Ібарський міст

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вигляд на міст з будівлі культурного центру в албанській частині міста

Ібарський міст (серб. Мост на Ибру, алб. Ura e Ibrit), також Новий міст (серб. Нови мост, алб. Ura e Re), Мітровіцький міст (серб. Митровачки мост, алб. Ura e Mitrovicës), часто іменований описово як міст в Косовській Мітровиці або міст через Ібар - автомобільно-пішохідний міст у місті Косовська Мітровіца. Основний шляхопровід, який з'єднує дві частини міста: північну сербську і південну албанську. Побудований французьким контингентом КФОР[1] в 2005 році на місці старого.

Географічне положення[ред. | ред. код]

Розташований у створі бульвару Царя Душана на півночі і вулиці Цариці Тевти (алб. Rruga Mbretresha Teutë) на півдні.

Це головний з чотирьох [2] наявних у місті мостів через Ібар. Крім нього існує ще один автомобільно-пішохідний міст на схід від головного, залізничний міст і невеликий пішохідний місток в районі парку на захід від Ібарського мосту.

Назва[ред. | ред. код]

Міст не має офіційної назви. Згідно з низкою джерел, спочатку його хотіли назвати мостом Дружби [3][4], проте відмовилися від цього рішення через явну невідповідність дійсності, а нова назва так і не була запропонована.

Міст у косовському конфлікті[ред. | ред. код]

Річка Ібар розділяє Косовську Мітровіцу на дві нерівні частини, з яких менша північна переважно населена сербами, а в південній проживають албанці. З цим пов'язана особлива значимість мостів через Ібар, особливо Нового мосту, у світлі міжнаціональної напруженості в краї. Ібарський міст служить фактичною межею між Сербією і самопроголошеною Республікою Косово.

Косівська поліція та італійські карабінери біля Ібарського мосту на південній стороні Мітровіци

Примітки[ред. | ред. код]