Škoda Holding

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Škoda Holding
чеськ. ŠKODA a.s.
Тип бізнес і підприємство
Форма власності акціонерне товариство[d][1]
Галузь конгломерат, Manufacture of steam generators, except central heating hot water boilersd[2], Manufacture of railway locomotives and rolling stockd[2], Manufacture of weapons and ammunitiond[2], Manufacture of engines and turbines, except aircraft, vehicle and cycle enginesd[2], machinery industry and plant constructiond[2], автомобілебудування[d][2] і оборонне виробництво[2]
Наступник(и)
(спадкоємці)
Škoda Transportation, Škoda JSd і Doosan Škoda Powerd
Засновано 1859 і 1990
Засновник(и) House of Waldsteind і Еміль Шкода
Закриття (ліквідація) 2018
Штаб-квартира Пльзень[3]
Холдингова компанія Reichswerke AG für Waffen-und Maschinenbau Hermann Göringd[2]
Дочірні компанії Omnipol Handels AGd[2]
skoda.cz
CMNS: Škoda Holding у Вікісховищі

Škoda Holding a.s. (Шко́да Хо́лдинг) — один з найбільших конгломератів Чехії, компанії і підприємства якого спеціалізувалися на машинобудуванні. У 1999 році був розформований. Частину підприємств ліквідовано, частина перейшла у власність інших компаній, частина продовжує функціонувати самостійно.

Штаб-квартира у Празі (Václavské náměstí 837/11, 110 00 Прага 1), поштова адреса (як і основні потужності підприємства) — у Пльзені (Tylova 1/57 301 28 Plzeň Česká republika)[4].

Історія та продукція[ред. | ред. код]

Компанію було засновано в 1859 році графом Валленштейн-Вартенберком як ливарну і машинобудівну фабрику в місті Пльзень.

У 1869 році власником фабрики став інженер і підприємець Еміль Шкода (Emil Škoda), прізвище якого власне і стало торговою маркою.

Шкодівський танк Panzer 38(t) часів ІІ Світової

У 2-й половині XIX століття — на початку XX століття фабрика випускала вироби з металу та ливарну продукцію для промислових об'єктів: деталі для млинів, залізничного транспорту, електростанцій (наприклад, для Ніагарської), елементи шлюзів (наприклад, для Суецького каналу) тощо. Помітне місце у виробництві заводів Шкода посідала військова продукція — артилерія та інше військове начиння для армії та флоту, як Австро-Угорщини, так і на експорт до різних країн у цілому світі (від Мексика до Японії).

Сучасний логотип «Шкоди» — крилата стріла з п'ятьма стилізованими пір'їнами всередині кола (так званий «індіанець», див. основне зображення нагорі сторінки) існує починаючи від 1923 року.

Перед Другою світовою війною вже чехословацький концерн, в тому числі, випускав танки та інше озброєння. Після анексії Судет за Мюнхенською угодою та наступної окупації Чехословаччини навесні 1939 року нацистська Німеччина отримала заводи Шкода у своє користування. Таким чином, танками «Шкода» було оснащено декілька німецьких дивізій, що напали на СРСР 1941 року.

Найвідомішими у світі є автомобілі марки «Шкода», тролейбуси а також трамваї та локомотиви.

З лютого 2009 року правонаступником Škoda Holding a.s., стає Škoda Transportation.

Підприємства «Шкода»[ред. | ред. код]

Після розформування холдингу у 1999-му, частина корпорацій і підприємств, що до нього входили, були продані іншим холдингам чи корпораціям (деякі з них припинили виробництво, а деякі залишили собі лише назву як бренд), а інша частина продовжує виробляти продукцію як самостійні підприємства чи компанії:

Основні виробники легкових автомобілів[ред. | ред. код]

У Чехії[ред. | ред. код]

Закордонні виробники[ред. | ред. код]

Основні виробники вантажівок та автобусів[ред. | ред. код]

У Чехії[ред. | ред. код]

Зарубіжні виробники[ред. | ред. код]

Основні виробники тролейбусів, трамваїв[ред. | ред. код]

У Чехії[ред. | ред. код]

Зарубіжні виробники[ред. | ред. код]

  • Росія Росія OOO Шкода Вагонмаш. Штаб-квартира та основні виробничі потужності у м. Вологда.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]