Європейський союз студентів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Європейський студентський союз
(ESU)
Дата заснування 1982
Голова Каріна Уферт
Члени 47 (39 Країн)
Адреса Rue de la Sablonniere 20, Brussels, Belgium
Офіційний сайт esu-online.org/

Європе́йський студе́нтський сою́з (англ. ESU — European Students' Union) є організацією, що об'єднує 47 національних союзів студентів з 39 країн. Національні союзи студентів відкриті для всіх студентів в їх країнах, незалежно від політичних переконань, релігії, етнічної чи культурної приналежності, сексуальної орієнтації чи соціального становища. Члени ESU також керовані студентами, автономні, репрезентативні і діють відповідно до демократичних принципів.

Мета ESU представляти і просувати освітні, соціальні, економічні та культурні інтереси студентів на європейському рівні по відношенню до всіх відповідних органів і зокрема Європейського Союзу, Групи супроводу Болонського процесу, Ради Європи та ЮНЕСКО. Через своїх членів, ESU представляє інтереси понад 11 мільйонів студентів в Європі.

ESU працює для консолідації зусиль та ресурсів, підготовки та інформування представників національних об'єднань щодо політиці в галузі вищої освіти на європейському рівні. Так як рішення, що стосуються вищої освіти все частіше приймаються на європейському рівні, роль ESU в якості єдиної загальноєвропейської студентської платформи так само зростає. ESU працює для підтримки своїх членів шляхом проведення семінарів, навчання, кампаній і конференцій, що мають відношення до студентів, проведення загальноєвропейських досліджень, партнерських проектів та кампаній, надання інформаційних послуг і виробництва різних видань для студентів, політиків і фахівців вищої освіти.

Історія[ред.ред. код]

17-го жовтня 1982 року, сім національних союзів студентів з Великобританії, Швеції, Ісландії, Франції, Данії, Норвегії та Австрії зібралися в Стокгольмі щоб створити WESIB, Західноєвропейське Інформаційне Студентське бюро. У лютому 1990 року з назви WESIB зникає "W", та організація стає європейським студентським інформаційним бюро після політичних потрясінь в Європі, в той час. У 1992 році назва була змінена на ESIB - Національні спілки студентів у Європі. Це стало віддзеркаленням зміни місії ESIB від організації обміну інформацією в політичну організацію, яка представляє думки студентів в європейських інституціях. У травні 2007 року перейменовано в Європейський союз студентів (ESU).

Протягом багатьох років офіс ESU переїжджав Європою і спочатку базувався в офісах членських організацій. Після створення WESIB в Стокгольмі офіс знаходився в офісі SFS в Швеції з 1982 до 1985 року, та фінансувався за рахунок гранту уряду Швеції. В 1985 році грант був вичерпаний, і Національне об'єднання студентів Великобританії запропонувало перемістити WESIB в свою штаб-квартиру в Лондоні. У 1988 році офіс переїхав в офіс у Відні, і залишався там до 2000 року, коли було вирішено, що з метою наближення до європейських інституцій офіс має базуватися в Брюсселі та був прийнятий об'єднанням студентів Бельгії.

Діяльність в Україні[ред.ред. код]

Єдиним членом Європейського союзу студентів з України є Українська асоціація студентського самоврядування. Кандидатом у члени ЄСУ від України нещодавно став і Національний студентський союз.

Див. також[ред.ред. код]

  • Erasmus Student Network - неприбуткова загальноєвропейська студентська організація

Посилання[ред.ред. код]