Європоп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Європоп (англ. Europop) — різновид поп-музики, що розвивався у Європі упродовж 1970-х років. Пісні цього напрямку легко запам'ятовуються, вирізняються простою мелодією та ритмом і неглибокими текстами. Європоп очолював хіт-паради в 1980-х — початку 1990-х років. Зірки європопу походили із Франції, Німеччини, Італії, Ірландії, Нідерландів та Швеції.


Найпопулярнішим представником європопу 1970-х років вважається шведський квартет ABBA, на рахунку якої 10 синглів та 9 альбомів що очолювали хіт-паради. В кінці 1980-х ранніх 1990s-х популярність європопу в США та Британії підігрівають гурти Roxette та Ace of Base. Потужний вплив європопу відчувається в творчості гуртів Spice Girls та Backstreet Boys.

Одна з найважливіших рис, що відрізняє європоп від американського полягає в тому, що європоп є більш танцювальним та екстатичним. Примітно, що саме європоп домінував на Євробаченні, за що цей конкурс наражався на сувору критику. Щоправда останніми роками ця тенденція дещо змінилася — «Дикі танці» Руслани (переможець Євробачення 2004) є компіляцією стародавніх етнічних гуцульських мотивів (ритмів і танців) і нових течій поп- і рок-музики, а «Hard Rock Hallelujah» гурту Lordi (переможець Євробачення 2006) в стилі важкий метал й зовсім далека від стереотипів європопу. Щоправда їхня перемога є більшою мірою заслугою яскравості виконання, ніж якості самої музики