Іберо-американський інститут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Іберо-американський інститут, бібліотека (1958)

Іберо-американський інститут Фундації прусської культурної спадщини (нім. Ibero-Amerikanische Institut Preußischer Kulturbesitz, ісп. Instituto Ibero-Americano Patrimonio Cultural Prusiano, скорочено IAI) — німецький інтердисциплінарний центр наукового і культурного обміну з країнами Латинської Америки, Іспанією, Португалією та країнами Карибського регіону. Інститут розташований у Берліні неподалік від Потсдамської площі за адресою Потсдамська вулиця 37 в одному приміщенні з Державною Бібліотекою. Заснований 1930 року.

Структура і фонди[ред.ред. код]

Інститут складається з таких відділів: бібліотека, відділ приватних архівів, відділ спеціальних колекцій та проектів та відділ центральних служб. Інститут є одним з найважливіших в Європі центрів дослідження Латинської Америки та країн Іберійського півострова.

До фондів інституту входять такі спеціальні колекції:

Фонотека: тут представлена колекція аудіо- та відеоматеріалів з іспаномовних та португаломовних країн Європи і Америки. Колекція складається з 15 000 вінілових платівок, 2 000 синглів, 1 000 грамофонних платівок, 4500 компактдисків, 900 аудіокасет та 1200 аудіобобін.

Колекція мап: З 1957 інститут збирає карти Латинської Америки та Іберійського півострова. Колекція складається з 68550 друкованих та 80 рукописних карт, а також 1348 атласів. Більша частина колекції — історичні карти.

Архів зображень та діатека: колекція заснована 1973 року. Фонди складаються з 60 000 фотографій та 22 000 діапозитивів.

Архів газетних вирізок: З 1930 року в інституті збирають газетні вирізки про країни Латинської Америки та Іберійського півострова. Колекція складається з 300 000 газетних вирізок. У 1990 році до фондів інституту додалися колекції розформованих Інституту міжнародної політики НДР та Німецького інституту новітньої історії (разом 76 000 вирізок). З 1999 року інститут припинив займатися колекціонуванням газетних вирізок.

Література[ред.ред. код]

  • Peter Altekrüger: Die Erweiterung der Erwerbungsstrategien einer Spezialbibliothek: Folgerungen aus der Analyse einer fachbezogenen Leihverkehrsstatistik des Ibero-Amerikanischen Instituts, Stiftung Preußischer Kulturbesitz; Hausarbeit zur Prüfung für den höheren Bibliotheksdienst. Köln, 1995
  • 75 Jahre Ibero-Amerikanisches Institut Preußischer Kulturbesitz. Berlin, 2005 (auch spanische Fassung)
  • Reinhard Liehr/Günther Maihold/Günther Vollmer [Hrsg.]: Ein Institut und sein General: Wilhelm Faupel und das Iberoamerikanische Institut in der Zeit des Nationalsozialismus. Frankfurt, 2003
  • Gudrun Schumacher und Gregor Wolff: Nachlässe, Manuskripte und Autographen im Besitz des IAI. Berlin, 2004
  • Sandra Carreras: Die Quesada-Bibliothek kommt nach Berlin : zu den Hintergründen einer Schenkung. In: Sandra Carreras/Günther Maihold [Hrsg.]: Preußen und Lateinamerika : im Spannungsfeld von Kommerz, Macht und Kultur. Münster, 2004, S. 305–320

Посилання[ред.ред. код]