Škoda Holding

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип Škoda Holding

Škoda Holding a.s. (Шко́да Хо́лдинг) — одна з найбільших компаній Чехії, що спеціалізується на машинобудуванні.

Штаб-квартира компанії розташована у Празі (Václavské náměstí 837/11, 110 00 Прага 1), поштова адреса (як і основні потужності підприємства) — у Пльзені (Tylova 1/57 301 28 Plzeň Česká republika)[1].

Історія та продукція[ред.ред. код]

Компанію було засновано в 1859 році графом Валленштейн-Вартенберком як ливарну і машинобудівну фабрику в місті Пльзень.

У 1869 році власником фабрики став інженер і підприємець Еміль Шкода (Emil Škoda), прізвище якого власне і стало торговою маркою.

Шкодівський танк Panzer 38(t) часів ІІ Світової

У 2-й половині XIX століття — на початку ХХ століття фабрика випускала вироби з металу та ливарну продукцію для промислових об'єктів: деталі для млинів, залізничного транспорту, електростанцій (наприклад, для Ніагарської), елементи шлюзів (наприклад, для Суецького каналу) тощо. Помітне місце у виробництві заводів Шкода посідала військова продукція — артилерія та інше військове начиння для армії та флоту, як Австро-Угорщини, так і на експорт до різних країн у цілому світі (від Мексика до Японії).

Сучасний логотип «Шкоди» — крилата стріла з п'ятьма стилізованими пір'їнами всередині кола (так званий «індіанець», див. основне зображення нагорі сторінки) існує починаючи від 1923 року.

Перед Другою світовою війною вже чехословацький концерн, в тому числі, випускав танки та інше озброєння. Після анексії Судет за Мюнхенською угодою та наступної окупації Чехословаччини навесні 1939 року нацистська Німеччина отримала заводи Шкода у своє користування. Таким чином, танками «Шкода» було оснащено декілька німецьких дивізій, що напали на СРСР 1941 року.

У 2-й половині XX століття і в наш час (2000-ні) найвідомішими у світі є автомобілі марки «Шкода», а також трамваї та локомотиви.

Сучасні підприємства Шкода[ред.ред. код]

У теперішній час (2000-ні) під маркою «Шкода» працюють наступні підприємства (деякі з них мають нових власників, що залишили собі лише назву як бренд):

Виноски[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]