Європейська асоціація Українців

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Європе́йська Асоціа́ція Украї́нців (ЄАУ) є неприбутковою, неурядовою громадською організацією з центральним офісом у Брюсселі та представництвами у Парижі, Страсбурзі, Мюнхені та Берліні. Основна мета ЄАУ забезпечення і представництво інтересів України та українців, які тимчасово або постійно проживають на території країн Європейського Союзу. Асоціація виникла у Брюсселі в 2006 році в результаті тривалої роботи українських громадських діячів та представників української діаспори в Європі.

Стратегічні цілі[ред.ред. код]

Як зазначається самою Європейською Асоціацією Українців вона має такі стратегічні цілі[1]:

Напрямки діяльності[ред.ред. код]

Організація дискусійних заходів в Брюсселі[ред.ред. код]

Важливою формою роботи Асоціації є проведення в Брюсселі міжнародних круглих столів з актуальної української тематики. Матеріали круглих столів розповсюджуються серед європейських владних інституцій та викликають неабиякий інтерес.

Українське лоббі в Європейському Союзі[ред.ред. код]

Ассоціація проводить роботу з формування в Європейському Парламенті проукраїнської депутатської платформи, яка представлятиме та просуватиме інтереси України в ЄС. Депутати різних фракцій знаходяться в постійному контакті з Асоціацією. Аналогічна співпраця налагоджена з Парламентською Асамблеєю Ради Європи.

Акції прямої дії[ред.ред. код]

Інколи, для того, щоб привернути увагу європейського співтовариства до проблем України Європейська Асоціація Українців проводить мітинги та пікетувань як в Брюсселі, так і в столицях інших країн Європейського Союзу.

Популяризація України в Європі[ред.ред. код]

Щороку 24 серпня року Асоціація організовує в Брюсселі заходи по святкуванню Дня Незалежності України. Урочистий прийом мера Брюсселя в міській Ратуші, піший похід українців вулицями міста і, нарешті, вдягання символу столиці Європейського Союзу - «Хлопчик, що пісяє» (нід. MannekenPis) в український національний костюм. Акція набула широкого міжнародного резонансу та збирає сотні українців з різних європейських країн.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]