Європол

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Європол
EUROPOL logo.svg
Засновано 1998 (ратифіковано)
1 липня 1999 (почала працювати)
Тип Агентства Європейського Союзу
Штаб-квартира Гаага
Розташування Гаага, Нідерланди Нідерланди
Директор Катрін де Боллє (Бельгія)
Юридичні повноваження Договір щодо ЄС Розділ VI
PDF Рішення Ради 2009/371/JHA
Штат працівників
Веб-сайт europol.europa.eu

CMNS: Європол на Вікісховищі
Країни—члени Європолу

Європо́л, Європе́йське поліце́йське управлі́ння (англ. European Police Office, Europol) — установа правопорядку Європейського Союзу; збирає інформацію щодо кримінальних злочинів.

Історія створення[ред. | ред. код]

Створення Європолу передбачено в Договорі про ЄС. З січня 1994 року розпочав роботу як управління з боротьби з наркотиками. Поступово поширював свою діяльність на інші види кримінальної злочинності. 1 жовтня 1998 року, після ратифікації в усіх державах-членах набули чинності Конвенція про створення Європолу та пов'язані з нею правові акти. Як наслідок, 1 липня 1999 року Європол розпочав повномасштабну роботу в усіх сферах своїх повноважень, а саме: незаконна торгівля наркотиками; незаконні мережі імміграції; тероризм, незаконна торгівля автотранспортом, торгівля людьми і дитяча порнографія, виготовлення фальшивих грошей та інших платіжних засобів, відмивання грошей.

Крім того, до пріоритетних сфер дослідження Європолу належать злочини проти особи, фінансові та кіберзлочини. Діяльність Європолу обмежена структурами організованої злочинності, в яких задіяні дві чи більше країни ЄС. Європол допомагає державам-членам в обміні інформацією; здійснює оперативний аналіз заходів, до яких вдаються держави-члени; готує стратегічні звіти (зокрема, формулює загрози) та дослідження злочинності; виконує експертизу і надає технічну підтримку в рамках розслідувань і операцій всередині ЄС; а також сприяє гармонізації процедур розслідування у державах-членах. Базується в Гаазі (Нідерланди).

У 2009 році в Києві підписано Угоду між Україною та Європейським поліцейським офісом про стратегічне співробітництво. Сьогодні ведуться переговори щодо укладення Угоди про оперативне співробітництво.

Директора Європолу[ред. | ред. код]

  1. Юрген Сторбек (1999-2005)
  2. Макс-Пітер Ратцель (2005-2009)
  3. Роб Уейнрайт (2009-2018)
  4. Катрін де Боллє (2018-)

Посилання[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Т. І. Шинкаренко. Європейське поліцейське відомство // Українська дипломатична енциклопедія: У 2-х т. / Редкол.: Л. В. Губерський (голова) та ін. — К.: Знання України, 2004. — Т. 1. — 760 с. — ISBN 966-316-039-Х
  1. https://www.europol.europa.eu/content/page/staff-statistics-159