Слово і Діло

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Слово і Діло» — аналітичний портал. Ключовим аспектом роботи «Слова і Діла» є висвітлення інформації щодо обіцянок і стану їх виконання провідними українськими політиками та чиновниками. Співпрацює з інформаційним агентством «Слово і Діло»[1].

«Слово і Діло»
Засновано 2015
Засновник проекту Віталій Коршунов
Голова громадської організації Ельвіра Жуковська
Адреса редакції м. Київ, бульвар Лесі Українки, 3, оф. 13
Веб-сторінка http://slovoidilo.ua/

Принцип роботи системи народного контролю[ред.ред. код]

Веб-портал «Слово і Діло» у щоденному режимі публікує актуальні новини, коментарі, авторські статті, інфографіки, фото- і відеорепортажі про ситуацію в Україні українською та російською мовами.

Місія — дотримання принципу транспарентності (відкритості) влади та підзвітність політиків і посадових осіб органів державного управління звичайним громадянам.

Станом на травень 2015 року в системі «Слово і Діло» зафіксовано більше 40 тис. унікальних обіцянок та більше 5 тис. персон.
Обіцянкою система народного контролю вважає вислів, зобов'язання або публічну заяву, за якою персона має зробити що-небудь або не робити чого-небудь, виходячи з власних посадових обов'язків, політичної та партійної приналежності, або ж власних моральних, соціальних чи громадських цілей.

Кожна персона на сайті інформаційного агентства "Слово і ДІло" має власний профіль, що включає біографію, дані обіцянки та рівень їх виконання (рейтинг відповідальності або безвідповідальності). Рейтинг відповідальності персони обраховується як співвідношення виконаних обіцянок до їх загальної кількості, а рейтинг безвідповідальності, відповідно - як співвідношення невиконаних обіцянок до їх загальної кількості. Проект також обраховує динаміку даних політиком обіцянок за часом та посадою.

Система народного контролю моніторить обіцянки:

 • Президента України, посадових осіб Адміністрації Президента України;
 • Прем'єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України;
 • народних депутатів України;
 • голів обласних державних адміністрацій;
 • міських голів обласних центрів;
 • Генерального прокурора України, Голови Служби безпеки України тощо.

Джерела отримання інформації щодо виконання чи невиконання обіцянок:

 • профільні сайти органів державної влади, місцевого самоврядування, міністерств, відомств;
 • персональні веб-сайти і сторінки у соціальних мережах політиків, чиновників;
 • центральні та регіональні інформаційні агенції, ЗМІ;
 • звернення, офіційні коментарі (в тому числі у телефонному режимі);
 • відповіді на офіційні запити, звернення (в тому числі в письмовому та електронному вигляді).

Історія роботи проекту[ред.ред. код]

Засновник системи моніторингу "Слово і Діло", кандидат політичних наук Віталій Коршунов ще у 2008 році окреслив[1] головну мету проекту, як подолання або зниження рівня популізму в українській політиці. ГО "Слово і Діло" прагне залучити якомога більшу кількість українців до контролю влади, адже невиконання обіцянок політиками врешті-решт стає причиною суспільного невдоволення. 

У 2014 році активісти «Слово і Діло» провели низку суспільно-політичних акцій протесту, на кшталт "Меморіал політичної відповідальності"[7] і "Перший дзвоник депутата". На останній акції було представлено «Щоденник народного депутата України», за допомогою якого усі без винятку народні обранці зможуть фіксувати свої поточні дії та виконані або невиконані обіцянки. [8]

Аналітичні звіти[ред.ред. код]

Результати контролю виконання обіцянок ГО публікує на порталі інформаційного агентства «Слово і Діло» у вигляді зведених інфографік рейтингів відповідальності. Журналісти інформаційного агентства представляють зведені порівняльні рейтинги українських ТОП-політиків[9], голів обласних держадміністрацій[10], мерів міст[11] та інших чиновників[12], а також новини щодо виконання ними обіцянок.

В передвиборчий період проект формує рейтинги відповідальності кандидатів[2].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний сайт
Офіційна Facebook-сторінка
Офіційна ВК-сторінка
Офіційний YouTube канал
Офіційний Twitter-аккаунт