Європейський союз настільного тенісу

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ETTU
ETTU
Тип спортивна федерація
Галузь настільний теніс
Засновано 13 березня 1957
Штаб-квартира Rue Adolphe-Fischerd
Територія діяльності Європа
Ключові особи Стефано Босі (Італія)
www.ettu.org

Європе́йський сою́з насті́льного те́нісу (англ. European Table Tennis Union, ETTU) — головна організація настільного тенісу в Європі.

Нині до складу ETTU входять національні федерації настільного тенісу 56 країн.[1]

Історія створення[ред. | ред. код]

На Чемпіонаті світу з настільного тенісу 1956 року в Токіо (Японія) Міжнародна федерація настільного тенісу (ITTF) запропонувала федераціям настільного тенісу європейських країн об'єднатись і після Чемпіонату світу 1957 року в Стокгольмі (Швеція) розглянути можливість проведення Чемпіонату Європи з настільного тенісу.

Перша розвідувальна дискусія з цього приводу між представниками європейських асоціацій відбулася 17 лютого 1957 року, під час Відкритого чемпіонату Франції в Руані, де присутні погодилися представити пропозиції щодо проведення Чемпіонату Європи на наступну нараду в Стокгольмі.

9 березня 1957 року, під час Чемпіонату світу в Стокгольмі, відбулась попередня зустріч, на якій були обговорені основні пропозиції. На наступному засіданні, 13 березня 1957 року, сімнадцять європейських країн: Бельгія, Болгарія, Іспанія, Люксембург, НДР, Нідерланди, Португалія, СРСР, Угорщина, Уельс, Фінляндія, Франція, ФРН, Чехословаччина, Швеція і Югославія стали засновниками і членами Європейського Союзу настільного тенісу.

Для організації проведення першого Чемпіонату Європи, зобов'язання провести який в Будапешті в 1958 році взяла на себе угорська Асоціація, була обрана Рада з семи осіб.

Першим президентом обрано француза Жана Біло.[2]

Країни-учасниці[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Библиотека международной спортивной информации. (рос.). Архів оригіналу за 9 червня 2013. Процитовано 29 червня 2015. 
  2. [Історія організації на офіційному сайті ETTU. (англ.). Архів оригіналу за 19 червня 2015. Процитовано 29 червня 2015.  Історія організації на офіційному сайті ETTU. (англ.)]