Yuri!!! on Ice

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Yuri !!! on Ice (яп. ユ ー リ !!! on Ice Юрі він Айсу, букв. «Юрі на льоду») — аніме-серіал про фігурне катання студії MAPPA. Режисер Саё Ямамото, сценарій написаний Міцури Кубо, дизайном персонажів займався Тадасі Хірамацу, музика Таро Умебаясі і Таку Мацусіба, хореографія фігурного катання Кендзі Міямото. Прем'єра відбулася 6 жовтня 2016 року.

Сюжет

Історія оповідає про Юрі Кацуко, на чиї плечі покладено надії всієї Японії, але в фіналі Гран-прі з фігурного катання він зазнає нищівної поразки. Хлопець повертається додому на Кюсю, де не був уже 5 років, і його опановують змішані почуття. Юрі не може вирішити: залишити фігурне катання або все ж продовжити займатися спортом. Розмірковуючи про це, він ховається від усіх в Кацуко-Онсен, яким керує його сім'я, і ​​допомагає там з роботою. Але через якийсь час, зовсім несподівано, на порозі його будинку з'являється всесвітньо відомий фігурист Віктор Нікіфоров, який вирішив стати тренером Юрі після перегляду запису його виступу із золотою програмою Віктора з останнього чемпіонату. Разом з Віктором Юрі прагне виграти серію Гран-прі, борючись зі своїм суперником, Юрієм Плісецька, 15-річної висхідною зіркою з Росії.

Головні персонажі

Юрі Кацуко (яп. 勝 生 勇 利 Кацуко Ю: ри) — боягуз по натурі і легко набирає вагу, при цьому великий любитель свинини. Головні його сильні сторони як фігуриста — почуття ритму і унікальний крок. Він не в змозі витримувати тиск, тому в найкритичніший момент завжди примудряється облажаться. Зараз в його кар'єрі настав переломний момент, і все залежить від його успіхів в останньому спортивному сезоні.

Країна: Японія; Вік: 23 року.

Віктор Нікіфоров (яп. ヴ ィ ク ト ル · ニ キ フ ォ ロ フ Вікутору Нікіфорофу) — жива легенда спорту, розпещений увагою глядачів, популярний як серед жінок, так і серед чоловіків, володар харизми рок-зірки. П'ять разів поспіль ставав чемпіоном світу. Юрі з самого дитинства вважав Віктора своїм кумиром. А тепер, з незрозумілих причин, і Віктора зацікавила скромна персона Юрі.

Країна Росія ; Вік: 27 років.

Юрій Плисецкий (яп. ユ ー リ · プ リ セ ツ キ ー Ю: ри Пурісецукі :) — російський фігурист нового покоління. Виграв три молодіжних чемпіонату світу поспіль. Завдяки ангельської зовнішності отримав прізвисько «Російська фея» (англ. Russian Fairy), але як тільки він сходить з льоду, стає грубим і вульгарним. Амбіційний юнак, який ні краплі не сумнівається в тому, що зможе стати найкращим у світі.

Країна Росія ; Вік: 15 років.

Родина Кацуко

Тосія Кацуко (яп. 勝 生 利 也 Кацуко Тосія) — батько Юри і Марі, власник Ю-топіі — гарячих джерел, на яких працює вся родина.


Хіроко Кацуко (яп. 勝 生 寛 子 Кацуко Хіроко) — мати Юри і Марі, дружина Тосіі. Дуже добра і гостинна жінка, допомагає керувати Ю-топіей.


Марі Кацуко (яп. 勝 生 真 利 Кацуко Марі) — старша сестра Юри, допомагає з роботою в Ю-топіі. Під час візиту Юрія Плісецької в Японію, щоб розрізняти Юрія зі своїм братом, дала йому прізвисько «Юріо» через схожість з одним з членів бой-бенду, який вона любить.

сім'я Нісігорі Такесі Нісігорі (яп. 西 郡 豪 Нісіго: ри Такесі) — найкращий друг дитинства і колишній партнер по тренуваннях Юрі. Одружений на Юко, ще однією подрузі дитинства, і є батьком дочок-трійнят. Він допомагає дружині з роботою на місцевій ковзанці, крижаному Замку Хасецу, де троє друзів ще дітьми вчилися кататися на ковзанах.


Юко Нісігорі (яп. 西 郡 優 子 Нісіго: ри Ю: ко) — подруга дитинства і колишня партнерка по тренуваннях Юрі. Завжди була добра до нього і заохочувала його за успіхи на льоду. Вона одружена з іншим другом дитинства, Такесі, і є матір'ю дочок-трійнят. Юко та, хто показав Юрі виступу Віктора. З раннього віку вони обидва сильно захоплювалися їм, регулярно копіюючи його програми під час тренувань.

Аксель Нісігорі (яп. 西 郡 空 挧 流 Нісіго: ри Акусеру), Лутц Нісігорі (яп. 西 郡 流 譜 Нісіго: ри Руццу) і Луп Нісігорі (яп. 西 郡 流 麗 Нісіго: ри Ру: пу) — дочки-трійнята Такесі і Юко, названі на честь типів стрибків (Аксель, Лутц і Луп). Люблять фігурне катання і є прихильницями Юрі. Вони також відповідальні за таємну запис його виступу, коли той виконував золоту програму Віктора, і розміщення її в інтернеті без дозволу.

Фігуристи з різних країн

Отабек Алтин (яп. オ タ ベ ッ ク · ア ル テ ィ ン Отабекку Арутін) — не любить висловлювати свої емоції, завзятий, тихий і скромний, проте його катання дуже красномовно і виразно. У чемпіонаті світу минулого сезону дебютував в категорії «Senior» (рус. Дорослі) і взяв бронзу. У Казахстані користується величезною славою і вважається національним героєм.

Країна: Казахстан; Вік: 18 років.

Сі Гуанхун (яп. ジ · グ ァ ン ホ ン Дзи Гуанхон) — мріє стати знаменитістю Голлівуду. Його поїздка в Канаду для тренувань на все літо закінчилася тим, що він закупив горою західної одягу. Захоплюється іншому Пхічітом, через нього став вести блоги в соцмережах і викладати Селфі. Скромний, хоч і приховує свої почуття, а його примхливий характер часто спливає на поверхню.

Країна: Китай; Вік: 17 років.

Крістофф Джакометті (яп. ク リ ス ト フ · ジ ャ コ メ ッ テ ィ Курісутофу Дзякометті) — спортсмен, з яким Юрі змагався ще з юніорських часів. Так само популярний, як і Віктор, знаходиться з ним у змагальних відносинах. У сезон, коли Віктор не брав участі в змаганнях, Крістофф розгубив всю мотивацію.

Країна: Швейцарія; Вік: 25 років.

Пхічіт Чуланонт (яп. ピ チ ッ ト · チ ュ ラ ノ ン Пітітто Тюранон) — колишній сусід по кімнаті і тренувальному майданчику Юрі, коли той займався в Детройті. Зараз Пхічіт тренується в Бангкоку. У минулому сезоні посів 3-тє місце в Чемпіонаті Чотирьох континентів. З головою занурений в соцмережі, любить робити Селфі.

Країна: Таїланд; Вік: 20 років.

Мішель Кріспіно (яп. ミ ケ ー レ · ク リ ス ピ ー ノ Міке: ре Курісупі: но) — дуже поміркований, на відміну від стереотипного образу італійських чоловіків. У вільний час приходить підтримати свою сестру-близнючку Сару, яка також займається одиночним фігурним катанням. У нього комплекс старшої сестри, і всі хлопці, які сміють наблизитися до неї, завдяки Мішелю, проходять через пекло.

Країна: Італія; Вік: 22 року.

Мінамі Кендзіро (яп. 南 健 次郎 Кендзіро Мінамі) — тільки що увійшов в категорію «Senior» (укр. Дорослі) фігурист-одинак. Ярок, життєрадісний, дуже наївний і довірливий, його можна описати як «свята простота». Він з родини лікарів, старший брат поки що студент в медичному університеті. На минулому Національному Кубку Японії зайняв перше місце, на нього покладають величезні надії. Великий шанувальник Юрі.

Країна: Японія; Вік: 17 років.

Чи Сингиль (яп. リ · ス ン ギ ル Рі Сунгир) — зазвичай має відсутнє вираз обличчя, але коли виходить на лід, катається ніби божевільний із запеклим поглядом. У цій мінливості і є його чарівність. Користується популярністю, так як його катання неймовірно красиво. Суворий до своїх фанатів, які представляють собою в основному жінок, до яких він має крайнє відраза. Серед спортсменів відрізняється своєю далекістю від моди. Все, чим він стурбований, це — фігурне катання.

Країна: Корея; Вік: 20 років.

Еміль Некола (яп. エ ミ ル · ネ コ ラ Емірові Некора) — джентльмен з нехитрим і добродушним характером. У нього динамічний катання. Поза сезоном захоплюється екстремальними видами спорту, що змушує його тренера жахливо переживати. Він дуже близький з Мішелем, у них майже що братські відносини.

Країна: Чехія; Вік: 18 років.

Георгій Попович (яп. ギ オ ル ギ ー · ポ ポ ー ヴ ィ ッ チ Гіоругі: Попоуітті :) — товариш Віктора, Юрія і Міли по тренувальному майданчику, у них один тренер — Яків. З усіх учнів Якова він єдиний, хто ніколи йому не перечить. Дуже впевнений у своїй артистичності. У сезон, коли не було Віктора, нарешті зміг вийти під промені сонця (мабуть, з тіні Віктора).

Країна Росія ; Вік: 25 років.

Лео де ла Іглесіа (яп. レ オ · デ · ラ · イ グ レ シ ア РЕО Де ра Ігуресіа) — американець мексиканського походження. Душа компанії, справжній скарб для друзів, до яких він завжди уважний. Захоплює глядачів своїми програмами, наповненими оригінальністю. По-максимуму насолоджується всіма змаганнями.

Країна: США ; Вік: 19 років.

Міла Бабічева (яп. ミ ラ · バ ビ チ ェ ヴ ァ Миру Бабітьева) — фігуристка, яку тренує Яків Фельцман. Вона дружелюбна і любить дражнити Юрія, однак, за колючими словами нерідко ховається турбота про її юному сокомандніка. Займає третє місце як одна з провідних світових жіночих фігуристок.

Країна Росія ; Вік: 18 років.

Сара Кріспіно (яп. サ ー ラ · ク リ ス ピ ー ノ Са: ра Курісупі: но) — сестра-близнюк Мішеля, в рейтингу жіночого одиночного катання займає четверте місце. На відміну від свого запального брата, Сара дуже дружелюбна і здається більш зрілоюю.

Інші

Мінако (яп. ミ ナ コ Мінако) — викладач балету і власниця місцевої танцювальної студії в Хасецу, якої в даний час не вистачає студентів. Вона до цих пір допомагає Юрі з навчанням. Колись Мінако сама була дуже відомою танцівницею і вчителем, який подорожував по всьому світу, щоб навчити інших людей балету.

Хісасі Мороока (яп. 諸 岡 久 志 Мороока Хісасі) — любитель фігурного катання і диктор на багатьох змаганнях. Мороока шанувальник Юрі, закликав його продовжувати свою кар'єру після поразки в своєму першому фіналі Гран-прі.


Яків Фельцман (яп. ヤ コ フ · フ ェ ル ツ マ ン Якофу Феруцуман) — тренер Віктора Никифорова, Юрія Плісецької, Георгія Поповича і Міли Бабичевой. Дуже суворий до своїх учнів, легко впадає в гнів через ексцентричного поведінки Віктора і зневажливого ставлення Юрія до його порад.


Лілія Барановська (яп. リ リ ア · バ ラ ノ フ ス カ ヤ Ріріа Баранофусукая) — сувора і сувора жінка, в минулому прима-балерина Великого Театру і колишня дружина Якова Фельцмана. Після повернення Юрія в Росію, Яків попросив Лілію навчати Юрія балету, щоб допомогти йому поліпшити навички і створити хореографію для довільної програми.


Целестіно Чалдини (яп. チ ェ レ ス テ ィ ー ノ · チ ャ ル デ ィ ー ニ Тьересут'і: але Тяруді: ні) — американець італійського походження, тренер Пхічіта. Тренував Юрі, коли той займався в Детройті. Після програшу в своєму першому фіналі Гран-прі, Юрі розірвав з ним стосунки і повернувся додому в Японію. Коли почув, що Віктор узяв Юрі своїм учнем, Целестіно нітрохи не розсердився, а навпаки підтримав Юрі.


Микола Плисецкий (яп. コ ー リ ャ · プ リ セ ツ キ ー Ко: ря Пурісецукі :) — дідусь Юрія, який живе в Москві. Коли Юрій був маленьким, він водив його на фігурне катання.


Музика

Композиторами аніме-серіалу стали Таро Умебаясі і Таку Мацусіба, а музичним продюсером Кейсуке Томінага. Альбом під назвою Oh! SkaTra !!! Yuri !!! on ICE (яп. Oh! ス ケ ト ラ !!! ユ ー リ !!! on ICE), що включає всі оригінальні 24 пісні, які використовуються в аніме, буде випущений 21 грудня 2016 года .

відкриває композиція «History Maker» виконує Дін Фудзіока закриває композиція «You Only Live Once» виконує Ватару Хатано

Критика

За словами рецензента Anime News Network, дане аніме представило глядачеві одностатевих персонажів відчувають романтичне і сексуальний потяг один до одного, без перетворення цих почуттів в фетиш. Як результат, лише через п'ять епізодів аніме завоювало успіх серед шанувальників ЛГБТ тематики. Також, завдяки отримала позитивні відгуки анімації та історії, аніме знайшло відгук і серед звичайних людей . Як стверджує інший рецензент, в принципі можливо придумати правдоподібні аргументи на користь відсутності романтичних відносин між головними персонажами. Однак, у світлі подій сьомого епізоду, це вже буде означати навмисну ​​спробу заперечити те, що відбувається. Триразовий чемпіон з фігурного катання Джонні Вейр зазначив що уявлення позитивного образу ЛГБТ тематики в даному аніме похвально, хоча і навряд чи змінить уявлення про гомосексуальні атлетів в головах 60-річних бізнесменів.