Євгеній Онєгін (фільм-опера, 1958)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Євгеній Онєгін M:
Евгений Онегин
Жанр опера
Режисер Роман Тихомиров
Сценарист Олександр Пушкін
Костянтин Шиловський
Петро Ілліч Чайковський
У головних
ролях
Вадим Медведєв
Аріадна Шенгелая
Ігор Озеров
Світлана Немоляєва
Іван Петров
Євген Кібкало
Галина Вишневська
Антон Григор'єв
Лариса Авдєєва
Оператор Євген Шапіро
Композитор П. І. Чайковський
Кінокомпанія Ленфільм
Тривалість 106 хвилин
Країна СРСР СРСР
Рік 1958
IMDb ID 0052790

«Євгеній Онєгін» — фільм-опера радянського режисера Р. І. Тихомирова. Екранізація однойменної опери П. І. Чайковського за романом А. С. Пушкіна, музичний керівник і диригент — Борис Хайкін. Одне з найбільших творів світового оперного мистецтва. Головні сольні партії виконують зірки Великого театру — Галина Вишневська, Лариса Авдієва та Євген Кібкало. Фільм знятий в 1958 році.

Зміст[ред.ред. код]

Екранізація роману А. С. Пушкіна. Онєгін — молодий дворянин. Він отримав спадок і шукає спосіб позбутися від своєї туги багатого і пересиченого гульвіси. Виїхавши в маєток у село, він знайомиться з молодим поетом Ленським і двома сестрами Тетяною та Ольгою. Він відкидає любов Тетяни і заради розваги упадає за Ольгою, у яку закоханий Ленський. Його егоїстичний характер призводить до сварки, дуелі, розбитого серця і, врешті-решт, Онєгін отримує по заслугах.

Ролі[ред.ред. код]

Нагороди[ред.ред. код]

На XIII МКФ в Единбурзіе, Шотландія в 1960 році фільм був удостоєний диплома. Виконавиця ролі Тетяни Ларіної актриса Аріадна Шенгелая отримала першу премію на Московському кінофестивалі в 1959 році, а також головний приз на Всесоюзному кінофестивалі в Києві.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Галина Вишневська у своїх мемуарах повідомила, що готувалася не тільки заспівати партію Тетяни, а й зіграти її у фільмі. Зйомок завадила вагітність актриси, яка при цьому не завадила виконати весь закадровий текст будучи на фінальних місяцях вагітності, хоча актрисі доводилося буквально розриватися між основною роботою в Москві і Ленінградом, де проходили зйомки фільму і запис звуку.


Посилання[ред.ред. код]