Євхаристки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Євхаристки
Згромадження Сестер служительок Ісуса в Євхаристії
Абревіатура S.J.E.
Церква Римо-Католицька Церква
Засновник Ю́ргіс Матула́йтіс
Заснування 1923 рік
Утвердження 1923 рік
Сайт http://www.eucharystki.religia.net/

Згромадження Сестер Служебниць Ісуса в Євхаристії (лат. Congregatio Sororum Ancillarum Iesu in Eucharistia, абревіатура — SJE) — назва жіночої католицької чернечої конгрегації. Скорочена назва — Сестри-Євхаристки.

Історія конгрегації

[ред. | ред. код]

Чернеча конгрегація сестер служительок Ісуса в Євхаристії заснована бл. єпископом Георгієм Матулевічем (1871-1927) у 1923 році як відповідь на складну релігійну та соціальну ситуацію, яка склалася на початку XX століття у Вільнюській єпархії. У 1923 році він послав у Рим проєкт створення громади сестер-монахинь, які добре знають культуру і мову тих народів, серед яких вони живуть. За його задумом, сестри-євхаристки були покликані допомогти священникам у їх роботі в парафіях, займатися хворими і бідними.

Метою організації є викладання християнської життя і виховання відповідно до принципів католицькій віри дітей та молоді, сприяють духу вчення Христового і розвивати в будь-яких умовах скрите духовнею життя, особливо Євхаристію. Апостольська діяльність зосереджена на виконанні цих завдань в основному через катехизації, відповідно до духу засновника і поточних потреб Церкви.

Конгрегація почала збиратися у Вільнюсі, на території нинішньої Білорусі, в невеликому містечку Друя, латвійської кордоні. За півтора року, в 1941-1943 рр., кілька сестер під ідеєю кампанії катехізації провели місію на радянських територіях.

Друга світова війна сильно вплинула на ситуацію і служіння конгрегації: більшість сестер були змушені виїхати в Польщу. Після Другої світової війни і встановлення нової польської держави, рада конгрегації вирішила розпустити частину сестер через неможливість досягнення мети. Інші ж пережили тяжкі роки наполегливого ​​досвід: вигнання з дому, надмірної праці, голоду і холоду. Офіційно був оприлюднений наказ про розпущення, однак у секреті, призвело до їх релігійного життя в невеликих населених пунктах, катехтзації, допомоги у приготувань до таїнств, підтримка священиків під час їх перебування у тюрмах, і потім догляд про них у хворобі, на чолі сім'ї, турботу про утримання церков. В тих умовах це свідчило про віру, чесність, обов'язок і жертовність у служінні іншим, у лікарнях, де вони працювали, і нерідко хрестили вмираючих дітей та дорослих.

Католицький монастир згромадження «Сестри служительки Ісуса в Євхаристії" у місті Маркс, Саратовська область

Сестри-євхаристки під час існування СРСР змушені були працювати на державних підприємствах, але в той же час вони нелегально відвідували віруючих різного віку, з якими проводили катехизацію. З відродженням структур Католицької церкви сестри вийшли з підпілля. Сьогодні, як і раніше, вони присвячують себе вихованню молоді та поширенню католицької віри.

Перезатвердження конгрегація отримала від Ватикану 15 серпня 1983 року. На даний час конгрегація має 10 монастирів на території Польщі, крім того, є по одному монастирі в Німеччині та Україні, 9 монастирів у російсько-казахській провінції, і 10 — у білорусько-литовській.

Діяльність (виписка з статуту)

[ред. | ред. код]

Сестри прагнуть до здійснення своєї мети: цілковитої віддачі і присвяти себе Богові, а також прославлення Його за допомогою свідоцтва євангельського образу життя і жертовного служіння ближнім в дусі рятівної жертви Христа.

Відповідно до потреб Церкви і під її керівництвом сестри бачать перед собою завдання:

  • Вчити жити по-християнськи і виховувати на засадах католицької віри дітей та молодь;
  • Поширювати дух вчення Христа, особливо в найбільш тяжких середовищах;
  • Всюди сприяти розвитку духовного життя, особливо Євхаристії, засвідчуючи Христа своїм життям.

Посилання

[ред. | ред. код]