Євангеліон (меха)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Євангеліон 02, 01 та 00

Євангеліон (яп. エヴァンゲリオン, англ. Evangelion) — в аніме-серіалі і манзі «Neon Genesis Evangelion» людиноподібна біомеханічна бойова машина, керована або людиною (пілотом) зсередини, або дистанційно (за допомогою «псевдопілота»). В аніме-культурі такі роботи називаються «меха». Євангеліонів часто називають просто «Єва». Як і Ангели, вони уміють створювати АТ-поле.

Спочатку Євангеліони створювалися відділеннями організації NERV по всій Землі для захисту від нападу Ангелів. Також доступ до технології виробництва Євангеліонів мала організації SEELE, яка контролює NERV.

Пристрій і технологія[ред. | ред. код]

Євангеліони є гігантськими (більше 40 метрів заввишки і вагою більше 1000 тонн) людиноподібними біороботами. Механіка їх руху і основні пропорції корпусу приблизно ідентичні параметрам людини.

Тулуб розбитий на грудну клітку (зазвичай захищену важкою бронею) і декілька ребер. Плечі Єв продовжують високі футляри-кріплення з потовщеннями в області з'єднання руки з тулубом. Голова зазвичай видовжена й витягнута в порівнянні до людської.

Зброя[ред. | ред. код]

У боях з Ангелами Євангеліони використовують вогнепальну, холодну і експериментальну зброю. Через свою будову Єви поводяться з відповідним типом зброї так само, як і люди; так само озброєння Євангеліонів практично ідентично традиційним сучасним видам озброєння.

  • Квантовий ніж — універсальна зброя Євангеліонів. Німецька розробка являє собою величезний (відповідно до параметрів Євангеліона) більше схожий на канцелярський ніж, з видвижним лезом. Японська розробка — нескладний армійський ніж. Квантовий ніж ховається в один з футлярів-кріплень над плечима Єв.
  • Автоматична вогнепальна зброя — використовується Євангеліонами для швидких сутичок, що не вимагають високої потужності зброї. Єдиний Ангел, знищений за допомогою цього виду зброї, — дев'ятий — був уражений прицільним пострілом в незахищену область.
  • Позитронна зброя — величезна позитронна гвинтівка, експериментальна модель, розроблена для ведення бойових дій регулярною армією Японії. Інший зразок позитронної зброї, розроблений в NERV, не володів достатньою потужністю, тому армійська модель була реквізована NERV для боротьби з п'ятим Ангелом. Євангеліон-01 зробив з рушниці два постріли, для чого знадобилося вся енергія країни. Більше позитронна зброя не застосовувалася для боротьби з Ангелами.
  • Важка холодна зброя — активно використовується Аскою, пілотом Євою-02. Частіше за все Аска вибирає односторонній спис.
  • Спис Лонгинія — гігантський спис з двома вістрями на кінці, які можуть згортатися разом. Спис був успішно використаний проти п'ятнадцятого Ангела, потім його було втрачене в космосі до кінця серіалу. Спис може пробивати АТ-поле і володіє особливими властивостями, необхідними для початку комплементації або її каталізації.
  • Репліканти Списа Лонгинія — великі важкі бойові двосторонні списи, здатні швидко перетворюватися на подібності Списа Лонгинія. Репліканти також здатні проривати АТ-поле, але відповідність іншим властивостям оригіналу невідома.
  • Шипи — близько десяти гострих тіл невідомої будови, здатні прошивати броню Євангеліонів або аналогічні матерії. Вистрілюються єдиним залпом з одного футляра-кріплення над плечима. Шипами користувалася тільки Єва-02, про їх наявність у інших Євангеліонів невідомо.

Енергоживлення[ред. | ред. код]

Для отримання енергії Євангеліони використовують внутрішні і зовнішні джерела енергії. За допомогою стандартних встроєних батарей робот може перебувати в декількох режимах:

  • Повне функціонування всіх систем — 1 хвилина
  • Нормальний робочий стан — 5 хвилин
  • Підтримка життя пілота (при відключенні всіх інших систем) — 17 годин

Для постійного повного функціонування передбачена передача енергії Євангеліону через товстий кабель від зовнішніх джерел. Він приєднується штекером до Єви під лопатками. Під час боїв безпосередньо в Токіо-3 роботи можуть міняти кабелі з різних джерел, розташованих у спеціальних сховищах по всьому місту, якщо кабелю не вистачає довжини або пересування між будинками заплутує кабель.

Теоретично Євангеліон може використовувати спеціальні S2 (Супер Соленоїдні) двигуни, які виконують роль традиційних нескінченних джерел енергії у Ангелів. Такі двигуни змогли б забезпечувати роботів енергією практично необмежений час, і таким чином це вирішило б проблему залежності від зовнішніх джерел. S2 двигуном володіла Єва-04 і Серійні Євангеліони.

Внутрішній устрій і управління[ред. | ред. код]

Фізично Євангеліон — одночасно і машина і жива істота. Єва покрита неорганічною бронею і (можливо) використовує неорганічні основи для скелета і каркаса. Також відомо, що внутрішньо Євангеліон має біологічну матерію, тому вона може взаємодіяти з органікою (наприклад, з S2 двигуном) і проявляти органічні властивості, як, наприклад, відновлення тканин.

Крім того, працездатний Євангеліон має власну душу (зазвичай її називають «резидентною душею») або аналог такої. Це точно виконується для двох роботів з серіалу, але, імовірно, є необхідною умовою для успішного запуску будь-якого Євангеліона. Теоретично при ініціації пілота, його душа взаємодіє з резидентною душею і, якщо обидві сторони готові прийняти один одного, відбувається остаточна активація Євангеліона. Таким чином, для нормальної роботи системи необхідна взаємна спорідненість душ пілота і Єви. Володіння душею також дозволяють Євангеліонам створювати свої власні АТ-поля і контролювати їх.

Пілоти управляють Євами зсередини і поміщаються в кабіну управління в спеціальній контактній капсулі, що повністю заливається спеціальною рідиною «LCL», яка допомагає забезпечувати життєдіяльність пілота (наприклад, забезпечує легені киснем) і покращує ступінь синхронізації пілота і Єви. Контактна капсула поміщається всередину тіла Євангеліону в області потилиці або шиї.

Взаємодія пілота з Євангеліоном дозволяє першому фактично в думках передавати накази і управляти машиною. Так, наприклад, якщо пілот уявить собі якусь здійснювану ним дію, то Єва зробить це. З іншого боку між пілотом і Євою також передаються всі відчуття. Якщо Євангеліон отримає пошкодження, то і пілотові здаватиметься те ж саме, хоча він залишатиметься неушкодженим.

Підготовка і транспортування[ред. | ред. код]

Усередині штаб-квартири NERV Євангеліони знаходяться в замороженому стані. Їх рухи обмежені численними важкими кріпленнями і опорами. При довгій бездіяльності камери з Євамі заливають невизначеною рідиною, що можливо виконує роль мастила, зберігає матеріали від старіння.

Під час підготовки Єв до бою кріплення забираються і, залежно від положення супротивника, робот або негайно переходить в бойовий режим і самостійно вибирається з камер, або транспортується до однієї з катапульт. Катапульта — надшвидкісний ліфт — дозволяє швидко доставити Єву на поверхню в місто або всередину Геофронта. Шахти виходів розташовані в різних місцях Токіо-3.

Якщо дії Євангеліонів необхідні на далекій відстані від штаб-квартири NERV, їх транспортують за допомогою авіації і в екстрених випадках роботи самостійно від'єднуються від засобу перевезення прямо в повітрі. Надміцна конструкція Єв дозволяє їм не отримувати пошкоджень навіть після падіння з великої висоти. Серійні Єви в таких випадках використовують власні крила.

Для транспортування роботів між країнами використовується авіація і морські кораблі. Єва-02 була доставлена з Німеччини в Японію за допомогою флоту ООН з флагманським кораблем «Over the rainbow». Єву-03 перевезли з США на літаку.

Історія і хронологія[ред. | ред. код]

Передумови до створення Євангеліонів з'явилися в час Другого удару, коли на землі була виявлена суть Першого Ангела — Адама. Єва розроблялася, як клон Адама (що відповідає біблійській концепції «Єва пішла від Адама»).

Роботи зі створення Євангеліонів вела організація GEHIRN, потім проект прийняв NERV і до 2015 року довів його до завершення. Безпосередньо у розробці Єв брали участь Юі Ікарі, Кьоко Цепелін Сорю, Наоко Акаґі та Ріцуко Акаґі.

В ході розробки проекту Юі Ікарі була поглинена Євангеліоном-01, тобто її душа стала резидентною. Передбачається, що Юі зробила це свідомо, оскільки хотіла тим самим гарантувати перебування Шінджі Ікарі усередині Єви під час Третього удару. Це було б визначено, оскільки душа Юі була б резидентною і вирішувала б, хто може зайняти місце пілота, а хто — ні. Крім того Юі, можливо, хотіла самостійно контролювати процес Третього удару.

Всі Євангеліони розрізняються між собою принаймні зовні і деякими характеристиками.

Пробні Євангеліони[ред. | ред. код]

У спеціальних відділеннях NERV зберігається величезна кількість забракованих Євангеліонів. Вони були створені і демонтовані в ході досліджень, пов'язаних з природою Єв. Практично всі з них є незавершені (невдалі) моделі Юніт-00. Також в підвальних лабораторіях NERV зберігається декілька недемонтованих тіл Євангеліонів, так звані модельні тіла, позбавлених броні, нижніх кінцівок та голови як такової.

Перші Евангеліони[ред. | ред. код]

Перші дві Єви призначалися в першу чергу для продовження досліджень і експериментів NERV.

Євангеліон-00 (яп. 零号機 «Нульовий») — тестова модель Євангеліона, перша успішна спроба створення машини типу Євангеліон. Пілотується Першим Дитям Рей Аянамі. Робот забарвлений в помаранчевий колір (після серйозних пошкоджень в бою перефарбований в синій), має одне око (монокулярний зір). Побудований в Токіо-3. Статус резидентної душі невідомий (можливо — Наоко Акаґі або Рей-1). Знищив 15-го і 16-го Ангелів.

Євангеліон-01 (яп. 初号機 «Перший») — прототип Євангеліона, друга машина, успішно створена в ході проекту. Пілотується Третім Дитям Шінджі Ікарі. Робот забарвлений у фіолетовий колір із зеленими вставками, має зловісний вигляд (деякі персонажі помічають, що Єва-01 схожа на демона), має двоє очей (бінокулярний зір). Побудований в Токіо-3. Статус резидентної душі: Юі Ікарі. Робот перебував в стані берсерку під час бою з третім Ангелом і рухався без енергії принаймні три рази за весь серіал. У 19 серії Єва-01 після знищення Ангела поглинула його S2 двигун і успішно взаємодіяла з ним. У час комплементації Єва-01 опинилася в центрі Удару, але витримала це, як і хотіла Юі Ікарі. Знищив 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14 і 17-го ангелів.

Бойові Євангеліони[ред. | ред. код]

Євангеліон-02 (яп. 弐号機 «Другий») — перша повністю функціонуюча бойова модель типу Євангеліон. Пілотувався Другим Дитя Аскою Ленглі Сорю і пізніше П'ятим Дитям Каору Наґіса. Робот забарвлений в червоний колір, має чотири ока. Створений німецьким відділенням NERV, доставлений в Японію флотом ООН (флагман — «Over the rainbow»). Статус резидентної душі: Кьоко Цепелін. Робот був знищений в процесі Третього Удару серійними Євами. Знищив 6, 7, 8 і 10-го ангелів.

Євангеліон-03 (яп. 参号機 «Третій») — друга бойова модель Єви (перша бойова модель поставлена на серійне виготовлення). Пілотувалася Четвертим Дитя Тоджі Судзухара. Робот забарвлений в чорний колір, має два ока (бінокулярний зір). Розроблений в США. Статус резидентної душі невідомий (можливо мати Тоджі або сестра). В результаті катастрофи під час запуску робот був узятий під контроль Ангелом і знищений Євангеліоном-01 під управлінням псевдопілота у 18 серії.

Євангеліон-04 (яп. 四号機 «Четвертий») — третя бойова модель Єви (друга бойова модель серійного виготовлення). Не з'являлася в серіалі. Робот повторює конструкцію Єви-03, лиш з тою відмінність, що має забарвлення білого кольору (випробування нового типу броні). Створений в США. Статус резидентної душі невідомий. Був знищений разом зі всім американським відділенням NERV при нез'ясованих обставинах, швидше за все пов'язаних з випробуванням S2 двигуна. Не встановлено, чи був робот активований чи ні.

Теоретично в розробку були запущенні серійні бойові моделі Євангеліон-05 і вище, але незавершені Євангеліони були демонтовані для надання деталей і частин броні на ремонт Евангеліонів 00,01 та 02, про що згадується в серіалі.

Серійні Євангеліони[ред. | ред. код]

Серійний Євангеліон

Для виконання свого основного завдання SEELE створила дев'ять ідентичних один одному Євангеліонів (моделі 05 — 13). В «End of Evangelion» показані вставлені в кожного з роботів капсули-імітатори з написами «Nagisa Kaworu» і порядковим номером. Роботи мають однакову будову, забарвлені в білий колір. Як основну зброю використовують важкі двосторонні піки — репліканти Списа Лонгинія. Володіють здібністю швидкої регенерації. Всі серійні Єви використовують S2 двигуни, як джерела енергії; також вони укомплектовані складаними крилами. На відміну від прототипів і бойових Євангеліонів у серійних моделей немає кріплень над плечима і посиленої броні на грудній клітині. Про резидентну душу нічого не відомо. Імовірно, вони не мають AT-поля.

В «End of Evangelion» SEELE використовує серійні Євангеліони для того, щоб здійснити Комплементацію. Серійні Єви грають ключову роль в здійсненні ритуалу що приводить до Третього Удару і комплементації за сценарієм SEELE. Вони беруть участь в ньому, взаємодіючи з Євангеліоном-01 і його пілотом.