Європейський поліційний коледж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Європейський поліційний коледж
(CEPOL)
European Police Colegge
CEPOL logo.svg
Загальна інформація
Країна Європейський Союз
Дата створення 1 січня 2001 року
Керівництво діяльністю здійснює Європейська рада
Штаб-квартира Будапешт, Угорщина Угорщина
Кількість співробітників 30 співробітників
Річний бюджет €8,451 млн
Директор Доктор Ференц Банфі
cepol.europa.eu

Європ́ейський поліц́ійний ќоледж — агентство Європейського Союзу, яке об'єднує старших офіцерів національних поліцій ЄС з метою підготовки до боротьби з транскордонною злочинністю, забезпечення громадської безпеки і правопорядку. Починаючи з 2001 року щорічно коледж проводить близько 100 семінарів та тренінгів для співробітників національних поліцій.

Історія[ред. | ред. код]

Європейський поліційний коледж був утворений рішенням Європейської ради 2000/820/JHA від 2000 року, однак фактично функціонувати почав з 1 січня 2001 року з тимчасовим місцем перебування у Копенгагені, Данія.[1]
Рішенням Європейської ради 2004/566/JHA CEPOL отримав статус юридичної особи.
Після прийняття рішення 2004/567/JHA Європейської ради коледж перебазувався в Брамшилль, Велика Британія, а також почав діяти постійний секретаріат при Раді Керуючих.
У вересні 2005 року рішенням Ради 2005/681/JHA скасовано Рішення Ради 2000/820/JHA і на 1 січня 2006 року CEPOL почав діяти як агентство Європейського Союзу.

Діяльність коледжу[ред. | ред. код]

Щорічно коледж формує план навчання для співробітників національних поліцій країн ЄС, Норвегії та Ісландії.
Крім того, CEPOL координує діяльність місцевих навчальних закладів з метою підготовки майбутніх та діючих правоохоронців до боротьби з міжнародною та транскордонною злочинністю.
На базі коледжу проводяться міжнародні мовні курси для старих поліціянтів, метою яких є розвиток співпраці та підвищення комунікаційних здібностей різних правоохоронних систем країн ЄС.
Окрім того, на базі коледжу проводять навчання по боротьбі з тероризмом для національних правоохоронців та антитерористичних відомст.

Завдання коледжу[ред. | ред. код]

  • Розширювати пізнання офіцерів поліції в сфері європейської юстиції (наприклад, організації: Євроюст, Європол);
  • Проводити підготовку офіцерів поліції у країнах-кандидатах на вступ в ЄС;
  • Проводити підготовку офіцерів поліції країн ЄС до спільних дій з врахування європейського митного законодавства;
  • Розширювати пізнання офіцерів поліції стосовно поліційних систем країн-членів ЄС.

При проведенні підготовки коледж має право співпрацювати з національними навчальними закладами країн-членів ЄС та країн-кандидатів на вступ.

Структура коледжу[ред. | ред. код]

CEPOL керує директор, що призначається на 4 роки. Одна особа не може займати посаду директора понад 2 строки. Наступна ротація відбудеться у лютому 2014.
Директор підзвітний Раді Керуючих, що формується країнами-членами ЄС. Зазвичай, країну у Раді представляє національний поліційний інститут. Головою Ради Керуючих є представник країни, що головує в ЄС. Рада, як правило, засідає двічі на рік.

Скандал[ред. | ред. код]

У жовтні 2010 у ЗМІ з'явились звинувачення CEPOL євродепутатами про невиконання стандартного банківського обліку ЄС за результатами аудиту.
В результаті скандалу директор Уільф Говерансон був замінений офіцером угорської поліції Ференцом Банфі. Після зміни керівництва був оновлений керівний склад коледжу.[2]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «COUNCIL DECISION 2005/681/JHA of 20 September 2005» Архівовано 9 березень 2012 у Wayback Machine., Official Journal of the European Union, 1 October 2005 (pdf).
  2. BBC Website EU police agency Cepol criticised over accounts October 7, 2010.

Джерела[ред. | ред. код]