Європейська патентна організація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Європейська патентна організація — міжурядова організація європейських держав, створена на основі Конвенції про видачу європейських патентів 1973, функціонує з 1977.

ЄПО має в своєму складі Європейське патентне відомство (ЄПВ), що знаходиться в Мюнхені й має філіал в Гаазі. ЄПВ проводить прийом, розгляд та публікацію заявок на винаходи, видачу патентів на винаходи.

ЄПО також має Адміністративну раду — орган, що визначає фінансову політику організації, контролює діяльність ЄПВ та призначає його керівника.

1 червня 2000 року у місті Женева (Швейцарія) був підписаний багатосторонній договір у галузі патентного права 53 країн з Європейською Патентною Організацією. Мета цього договору — впорядкування формальної процедури для визначення дати подачі заявки на патент, а також форми та змісту цієї заявки.

Порядок видачі європейських патентів дає практичну перевагу, що полягає в подачі єдиної заявки однією мовою (англійській, німецькій або французькій) в одне патентне відомство.

Європейська патентна конвенція регулює тільки процедуру видачі європейського патенту, який з дати його публікації в тих країнах, для яких він був виклопотаний, закріплює за патентовласником ті ж права, які надаються національним патентом.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]