Єврейська рота УДА (Україна)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Єврейська рота УДА — добровольче збройне формування, яке входить до складу Української Добровольчої Армії, що діє на території АТО, виконуючи завдання по захисту територіальної цілісності України.

Єврейська рота УДА
На службі з квітня 2016
Країна  Україна
Роль Захист територіальної цілісності України
Війни/битви Війна на сході України
Веб-сайт facebook.com/groups/962762643839670/?epa=SEARCH_BOX

Історія[ред. | ред. код]

Єврейська рота УДА створена у квітні 2016 року на базі Рівненського Загону Територіальної Оброни Української Добровольчої Армії. На початку 2016-го року Дмитром Ярошем, а також командуванням УДА було вирішено сформувати роту, до якої входитимуть представники єврейського народу, які є громадянами України та воювали у інших добровольчих та військових підрозділах, в тому числі в УДА, з початку російської агресії на сході України. Деякі бійці почали свій бойових шлях у складі Єврейської роти, пройшовши вишкіли та навчання на базі УДА.

Командир роти Хорєв Максим, вихідець з Донбасу, активіст Майдану 2013 року, боєць Добровольчих батальйонів Дніпро 1, Правий Сектор. До складу роти входять двадцять представників єврейсько української спільноти з різних куточків України. Єврейська рота УДА перебувала на передових позиціях у секторі М у 2016—2017 рр. Бійці роти брали активну участь у боях в с. Широкіно та с. Мар'їнка. Більша половина бійців, в тому числі Командир Хорєв Максим, були нагородженні багатьма відзнаками та нагородами за службу та захист територіальної цілісності України.
Посилання[ред. | ред. код]