Єлизавета Софія Гольштейн-Готторптська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Єлизавета Софія Гольштейн-Готторптська
Elisabeth Sophie NMGrh 40.jpg
Народилася 12 жовтня 1599(1599-10-12)
Готторп, Шлезвіг, Шлезвіґ-Гольштейн, Німеччина
Померла 25 листопада 1627(1627-11-25) (28 років)
Готторп, Шлезвіг, Шлезвіґ-Гольштейн, Німеччина
Діяльність аристократка
Титул Герцогиня Саксен-Лауенбурзька
Термін 16211627
Попередник Марія Брауншвейзька
Наступник Катерина Ольденбурзька
Рід Гольштейн-Готторпи, Асканії
Батько John Adolf, Duke of Schleswig-Holstein-Gottorpd
Мати Августа Датська
Брати, сестри Фрідріх III (герцог Гольштейн-Готторпу), Prince Adolf of Schleswig-Holstein-Gottorpd, Dorothea Augusta of Schleswig-Holstein-Gottorpd, Ядвіґа Гольштейн-Готторптська, Анна Гольштейн-Готторпська, John X of Schleswig-Holstein-Gottorpd і Christian of Holstein-Gottorpd
У шлюбі з Август Саксен-Лауенбурзький
Діти Доньки: Софія Маргарита
Анна Єлизавета
Сибілла Ядвіґа
Сини: Франц Август
Йоганн Адольф
Філіпп Фрідріх

Єлизавета Софія Гольштейн-Готторптська (нім. Elisabeth Sophie von Schleswig-Holstein-Gottorf), (12 жовтня 159925 листопада 1627) — донька герцога Гольштейн-Готторптського Йоганна Адольфа та данської принцеси Августи, дружина герцога Августа Саксен-Лауенбурзького.

Походження[ред. | ред. код]

Єлизавета Софія була старшою донькою та другою дитиною в родині герцога Гольштейн-Готторптського Йоганна Адольфа та його дружини, данської принцеси Августи. По материнській лінії була онукою короля Данії та Норвегії Фредеріка II та Софії Мекленбург-Ґюстровської.

Життєпис[ред. | ред. код]

Єлизавета Софія Гольштейн-Готторптська народилася 12 жовтня 1599. Її батьки були пошлюблені вже три роки і в них підростав син Фрідріх. Згодом в родині з'явилося ще шестеро дітей. Батько Єлизавети Софії помер, коли їй було шістнадцять. Через п'ять років вона вийшла заміж за правлячого герцога Августа Саксен-Лауенбурзького.

Замок Хузум, де відбулося весілля Єлизавети Софії

Весілля відбулося 5 березня 1621 року в Хузумі. Нареченій виповнився 21 рік, нареченому — 43 на момент шлюбу. Їхнім первістком стала дівчинка, яку нарекли Софія Маргарита. А згодом щороку прибувало по дитинці:

Невдовзі після народження наймолодшого сина Єлизавета Софія померла. Шість років потому герцог Август одружився вдруге із Катериною Ольденбурзькою. Обидва були вже у поважному віці і більше дітей не мали. Із нащадків Августа і Єлизавети Софії на той момент живими були четверо дітей. Найстарша донька Софія Маргарита померла неодруженою у віці 14 років. Син Йоганн Адольф загинув 1646. Анна Єлизавета та Сибілла Ядвіґа згодом вийшли заміж та дітей не мали. Після смерті Августа Саксен-Лауенбурзького 1656 року титул і володіння перейшли до його молодшого брата Юлія Генріха.

Посилання[ред. | ред. код]