і добродушним характером. У нього динамічний катання. Поза сезоном захоплюється екстремальними видами спорту, що змушує його тренера жахливо переживати. Він дуже близький з Мішелем, у них майже що братські відносини.

Країна: Чехія; Вік: 18 років.

Георгій Попович (яп. ギ オ ル ギ ー · ポ ポ ー ヴ ィ ッ チ Гіоругі: Попоуітті :) — товариш Віктора, Юрія і Міли по тренувальному майданчику, у них один тренер — Яків. З усіх учнів Якова він єдиний, хто ніколи йому не перечить. Дуже впевнений у своїй артистичності. У сезон, коли не було Віктора, нарешті зміг вийти під промені сонця (мабуть, з тіні Віктора).

Країна Росія ; Вік: 25 років.

Лео де ла Іглесіа (яп. レ オ · デ · ラ · イ グ レ シ ア РЕО Де ра Ігуресіа) — американець мексиканського походження. Душа компанії, справжній скарб для друзів, до яких він завжди уважний. Захоплює глядачів своїми програмами, наповненими оригінальністю. По-максимуму насолоджується всіма змаганнями.

Країна: США ; Вік: 19 років.

Міла Бабічева (яп. ミ ラ · バ ビ チ ェ ヴ ァ Миру Бабітьева) — фігуристка, яку тренує Яків Фельцман. Вона дружелюбна і любить дражнити Юрія, однак, за колючими словами нерідко ховається турбота про її юному сокомандніка. Займає третє місце як одна з провідних світових жіночих фігуристок.

Країна Росія ; Вік: 18 років.

Сара Кріспіно (яп. サ ー ラ · ク リ ス ピ ー ノ Са: ра Курісупі: но) — сестра-близнюк Мішеля, в рейтингу жіночого одиночного катання займає четверте місце. На відміну від свого запального брата, Сара дуже дружелюбна і здається більш зрілоюю.

Інші[ред. | ред. код]

Мінако (яп. ミ ナ コ Мінако) — викладач балету і власниця місцевої танцювальної студії в Хасецу, якої в даний час не вистачає студентів. Вона до цих пір допомагає Юрі з навчанням. Колись Мінако сама була дуже відомою танцівницею і вчителем, який подорожував по всьому світу, щоб навчити інших людей балету.

Хісасі Мороока (яп. 諸 岡 久 志 Мороока Хісасі) — любитель фігурного катання і диктор на багатьох змаганнях. Мороока шанувальник Юрі, закликав його продовжувати свою кар'єру після поразки в своєму першому фіналі Гран-прі.


Яків Фельцман (яп. ヤ コ フ · フ ェ ル ツ マ ン Якофу Феруцуман) — тренер Віктора Никифорова, Юрія Плісецької, Георгія Поповича і Міли Бабичевой. Дуже суворий до своїх учнів, легко впадає в гнів через ексцентричного поведінки Віктора і зневажливого ставлення Юрія до його порад.


Лілія Барановська (яп. リ リ ア · バ ラ ノ フ ス カ ヤ Ріріа Баранофусукая) — сувора і сувора жінка, в минулому прима-балерина Великого Театру і колишня дружина Якова Фельцмана. Після повернення Юрія в Росію, Яків попросив Лілію навчати Юрія балету, щоб допомогти йому поліпшити навички і створити хореографію для довільної програми.


Целестіно Чалдини (яп. チ ェ レ ス テ ィ ー ノ · チ ャ ル デ ィ ー ニ Тьересут'і: але Тяруді: ні) — американець італійського походження, тренер Пхічіта. Тренував Юрі, коли той займався в Детройті. Після програшу в своєму першому фіналі Гран-прі, Юрі розірвав з ним стосунки і повернувся додому в Японію. Коли почув, що Віктор узяв Юрі своїм учнем, Целестіно нітрохи не розсердився, а навпаки підтримав Юрі.


Микола Плисецкий (яп. コ ー リ ャ · プ リ セ ツ キ ー Ко: ря Пурісецукі :) — дідусь Юрія, який живе в Москві. Коли Юрій був маленьким, він водив його на фігурне катання.


Музика[ред. | ред. код]

Композиторами аніме-серіалу стали Таро Умебаясі і Таку Мацусіба, а музичним продюсером Кейсуке Томінага. Альбом під назвою Oh! SkaTra !!! Yuri !!! on ICE (яп. Oh! ス ケ ト ラ !!! ユ ー リ !!! on ICE), що включає всі оригінальні 24 пісні, які використовуються в аніме, буде випущений 21 грудня 2016 года .

відкриває композиція «History Maker» виконує Дін Фудзіока закриває композиція «You Only Live Once» виконує Ватару Хатано

Критика[ред. | ред. код]

За словами рецензента Anime News Network, дане аніме представило глядачеві одностатевих персонажів відчувають романтичне і сексуальний потяг один до одного, без перетворення цих почуттів в фетиш. Як результат, лише через п'ять епізодів аніме завоювало успіх серед шанувальників ЛГБТ тематики. Також, завдяки отримала позитивні відгуки анімації та історії, аніме знайшло відгук і серед звичайних людей . Як стверджує інший рецензент, в принципі можливо придумати правдоподібні аргументи на користь відсутності романтичних відносин між головними персонажами. Однак, у світлі подій сьомого епізоду, це вже буде означати навмисну ​​спробу заперечити те, що відбувається. Триразовий чемпіон з фігурного катання Джонні Вейр зазначив що уявлення позитивного образу ЛГБТ тематики в даному аніме похвально, хоча і навряд чи змінить уявлення про гомосексуальні атлетів в головах 60-річних бізнесменів.